Astra F Kullanıcıları Buraya

Benzin kullanan arkadaşlar bence lpg yi ciddi ciddi düşünmeliyiz artık.yine zam gelmiş 3.25ytl olmuş

Sercan zavolli fazla duymadıgım için Sakarya'da tercihlerimin arasına koymadım..Ama suan oda önemli değil...Rahatlayana kadar takamıcam sanırım.Alırsamda galğiba Atiker olucak.Tam tasarruf yanii....Eyüp le bu konuda hemfikirimm yanii.
Malum,aracımı yeni aldım..Ve ilk arabam.Yani anlamam teknik olaylardan..Dün akşam üzeri geç farkettiğim kasise dalmamak için frene abandıgımda araba sağa dogru kızakladı..Dedimki bu işte bi iş var. Birde fren yarım pedaldan sonra,biraz güçsüz tutuyordu..Yani öle tahmin ediyordum...Bu sabah servise gittim..Sakarya Ekin Oto..Dedimki arabayı komple muayene(kırık,cıkık,yürüyen aksam,mekanik problem) ne kadara mal olur dedim 150 ytl dedii..Kalsın deyip geri döndüm.Sizce bakma olayına 150 ytl normal bir fiyatmı?
Özel servise gittim..(YAŞAR ÇAMDAĞ OPEL SERVİSİ )Direksiyonda cok hafif sürtme hissi var birde bugün rampa inerken tekerleklerden titreşim ve ses geldi..Ayrıca kızaklama olayını ve yarım pedal fren olayını söledimm..Sonuç...
1)Ön balatalar bitik değişti
2)Ön diskler bitik değişti
3)Arka kampanalar;fatura tabir edilen çapakları alırken tornada fazla dalınmış pedala titreşim verenler oymuş değişti
4)Arka balatalar bitik değişti
5)Şanzıman keçesi yağ kaçırıyormuş değişti
6)Şanzıman yagı yenilendi.
7)El freninin telinde sorun vardı düzeltildi

TUTAR: 283 ytl + 75 ytl işçilik = 358 ytl Sizce bu fiyat normalmii.....

BU arada ben aldıgımdan beri arabaya binmiyomuşum..Araba sanki kuğu gibi süzülüyoo artık..Astrama bir kez daha aşık oldumm...

Son düzenleme:
fiyat iyi geldi bana . ßide şu 5. sorunun bildiğim tüm f Lerde var hastaLıkmıdır nedir :(

Hastalıkmı bilmiyorum ama bu kadar masraftan sonra düzelse iyi olur...:cry:

Benzin kullanan arkadaşlar bence lpg yi ciddi ciddi düşünmeliyiz artık.yine zam gelmiş 3.25ytl olmuş
ilker tümüyle aynı fikirdeyim

Mutlunun fiyat incelemesine de aynen katılıyorum,
zira çok fiyatlı lpg sistemi alırsak;
onun parasını ödemeye çalışcaz, bu arada arabamız su yakmicak, yine gaz ve az da olsa benzin alıcaz, 3ü birleşince şu anda benzine harcadığım parayı geçmicektir,
+ gaz az yakıyo diye lüzumlu lüzumsuz gezicez :D, benzin bizi frenliyo ne de olsa ;)
ben de atikere gidicem kısmetse yakında
burdaki firma da atiker - brc bi de bi marka daha vardı ithal ama adını hatırlamıyorum onların hepsini takıyo, ordaki adam da abi bu arabadan daha önce 2-3 tane geldi atiker tatık hiç şikayet almadık diyo, + benim ustam götürdü beni oraya o da aynı fikirde, o sebepten güvendim adamlara

Sercan zavolli fazla duymadıgım için Sakarya'da tercihlerimin arasına koymadım..Ama suan oda önemli değil...Rahatlayana kadar takamıcam sanırım.Alırsamda galğiba Atiker olucak.Tam tasarruf yanii....Eyüp le bu konuda hemfikirimm yanii.
Malum,aracımı yeni aldım..Ve ilk arabam.Yani anlamam teknik olaylardan..Dün akşam üzeri geç farkettiğim kasise dalmamak için frene abandıgımda araba sağa dogru kızakladı..Dedimki bu işte bi iş var. Birde fren yarım pedaldan sonra,biraz güçsüz tutuyordu..Yani öle tahmin ediyordum...Bu sabah servise gittim..Sakarya Ekin Oto..Dedimki arabayı komple muayene(kırık,cıkık,yürüyen aksam,mekanik problem) ne kadara mal olur dedim 150 ytl dedii..Kalsın deyip geri döndüm.Sizce bakma olayına 150 ytl normal bir fiyatmı?
Özel servise gittim..(YAŞAR ÇAMDAĞ OPEL SERVİSİ )Direksiyonda cok hafif sürtme hissi var birde bugün rampa inerken tekerleklerden titreşim ve ses geldi..Ayrıca kızaklama olayını ve yarım pedal fren olayını söledimm..Sonuç...
1)Ön balatalar bitik değişti
2)Ön diskler bitik değişti
3)Arka kampanalar;fatura tabir edilen çapakları alırken tornada fazla dalınmış pedala titreşim verenler oymuş değişti
4)Arka balatalar bitik değişti
5)Şanzıman keçesi yağ kaçırıyormuş değişti
6)Şanzıman yagı yenilendi.
7)El freninin telinde sorun vardı düzeltildi

TUTAR: 283 ytl + 75 ytl işçilik = 358 ytl Sizce bu fiyat normalmii.....

BU arada ben aldıgımdan beri arabaya binmiyomuşum..Araba sanki kuğu gibi süzülüyoo artık..Astrama bir kez daha aşık oldumm...

bakım olayına vectra alan bi arkadaş a dan z ye baktırmış 48ytl vermiş,o servis çok uçmuş
yaptırdığınız tamiratlar da çok uygun fiyatlı,malzemeleri orjinal mi yan sanayi mi taktılar??

Merhaba Astra F ci arkadaşlar.Ben arabamdan hem performans açısından hemde yakıt(lpg) açısından son derece memnunum.
aramıza hoş geldin Fatih
zaten f kasa astraya kötü diyen biri kesinlikle hiç binmemiştir f kasaya ;)
hangi marka lpg kullanıyosun

dipnot: astra f 1.6 benzinde de oldukça cimri sayılır, civic 1.4ten az yakıyor ş. arası, bilfiil arkadaşla ölçtük :D

bakım olayına vectra alan bi arkadaş a dan z ye baktırmış 48ytl vermiş,o servis çok uçmuş
yaptırdığınız tamiratlar da çok uygun fiyatlı,malzemeleri orjinal mi yan sanayi mi taktılar??

Valla Hakan bende o arkadaşın yazısını okudum ondan cesaret alarak gittim...Fiyat uçuk gelince vazgeçtimm.
Parçalar konusunda şunu söyleyebilirimm...Bu arkadaşlar Sakarya'da sadece Opelin yedek parçalarını satıyorlar ve Opelin özel servisi olarak calışıyorlar O yüzden sanırım orjinal diyebilirimm..Sakarya'dan opelci arkadaşlar bilir.Opel Yaşar Çamdağ...
Bu arada direksiyon pompasının arızalandığını nasıl anlarız..Direksiyonu cevirdigimde motor devrini biraz etkiliyor..Bu pompa sorununun bir işaretimi?

Geri