Astra F Kullanıcıları Buraya

Benimde sağ arka kapı açılmıyor kilit oynuyordu ama sanırım hiç oynamıyor neden oldu acaba ? :(

Benimde sağ arka kapı açılmıyor kilit oynuyordu ama sanırım hiç oynamıyor neden oldu acaba ? :(

Valla Burak aynı dert bende de var..Bir kaç kere daha denk gelmiştim..Sanırım buda kronik sorunlardan birisi..Benimlkide dahil hep şikayet sağ arka kapıda...Bazen kilitlemek için merkezi kilide bastığımda inmiyor aşşagı,kilitlemiyor yanii..Elle bastırıp öyle kapatıyorum...Boya için götürdüğümde baktırıcam oraya....

benim aracımda 94 model ve life 1.4 dolayısıyla ön camlar manuel; ancak;eski sahibi elektrikliye çevirmiş;fakat bu çevirme ilk başlarda hoşuma gitmiyordu; nedeni ise prjinali gibi değildi; kapı içine gelen kablolar; direkteki kapı soketi delinerek geçirilmişti; bu delikler dardı ve sıkışıp sürekli çıkıyordu soket ve dolayısıyla merkezi kilit iptal oluyordu; hoparlörden ses gelmiyordu v.s., ayrıca sol ön kapıda bulunan düğme kartında lehim çatlağı vardı; ben aracı aldıktan sonra bunları farkettim ve müdahele ettim; cam düğmelerini onardım; kabloların geçeceği delikleri genişlettim; sol ön kapının iç tesiatını yeniden sardım vs. v.s.; sana tavsiyem bu camları otomatiğe çevirme işini iyi düşünöen; opelde cam krikosu sağlam ve yağlanmış olduktan sonra manuel camda problem çıkacağını düşünmüyorum; benimde arka camlar hala manuel ama kuş kadar hafif açılıp kapanıyor; piyasada uzakdoğu malı cam kitleri var; ortalama iki cam için 60 tl + işçilik ödersin ama tam verim alabilirmisin bilemem; benim cam motorları alman malı; ve kaliteli motorlar;çin malı motor ne kadar dayanır bilemem; iyi bir motorun fiyatıda yüksek olur haliyle; eğer bir hurdacıdan komple çıkma kit bulabilirsen çok daha iyi olur bence;eğer maliyet çok gelirse manuel camlarını iyi bir kaportacıya giderek tamir ettirebilirsin; anten işine gelince; benimde motorlu anten kırıktı aracı aldığımda; 10 tl ye bire bir yerine oturan manuel anten aldım; yanlız uçları birbirine uymuyor;ben ucunu lehim yaptım; piyasada 40-50 ytl ye motorlu çinmalı antenler var ama motorlu anten alırsan çelik halatlı al; bu arada orjinali 120 tl civarı ve orjinal anten kapalı konumda da çekiyor;ancak sonradan taktığım bu manuel anten kapalıyken fazla çekmiyor.....

Verdiğin bilgiler için teşekkür ederim...Çin malını en son çare olarak düşünüyorum...Düzgün çalışan manuel cam, Çin malı motorlu kitten iyidir benim gözümde...100 - 150 civarı bir rakama orjinal veya orjinale yakın yan sanayii ürün bulursam (Çin Malı hariç) alıp kullanırım veya orjinalinden çıkma set bulursam onu da alırım...Önceliğim Orjinalden çıkma parça...;)

Mutlu abi benimki hiç açılmaz oldu :D gerçi arkaylapek işim olmuyor binerse bi kişi öne bimiyor işte şimdilik öle dursun bakalm binende soldan insin binsin.

Mutlu abi benimki hiç açılmaz oldu :D gerçi arkaylapek işim olmuyor binerse bi kişi öne bimiyor işte şimdilik öle dursun bakalm binende soldan insin binsin.

Seninki yine iyiymiş :D benimki kilitlenmediği için uğraştırıyor..Bakacaz bakalım bir hal çaresine...

merkezi kilit motoru zayıflamıştır; ya da soketi çıkmıştır; motorun orjinali 100 tl civarındadır; yansanayisi ve çıkması 40-50 tl ye bulunur;8-9 tl ye ise tofaşların çin malı motorundan takılabilir; eğer bir kapının merkezi kilit motoru zayıfladıysa diğerleride teker teker işlevini yitirecektir; dolayısıyla en mantıklısı çin malı motor; ben vectra a da 5 motoru birden çin malı motorla değiştirmiştim ve uzun süre kullandım, zaten bozulsa bile maliyeti çok düşük; ancak işçiliği zor....

sağ arka kapıdaki kilit problemi bi ara bende de vardı bi gün sinirlendim arka arkaya sertçe kilidi kapatıp açtım sonra kendine geldi birdaha yapmadı :D
Bu arada ben elektrikli anten kullanıyorum 40tl ye almıştım tuningpiyasa.com dan bağlantı yeri tam uymuyordu ama lehimle halletmiştik. Şimdi rahat oldu eskiden kırılmasın diye arabayı parkedince kapatmak zorunda kalıyorduk en sonunda kapatırken ben kırdım :D şimdi otomatik çok rahat açıyorsun radyoyu açılıyor kapatıyorsun kapanıyor. :D orjinal anten kadar uzunda değil görüntüyüde bozmuyor.

bizde de bundan 4 sene öncesine kadar 97 f sedan vardı.Babam ilk alıcağı zaman çok karşı çıkmıştım. O araba alınır mı,hantal görüntü,kötü motor var zannediyodum. Ama tabi bizim pederin dediğn dedik . Gitti pazar günü arabayı getirdi(tabi ben hala çok soğuğum arabaya) ama.................. Sonrasında inanılmaz bi şekilde tutludm. Silivri yolunda az maceramız geçmedi :) ve birgün o haberi aldım. Arabayı sattım :(
çok alışmıştım karşı çıktım ama sattım dedi. üzerinden 4 sene geçti inşallah 4,5 ay sora bi terslik çıkmazsa 94 gsi sfi ile "f" takıma katılıcam.
Başınızı ağrıttıysam affola... Bütün "f" sahiplerine sLM

Geri