Astra F Kullanıcıları Buraya

Arkadaşlar dün başıma acayip bir olay geldi:eek:Kayseriye doğru giderken Erciyes'in rampaya sardım.araba 100-110 çıkıyo rampaları hiç araba kalmadı arkamda çok hoşuma gitti.hey yavrum astra diye sevdim bide:Ddemekki nazar ettim.biraz sonra araba birden çekmez oldu.bide baktım ki arkadan öyle bir duman atıyor görecektiniz:eek:Tren gibi beyaz yağ dumanı,şok geçirdim:eek:Durdum stop ettim.3dk sonra hareket ettim.bir müddet duman ata ata devam ettim.sonra gittikçe yağ atmayı kesti ve çekiş de tamamen düzeldi çok şükür.şu an çok iyi.ne duman var ne de çekiş düşüklüğü:good:bir an böyle bir şok geçirdim.motor yanıyor sandım yahu:cry:Servise götürdüm hemen sonra.Yağ seviyesini çok yüksek buldular.Fazla yağı sıkıştırma esnasında atmıştır dediler.Biraz yağın çıkarılması gerek dediler.Bense yağ sekmanlarının bir an dönmüş olabileceğinden şüphelendim:sorry:ama şu an kesinlikle sorun yok çok şükür:rolleyes:Ya bizim arabanın kaç lt yağ aldığını biliyor musunuz?4lt koydurmuştum çok mu acaba:confused:Ama gerçekten yağ çubuğuna göre çok görünüyor.

ilginç bişey neyse ucuz atlatmışsın ilker
ama hakkaten rampalarda canavar gibi meretler ;)

ilginç bişey neyse ucuz atlatmışsın ilker
ama hakkaten rampalarda canavar gibi meretler ;)
sen nediyon Hakan abi tanıdığım bi abinin subaru 4 çeker impreza var peşine rahat düşüyom:) tepede hatta selamlaştık:kop: tabi bu espiriydi yanlız harbiden kaçan araçlar Hakan abi gençliğin verdiği ateşle birleşince çok ii sonuçlar alınıyo:)

Arkadaşlar dün başıma acayip bir olay geldi:eek:Kayseriye doğru giderken Erciyes'in rampaya sardım.araba 100-110 çıkıyo rampaları hiç araba kalmadı arkamda çok hoşuma gitti.hey yavrum astra diye sevdim bide:Ddemekki nazar ettim.biraz sonra araba birden çekmez oldu.bide baktım ki arkadan öyle bir duman atıyor görecektiniz:eek:Tren gibi beyaz yağ dumanı,şok geçirdim:eek:Durdum stop ettim.3dk sonra hareket ettim.bir müddet duman ata ata devam ettim.sonra gittikçe yağ atmayı kesti ve çekiş de tamamen düzeldi çok şükür.şu an çok iyi.ne duman var ne de çekiş düşüklüğü:good:bir an böyle bir şok geçirdim.motor yanıyor sandım yahu:cry:Servise götürdüm hemen sonra.Yağ seviyesini çok yüksek buldular.Fazla yağı sıkıştırma esnasında atmıştır dediler.Biraz yağın çıkarılması gerek dediler.Bense yağ sekmanlarının bir an dönmüş olabileceğinden şüphelendim:sorry:ama şu an kesinlikle sorun yok çok şükür:rolleyes:Ya bizim arabanın kaç lt yağ aldığını biliyor musunuz?4lt koydurmuştum çok mu acaba:confused:Ama gerçekten yağ çubuğuna göre çok görünüyor.
İlker abi bildiğim kadarıyla egzoz dumanı mavi değilmidir walla motor dersinde bize öğle öğrettilerdi asıl sormamım sebebi beyazsa o bendede var ama mavilik yok veya siyahlık yağ eksiltmede 4 binde yarının üstündeydi bide bişey sorsam şimdi çubukta yarının üstünde yanlız geri kalandada yağ var yani tamamen geri kalan yer boş değil o nasıl oluyo onu anlayamadım ben genelde baktığım boş kısımda hiç yağ olmazdı bi kısmı boş bi kısmı dolu anlayamadım walla:o

sen nediyon Hakan abi tanıdığım bi abinin subaru 4 çeker impreza var peşine rahat düşüyom:) tepede hatta selamlaştık:kop: tabi bu espiriydi yanlız harbiden kaçan araçlar Hakan abi gençliğin verdiği ateşle birleşince çok ii sonuçlar alınıyo:)
:D
gülümbe rampasında gör sen beni :D
6km ağlatıyorum yoldaki baba araçları :D:D

senin beyaz duman havalar düzeldi hala geliyo mu???

yağ dumanı mavimsi olur benim de bildiğim,su karışırsa siyah olur,
ama ilkerin başına gelen gerçekten çok değişik bişey,ilk defa duydum,
başka da sorun olmadığına göre doğru çözüm bulunmuş demektir

İlker geçmiş olsun gerçektenn..Banada uyarıda bulunmuşlardı motor yağı seviyesi hakkında.....Yalnız tanıdık bir usta buna biraz ekleyelim az falan deyip magnetec koydu...Şimdi cubugu cektiğimde plastik tamamen yaglı geliyoo..Acaba benimkide cokmu koyulduu...Bende yaşarmıyım acaba rampa macerassıı yada ucuz< atlatabilirmiyim bende..
Bu arada bugün lpg olayına el attım Sakarya'da ki dönüşümcüleri gezdimm....Bir tanesi tartariniye 1900 fiyat cekti...atiker 1200 digerleri (Landi Renzo-Omvl-Brc) ortalama 1600-1700 civarı.Arkadaşlar bu konu beni cok düşündürüyor....Tartarini cok pahalı onu eledimm ekonomi derken gırtlaga kadar borc yapmak istemiyorumm...Atiker ideal ama markadan ve montaj olayından korkuyorum...Bu arada atiker aynı zamanda Brc montajıda yapıyor..Hatta Sakarya'da Ekin oto (Opel-Chevrolet bayii)Chevrolet leri bunlarla (İsar Oto Lpg) ortak brc montajı yapıyorlarmış...Sizce son noktayı hangisinde koymalıyıım......

hocam 3.5 litre diye biliyorum

Merhaba Astra F ci arkadaşlar.Ben arabamdan hem performans açısından hemde yakıt(lpg) açısından son derece memnunum.

Bu arada bugün lpg olayına el attım Sakarya'da ki dönüşümcüleri gezdimm....Bir tanesi tartariniye 1900 fiyat cekti...atiker 1200 digerleri (Landi Renzo-Omvl-Brc) ortalama 1600-1700 civarı.Arkadaşlar bu konu beni cok düşündürüyor....Tartarini cok pahalı onu eledimm ekonomi derken gırtlaga kadar borc yapmak istemiyorumm...Atiker ideal ama markadan ve montaj olayından korkuyorum...Bu arada atiker aynı zamanda Brc montajıda yapıyor..Hatta Sakarya'da Ekin oto (Opel-Chevrolet bayii)Chevrolet leri bunlarla (İsar Oto Lpg) ortak brc montajı yapıyorlarmış...Sizce son noktayı hangisinde koymalıyıım......

Bence Atikerde koy son noktayı.Neden dersen tasarrufa 1-0 önde başlıyorsun.Daha sonra yaygın servis agı var.Yerli sermaye paran yurtta kalacak.diğer kitlerle aynı performansı aldıktan sonra neden daha fazla ödeyesin ki.Sorun çıkarmasından korkuyorum demişsin.lpg işinde bazen sorunlarla karşılaşılıyor ama bu sadece Atikerde değil.diğer birçok markada sorun cıkarıyor(lpg yi takan usta,aracın bakımlarının tam olmayışı ve çok az da olsa kit parçalarının arızalı olusu vs...)

Ben 5 aydır atiker kullanıcısıyım ve çok memnunum.ş.dışı:135 krş ş.içi:185 krş tüketimim var.önemli olan montajı yapan ustanın iyi olması ve aracının bakımlarının tam olması(buji,buji kabloları,ateşleme bobini vs..) umarım yardımcı olabilmişimdir.ben sadece Atiker kullanıcısı olarak fikirlerimi yazdım reklam olarak algılamayın lütfen.karar sizin.

Geri