Astra F Kullanıcıları Buraya

Birde bu sinyalı ayrı olanlar var ya çağatay onlar sonar mı bılmıyorum ben onu kasttettim birde fk nin sinyalı ayrı olanı var ;)

goolfy%20avec%20angel%20015.jpg

Bu da FK nın kı

FK%20Angel%20Eyes%20Opel%20Astra%20F%20Siyah.jpg

goolfy%20avec%

Son düzenleme:
türkiyede nerde bsuluyon hacı :)) yok türkiyede bunda sinyal ayrıya bide süper yaa

sahibinden de satan oluyor arada bide bikaç yer var fk ürünleri getiren onlarda oluyor ama pahalı tabi :D

hiç su eksiltmedi. aslında ben sorunumu tam ifade edemedim. şöyle ki; yağımı değiştirmeden önce ve kış girdikten sonra motor sıcaklığı genelde 90 91 arası kendiliğinden dengeleniyor ve hemen hemen hiç artmıyordu. Ancak yağımı değiştirdim ve bu sefer ibre yukarılarda fazla gezmeye başladı. 96 98 lere kadar çıkıyor. fan acıyor ve geri normal sıcaklığına geliyor. sormak istediği şudur. suyun bu kadar cabuk ısınması yeni yağın araba motorunu korumadığından dolayı cabuk sürtünme ve cabuk ısınma sorunumu meydana geitiryor. Yoksa yağı özelliği iyi yağ sıcaklığı cabuk yukseltir ve orada sabitler midir ? buna aklım taklıyor. yağın rengi gayet iyi. sapsarı. acık sarı. bi arkadaş eliyle yokladı yağı gayet ııı abı dedi. ama ben bunu tam kafamda çözemediğini için siizn bilginize danışayım dedim durum bu. Yoksa arabamın hararet sorunu olmadı çok şükür. Gerçi hararet yazında 100 un altına çok çoookkk nadir inmişti. :D

Barış sendeki sıkıntı bende de var...Aracı calıştırdıktan,ısındıktan sonra bir 100 görüyor 30 sn kadar belkide 1 dk sonrada 95 civarı sabitleniyor...Bende hiç bir zaman 90 ı görmedim... :) KAç defa ustalara gittiysem bu normal senin araba için dediler..

Ben şunu anlamıyorum, bizim arabalarda hararet hiç bi zaman sabit durmazki abiler. Sizde nasıl sabitleniyo? Trafikte artıyo,uzun yolda 120-140 la gidince 90 a yakın yerlere iniyo. Yani f lerde sabit durmayan hararet göstergesi normaldir,sabit olanda sıkıntı var :) 96- 100 gibi fan açsın 100 e geldimi düşmeye başlasın tamam sorun yok :)
Ama yağ ile olan kısmı gerçekten bir fikrim yok o yüzden bilemiyorum Barış Bey.

100 ü geçip kırmızıya geldikten sonra fan açıyor. 95 e kadar inip kalıyor :D arabayı ilk aldığımızda önceki arabamızda lada olduğundan(sürekli su kaynatıyordu) trafikte 100 ü geçti kırmızıya yaklaştı babamın tepsiki ya ben hararet derdinden kurtulamayacak mıyım oldu :D sonra baktık kırmızıya geldi ve düşmeye başladı. Sonra öğrendik ki 100 ü geçtikten sonra fan açıyormuş :D

arkadaşlar hepinize teşekkür ederim. galiba bu yağla devam etcez. umarım motora zararı dokunmaz. ist dan arabayı aldım geliyorum abi 90 95 100 dedi hemen aldığım adamı aradım. adamın ilk sözü "abicim korkma hararet değil bunlar yüksek açar" ... :D

Valla benimde yazın hararet en sondan hiç inmiyordu geçen senelerde ama kıbrısta olunca normal dedik şu andada kışın bile dur kalklarda birdenbire yükseliyor diğer araclardada böylemı benıde dusundurmedı degil arabanın gercekten o kadar parcası ve bakılacak yerı var ki zor yetısıyor insan ;)

1. vitese al 2 dk sonra direk hararet 95
5 dk sonra 100 oluyor hararet
ben de normal karşılıyorum artık

bu sayfaya başladığımdan beri sorduğum sorulara genelde Hakan isimli arkadaş (sağolsun) cevap veriyor. Diğer arkadaşlar ekseriyette cevap yazmıyorlar. çoğu zaman kendimle konuşuyor gibi hisediyorum. kimsenin sorunumla kendi sorunuı gibi ilgilenip işini gücünü bırakıp yazmasıonı zaten beklemiyorum ancak bir iki cümle ili bilgiilerini fikirlerini paylaşmalarını forumun ana amacı olarak görüyorum. Bu konuda fazla alınganlık gösterdiğimi de zannetmiyorum. Bunu yalnızca küçük bir sitem olarak yazdım. herkese teşekkürler.

bi bilgim olmadığı için yazmıyorum
hiç anlamam araba işlerinden
ben sizlerden yardımm bekliyorum

Geri