Astra F Kullanıcıları Buraya

100 ü geçip kırmızıya geldikten sonra fan açıyor. 95 e kadar inip kalıyor :D arabayı ilk aldığımızda önceki arabamızda lada olduğundan(sürekli su kaynatıyordu) trafikte 100 ü geçti kırmızıya yaklaştı babamın tepsiki ya ben hararet derdinden kurtulamayacak mıyım oldu :D sonra baktık kırmızıya geldi ve düşmeye başladı. Sonra öğrendik ki 100 ü geçtikten sonra fan açıyormuş :D

Alican sizin arabada kırmızıda mı fan açıyo? Çok sakat durum hemen servise götür. Kırmızıda fan açıyosa sende radyatörü kucağına alırsın ve conta yersin yakında..tam 100 e geldikten sonra 2-3 saniye sonra düşmesi gerekir..

valla 10 senedir kullanıyoruz aldığımızdan beri durum bu kırmızı 100 den biraz sonra sanırım. 100 ü biraz geçiyor kırmızı sınırında açıyor. Yani tam kırmızının içine girmiyor. Bakıma giricek zaten şu vizeleri bi atlatsam ilgilenicem.

kullanırken dikkat et bakalım. eğer 100 den yukarıda açıyosa sorun vardır.

Ancak yağımı değiştirdim ve bu sefer ibre yukarılarda fazla gezmeye başladı. 96 98 lere kadar çıkıyor. fan acıyor ve geri normal sıcaklığına geliyor. sormak istediği şudur. suyun bu kadar cabuk ısınması yeni yağın araba motorunu korumadığından dolayı cabuk sürtünme ve cabuk ısınma sorunumu meydana geitiryor. Yoksa yağı özelliği iyi yağ sıcaklığı cabuk yukseltir ve orada sabitler midir ? buna aklım taklıyor.
:D okkalı soru olmuş :D
bence takip et harareti, bilhassa bizimkilerin coştuğu yoğun trafikte, nolur nolmaz
değişik marka yağ kullandığım oldu ama hararette bi fark sezemedim

Ben şunu anlamıyorum, bizim arabalarda hararet hiç bi zaman sabit durmazki abiler. Sizde nasıl sabitleniyo? Trafikte artıyo,uzun yolda 120-140 la gidince 90 a yakın yerlere iniyo. Yani f lerde sabit durmayan hararet göstergesi normaldir,sabit olanda sıkıntı var :) 96- 100 gibi fan açsın 100 e geldimi düşmeye başlasın tamam sorun yok :)
Ama yağ ile olan kısmı gerçekten bir fikrim yok o yüzden bilemiyorum Barış Bey.
uzun yolda sabit ya Efe işte, 90 dan dirhem şaşmaz benimki, sonra trafiğe gelince 100 :D

kadranı taktım son duzeltmelrı bugun yapıp aksam fotolarla burdayım:=))))

Geri