Astra F Kullanıcıları Buraya

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iyi akşamlar arkadaşlar. bugun benzin pompasından cıkan hortumla ugrastım. pompayı tamaen söktüm cıkardım ama horumun ucu çürümüş resmen. bi kaç kez kelepçeyle sıktım ama hortum kısacık cekiyorum gelmiyor. en son yine sıktım metal kelepçeyle baktım yine geliyo benzin sanbayiye gittim. oradada baktık gelmiyo benzin fln. ben yinede kafam rahat olsun diye alttan depoyu söktürüp hortumu yeniledim. 40 liraya hallettiler.
en iyisini yapmışsın iyice patlayınca yolda bırakıyor yoksa..
hem yangın tehlikesi falan da var..

geçmiş olsun
şükür benim ki masraf çıkartıyor ama daha yolda bırakmadı
şükür ben de yolda kalmadım :) evin önünde kaldım :D

Al Paciona

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Günaydın arkadaşlar.sabah polen filtresine baktım biraz tozluydu söküp temizledim.filtreyi sökmüşkem kalorifer motoru 1.ci ayarda hafif ses yapıyordu ona bakayım derken motorun üzerine takılan plastik kapağın yerine oturmamış olduğunu fark etttim.kenarlarında tırnakları vardı yerine taktım.sonra filtreyide takıp toparladım.kaloriferden gelen ses geçti ve kapağı yerine taktıktan sonra kaloriferin hava üflemside çoğaldı.önceden 2'de üflediği havayı şimdi 1'ci ayarda üflüyor.kapak tam oturmadığı için içeriye üflediği hava kapak kenarlarından kaçıyormuş.bu sorunumuda halletmiş oldum
Eline sağlık güzel olmuş.

önder61

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Angellardaki buğu çıkmak bilmiyor ya güneş lazm :( 3-4 gündür açık arka kapak birazcık azaldı ama farın yarısı buğu gene sağ xenonda yanmıyor

birde bugn bi gariplik var gaz pedalına yarıdan fazla basınca sağ ön tekerin ordan tır tır tır die sesler geliyor bu neden olabilir ? herhangi bi darbe fln hiçbir şey olmadı bi çamura girmiştim ama sadece gaza basarken ve pedal yarıdan fazla geçince yapıyor sesi :confused:

halilakel

Kayıtlı Kullanıcı
33-Mersin
Siteyi ziyaret et
Angellardaki buğu çıkmak bilmiyor ya güneş lazm :( 3-4 gündür açık arka kapak birazcık azaldı ama farın yarısı buğu gene sağ xenonda yanmıyor

birde bugn bi gariplik var gaz pedalına yarıdan fazla basınca sağ ön tekerin ordan tır tır tır die sesler geliyor bu neden olabilir ? herhangi bi darbe fln hiçbir şey olmadı bi çamura girmiştim ama sadece gaza basarken ve pedal yarıdan fazla geçince yapıyor sesi :confused:

çamura girdiysen dinamo kayışından ses gelebilir gaza basınca, üzerine su dökünce sesi kesiyorsa kayışı değiştir...

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar

bizim araçlarda el freni lambası frenlerken yanıp yanıp sönüyosa balata bitmiştir anlamına geliyor muydu?

redlion74

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar

bizim araçlarda el freni lambası frenlerken yanıp yanıp sönüyosa balata bitmiştir anlamına geliyor muydu?
Bende geçen ay fren balatalarını değiştirirken tamirciye sormuştum balatalar bittiğinde ikaz ediyomu diye baktı yok demişti.babamdaki renault 19 ön balatalarında sensör var bittiğinde yanmaya başlıyo.

eskikasa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
dün frenajda yanıp yanıp söndü bikaç defa, dedim bide balata mı çıktı anasını satim diye :rolleyes: çok da eski sayılmaz aslında balatalarım en fazla 20-30bin yapmışımdır üstüne.

goklee

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
slm arkadaslar ben opel astra f kasa 92 model aracımın arka yan camlarını sökmek istiyorum bunun nasıl olabılecegı hakkında yardımlarınızı beklıyorum.