ASTRA F vs COROLLA AE101

ASTRA F mi COROLLA AE101 mi ?

• ASTRA

Oy: 26 41.9%
  • COROLLA

Oy: 36 58.1%

• Kullanılan toplam oy
    62
şunu da tekrar hatırlatmak isterim.. anket ve karşılaştırma konusunda geçen "karşılaştırma" içeriği daha çok hangi aracı alacağınız ya da 2 veya daha fazla obje arasında kararsız kaldığınızda ya da ne bileyim işte kalitesi güvencesi vs vs.. ama nedense sizin anladığı sürekli kapışma kapışma... o mu alır bu mu alır falan filan.. zaten rakamlar ortada, hadi olmasa bile sizin işiniz bu mudur? sabah işe okula giderken yaptığınız şey 0-100 mü sürekli... yolda sürekli rolling mi?

şu konu başlığında gereksiz tüm konuları silicem en son olan o olacak ya..

şunu da tekrar hatırlatmak isterim.. anket ve karşılaştırma konusunda geçen "karşılaştırma" içeriği daha çok hangi aracı alacağınız ya da 2 veya daha fazla obje arasında kararsız kaldığınızda ya da ne bileyim işte kalitesi güvencesi vs vs.. ama nedense sizin anladığı sürekli kapışma kapışma... o mu alır bu mu alır falan filan.. zaten rakamlar ortada, hadi olmasa bile sizin işiniz bu mudur? sabah işe okula giderken yaptığınız şey 0-100 mü sürekli... yolda sürekli rolling mi?

şu konu başlığında gereksiz tüm konuları silicem en son olan o olacak ya..

kolayı var

anket ve karşılaştırmalar sayfasında uyarı olarak veya bütün üyelere toplu mesaj atarak -- arkadaşlar bundan sonra anket ve karşılaştırmalar bölümünde araçların kalkış 0-100 değerlendirmeleri tarzında konu açılması yasaktır -- dersiniz olur biter

eğer yönetim gerçekten rahatsızlık duyuyorsa bu konular hakkında bu tarz bir uygulamaya gidilmeli

Son düzenleme:
gti ı bile yemiş bu corolla:)

kapışma falan gibi sorumlumuza sacma gelen konular olsada bu konu içinde aracların hiç duymadıgıımız yanlarından bahsediliyor her üye farklı bir noktaya değiniyor böylece yeni seylerde ögrenmiş oluyoruz.

trafikte yarış videosu çekilmedigi sürece kurallara aykırı bir durum yok ortada..

önceki aracımız 97 corolla xei idi..ama konfor yok diyenler için bu kasalarda gli olanlarda abs klima hava yastığı herşey mevcut.. corolla dan sonra vectra b2.0 şimdi de focus hb var..kullanım rahatlığı olarak ne vectradan ne de focustan tam olarak o sürüş keyfini aldım diyebilrim..araç şuanda da hala bizde abimde :) yıllardır emin olun triger ve baskı balata dışında hiçbir motor masrafı açmadı araç.bir de ön takım yapıldı ve 13 yıllık araç için çok normal.. hızlanma olarak da COROLLA rahat bi şekilde alır diyorum...

uzun bir süredir siteye girmiyordum şimdi yine aranızdayım:)

kesinlikle corolla alır performans da bende de corolla var 1.6 105hp 117.000de daha arkadaşımda 2004 astra var 1.6 denedik ve geçtim konfor yönünden sakin kullanımda çok rahat corolla;) ama yakıt tüketimi konusunda astra daha iyi teknoloji farkı var;)

gerçekçi olalım. her iki aracıda kullandım. 0 100 kesinlikle corolla. TOP SPEED ise şoförde biter. gönlümüz astra dan yana.

gti ı bile yemiş bu corolla:)

kapışma falan gibi sorumlumuza sacma gelen konular olsada bu konu içinde aracların hiç duymadıgıımız yanlarından bahsediliyor her üye farklı bir noktaya değiniyor böylece yeni seylerde ögrenmiş oluyoruz.

trafikte yarış videosu çekilmedigi sürece kurallara aykırı bir durum yok ortada..

saçma gelmiyor arkadaşlar, direkt olarak "iki araç da stock ise 0-100 de hangisi alır?" sorusunu sormak saçma geliyor... vurgulamak istediğim budur...

gelelim konuya ait sorunun cevabına bu arada :) fabrika ve test verilerinde belirtildiği üzere stock halleri ve std test kriterleri ele alındığında,

0-100 km/h de corolla rahatlıkla öndedir, maks. hıza daha çabuk ulaşacaktır ancak astra 120 km/h den sonra aradaki farkı kapatacak ve en sonunda aradaki fark sabitlenecektir.

Arkadaşlar 1998 yılında arkadaşımda toyota corolla vardı.kullandım astraya göre kalkışları seri bir araba.yine aynı yıl iki araba corolla 1.6 ve astra f 1.6 16 v ikiside 98 model istanbula kız istemeye gitmiştik.dönüşte otobanda ikimizde bastık ben 190-200 km gördüm ve beni corolla geçemedi.izmite kadar basarak gelmiştik.tecrübeyle sabittir.astra f corollayı geçti.

95 te xe sini 98 te xei sini aldık cok memnun kaldık harıka aractır.Toyotanın efsane kasası olarak gecer bu kasa zaten,zamanındada en cok satan araba olmuştu.Konfor derseniz bence aracımız o kadar konforsuz da değidi iç hacmi genişti ve çok rahattı.gli si ogünün şartlarına göre dolu bir araçtı.Hızlanmaya gelince tek kelimeyle 'harika' çok sağlam bir motoru vardı.Arabanın tek dezavantajı çok alçaktı arkaya 1 2 kişi otursun kasislerde altı fena çarpıyordu,her çarpışında babamın içi gidiyordu:D.

0-100'de de corolla, 0-soz hız'da da corolla alacaktır. Veriler zaten ortada...

Ayrıca 94'te sıfır olarak aldığımız 1.3 XL corollayı halen kullanıyoruz. Motor deseniz motor, kaporta deseniz kaporta, elektrik deseniz keza... Bir araba ancak bu kadar sağlam yapılabilir. Şu anda 150.000 km civarında. Maşallahı var. Düzenli bakımlar haricinde sanayiye uğradığımızı hatırlamam. Konfor açısından ise yani abartmayayım ama benim 99 Vectra B'den iyi gibi geliyor bazen. Sonuçta ben de bir Opele biniyorum ama bu işte fanatiklik olmamalı. Bence o kasa corolla, astra f ile hiç bir açıdan karşılaştırılabilecek bir araç değil. Astra F'si olan arkadaşlar alınmasınlar, ben de F kasa kullandım. Güzeldir, sağlamdır ama corolla ayrıdır. Konuyu da bayağı dağıttım ama kusura bakmayın artık...