Astra F Kullanıcıları Buraya

Benimkileri yazayım bende

Limit değerler Ölçüm değerleri

Co....vol... (0.00-3.5) 0.43
Cocorr..vol... (0.00-3.50) 0.46
Co2 ...vol... (10.00-15.00) 13.6
Hc....ppm... . (0.00-1200) 69.0
Oks....vol... (0.00-5.00) 1.2
Lambda... (0.90-1.10) 1.04

Teşekkürler Mutlu abi peki bu sonuçlar lpg takılmadan öncemi sonraki sonuçlarmı :)

bende 1997 astra f gls var arkadaşlar.motordan geldıgını dusundugum bı ses var ancak arac rolantıde ıken ses gelmıyor.vıteste ıken tık tık tık dıye gaza bastıkca artan bı ses var.yardımcı olursanız sevınırım?

hoşgeldin

sesin ne taraftan geldiğine iyice kulak kabartman lazım, motordan mı, önden mi arkadan mı gibi?

Biraz önce arabayla gelirken kendi kendine stop etmeye başladı önce bi anda stop etti ne olduğunu anlamadım hemen marşa bastım devam ettim. Direk benzine baktım yarım depo var. Daha sonra biraz ilerledim trafik sıkıştı durdum yine stop etti çalıştırdım tekrar stop etti. Bu sırada sürekli arıza ışığı yanıktı. Sonra bidaha çalıştırıp direk gaza bastım biraz 2-3bin devirde tuttum şimdi düzeldi. Geldim bahçede 4-5 kere çalıştırdım top ettim bi sorun yok. Acaba benzin filtresi filan mı problem çıkardı ?? Benzinide hep aynı yerden alıyoruz.

Bende öyle düşündüm. Yarın bi servis yolu gözüktü. Hem periyodik bakım aslında tamamen detaylı bir bakım daha iyi olur.

Biraz önce arabayla gelirken kendi kendine stop etmeye başladı önce bi anda stop etti ne olduğunu anlamadım hemen marşa bastım devam ettim. Direk benzine baktım yarım depo var. Daha sonra biraz ilerledim trafik sıkıştı durdum yine stop etti çalıştırdım tekrar stop etti. Bu sırada sürekli arıza ışığı yanıktı. Sonra bidaha çalıştırıp direk gaza bastım biraz 2-3bin devirde tuttum şimdi düzeldi. Geldim bahçede 4-5 kere çalıştırdım top ettim bi sorun yok. Acaba benzin filtresi filan mı problem çıkardı ?? Benzinide hep aynı yerden alıyoruz.

Büyük ihtimal EGR valfidir :( Çözümü arası sıra devir bandını 4 binin üstüne çıkarmak gerekiyor ;) Ustalara nedenini sorduğumda ise oluşan kurumları atması için dediler ;) Bu arada hiç başıma gelmedi bunuda aracı devirli kullanmaya bağlıyorum ne kadar doğrudur bilmiyorum :o

Evet devirli kullanılan araclarda egr arızası pek olmuyor çünkü kurumları atıyor yarın eger arıza egrdense ve temizledik kurtaramadık derlerse değiştirtme pahalı cunku yerine parca sac kestirip iptal ettir.

ya aslında şöyle bir olay var babamda bende malum akaryakıt piyasasından dolayı arabayı max 3,000 devirde çok sakin kullanıyoruz. Araba fazla yakmaya başladı. Titriyor filan bi gün sabah çok erken e-5 e çıktım bi yere gidicektim. Sinirlendim arabaya :D yak ulan ne yakıyosan hadi bakalım görelim dedim 1-2-3-4 redline a kadar çıkarıp değiştirdim vitesleri 5 de biraz bastım sonra zaten yol bozuldu bende tırstım (180 den sonra yol bozuk hoplayıp zıplamaya başladım arabanın içinde :D ) ondan sonra araba bi toparlandı. Acaba diyorum ben fazla yüklenince bu kurumlar hareket ettide gidip sağı solu mu tıkadı :D

Yarın kullan bakalm arıza lambası yanacak mı arabayı sıkıştırmısın belli yakıtla hava karışımı sıkışınca da arıza lambası yanmış olabilir.

Geri