Astra F Kullanıcıları Buraya

Arkadaşım fuara bugünden girdi abisinin arabasını sokuyorlardı şimdi telefon etti kesin gelin burası muhteşem diye :D sabırsızlanmaya başladım :D :D

eskişehir gezisi iptal cuma ben de fuarda olucam bi aksilik olmazsa kankayla gelicez.
efe kaç gibi gidicen, haberleşelim meliiyi bulalım :)

mutlu gelememene üzüldüm ama iş yoğunluğu olmasına çok sevindim,
inşallah böyle devam eder işler :)

Valla Hakan dediğin gibi gidememek iş yoğunluğuna bağlı olunca buruk bir üzüntü kapladı içimi...Bir yandan işlere sevinirken bir yandanda yaşadığımız stresi fuarda atamamanın üzüntüsü...Neyse nasip değilmiş..Ama şartları zorlucam bakalım ne olucak... ;)

Mutlu abi gelseydin küçük çaplı bi f buluşması yapardık :D
neyse artık yazın daha büyük bi buluşma yaparız :D

yahu cumartesi günü esk den donuste yolda km teli kopmuştu :S gittim yeni taktırdım 78 km gittim yine koptu bugun yine aldım bi km teli orjinal bakalım bu sefer nolucak :S

yahu cumartesi günü esk den donuste yolda km teli kopmuştu :S gittim yeni taktırdım 78 km gittim yine koptu bugun yine aldım bi km teli orjinal bakalım bu sefer nolucak :S

Cengiz benimde kopmuştu,50 tl verdim uzun zamandır poblem yok....Yan sanayi kullanmamak lazım....

Merhaba arkadaşlar...Astra'mla ilgili bir düşüncem var, sizinle paylaşmak ve varsa bilgi almak istiyorum...

Benim astra 94 model olduğundan bildiğiniz gibi camlar manuel şekilde açılıyor...Tabii kollar düzgün çalışırsa..Zaten sol ön camın kolu bozuk, diğerleri de canı isterse çalışıyor...Camlar düşüyor arasıra v.s...
Asıl olay şu; Ben, bu manuel camları yaptırmak yerine en azından ön iki camı yada maliyetine göre tüm camları elektrikli hale getirmek istiyorum...Malum Astra G'den sonra zaten konfor açısından zorlanmıştım, üstüne üstlük birde düzgün çalışmama sorunu çıkınca iyice canım sıkıldı...:( Malum yaz geldi, klimada yok...Cam açmadan durulmuyor...

Geçenlerde otoparka giricem, bilet makinesine yanaştım, cam açılmıyor...Kapıyı açayım dedim, duvar var tam açılmıyor...Arkamdan kornalar susmuyor tabii doğal olarak...:( Yani anlayacağınız, mutlaka yapmam gerek bu camları ama manuel mi olsun, elektrikli mi ?! Zaten düğme yerleri hazır ama sonuçta cam motoru almak gerek...Sıfırı var mı bilmiyorum, çıkmacılardan da takım halinde bulamadım henüz..Araştırmaya devam etmekteyim...

Ayrıca kaset çalarlı radyomda anten kırıldığı için iyice saçmalamaya başladı...E doğal olarak yeni bir anten ihtiyacı da doğdu...Elektrikli anten uygun olur mu bu araca yoksa klasik anten mi bağlanmalı...?! Ayrıca Astra G'den söktüğüm Alpine marka teybi de montaj yapmak istiyorum ki o zaman anten ihtiyacı daha önemli oluyor...

Şimdi bana elektrikli cam ve anten konusunda kim fikir veya bilgi verir ?! Yaptıranlarınız var mı ? Yoksa ben bu aracı direk hurdaya mı ayırayım.. :)

Merhaba arkadaşlar...Astra'mla ilgili bir düşüncem var, sizinle paylaşmak ve varsa bilgi almak istiyorum...

Benim astra 94 model olduğundan bildiğiniz gibi camlar manuel şekilde açılıyor...Tabii kollar düzgün çalışırsa..Zaten sol ön camın kolu bozuk, diğerleri de canı isterse çalışıyor...Camlar düşüyor arasıra v.s...
Asıl olay şu; Ben, bu manuel camları yaptırmak yerine en azından ön iki camı yada maliyetine göre tüm camları elektrikli hale getirmek istiyorum...Malum Astra G'den sonra zaten konfor açısından zorlanmıştım, üstüne üstlük birde düzgün çalışmama sorunu çıkınca iyice canım sıkıldı...:( Malum yaz geldi, klimada yok...Cam açmadan durulmuyor...

Geçenlerde otoparka giricem, bilet makinesine yanaştım, cam açılmıyor...Kapıyı açayım dedim, duvar var tam açılmıyor...Arkamdan kornalar susmuyor tabii doğal olarak...:( Yani anlayacağınız, mutlaka yapmam gerek bu camları ama manuel mi olsun, elektrikli mi ?! Zaten düğme yerleri hazır ama sonuçta cam motoru almak gerek...Sıfırı var mı bilmiyorum, çıkmacılardan da takım halinde bulamadım henüz..Araştırmaya devam etmekteyim...

Ayrıca kaset çalarlı radyomda anten kırıldığı için iyice saçmalamaya başladı...E doğal olarak yeni bir anten ihtiyacı da doğdu...Elektrikli anten uygun olur mu bu araca yoksa klasik anten mi bağlanmalı...?! Ayrıca Astra G'den söktüğüm Alpine marka teybi de montaj yapmak istiyorum ki o zaman anten ihtiyacı daha önemli oluyor...

Şimdi bana elektrikli cam ve anten konusunda kim fikir veya bilgi verir ?! Yaptıranlarınız var mı ? Yoksa ben bu aracı direk hurdaya mı ayırayım.. :)

benim aracımda 94 model ve life 1.4 dolayısıyla ön camlar manuel; ancak;eski sahibi elektrikliye çevirmiş;fakat bu çevirme ilk başlarda hoşuma gitmiyordu; nedeni ise prjinali gibi değildi; kapı içine gelen kablolar; direkteki kapı soketi delinerek geçirilmişti; bu delikler dardı ve sıkışıp sürekli çıkıyordu soket ve dolayısıyla merkezi kilit iptal oluyordu; hoparlörden ses gelmiyordu v.s., ayrıca sol ön kapıda bulunan düğme kartında lehim çatlağı vardı; ben aracı aldıktan sonra bunları farkettim ve müdahele ettim; cam düğmelerini onardım; kabloların geçeceği delikleri genişlettim; sol ön kapının iç tesiatını yeniden sardım vs. v.s.; sana tavsiyem bu camları otomatiğe çevirme işini iyi düşünöen; opelde cam krikosu sağlam ve yağlanmış olduktan sonra manuel camda problem çıkacağını düşünmüyorum; benimde arka camlar hala manuel ama kuş kadar hafif açılıp kapanıyor; piyasada uzakdoğu malı cam kitleri var; ortalama iki cam için 60 tl + işçilik ödersin ama tam verim alabilirmisin bilemem; benim cam motorları alman malı; ve kaliteli motorlar;çin malı motor ne kadar dayanır bilemem; iyi bir motorun fiyatıda yüksek olur haliyle; eğer bir hurdacıdan komple çıkma kit bulabilirsen çok daha iyi olur bence;eğer maliyet çok gelirse manuel camlarını iyi bir kaportacıya giderek tamir ettirebilirsin; anten işine gelince; benimde motorlu anten kırıktı aracı aldığımda; 10 tl ye bire bir yerine oturan manuel anten aldım; yanlız uçları birbirine uymuyor;ben ucunu lehim yaptım; piyasada 40-50 ytl ye motorlu çinmalı antenler var ama motorlu anten alırsan çelik halatlı al; bu arada orjinali 120 tl civarı ve orjinal anten kapalı konumda da çekiyor;ancak sonradan taktığım bu manuel anten kapalıyken fazla çekmiyor.....

Geri