ASTRA G (car400)e USB girişi

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar astra g aracıma car400 olduğu için ve kasetli idi pıoneer 2250 aux-cd-Mp3 takmıştım, ancak direksiyon kumandası iptal oldu, bi türlü yapamadım, yurtdışından gelen adaptör içinde 160 lira istedi bir arkadaş, bende car400 e usb girişi yapmaya karar verdim, proje hazır, daha önce buradan aux girişi yapan arkadaşların çalışmalarını izledim ve entegrenin preanfi girişinden alarak usb ve aux girişi hazırladım, bu akşam başlıyorum montajına, arabaya montajı ise 2-3 gün sonra, orta konsol gönderen arkadaşımız vardı siteden bana, onu tamir ettim ve araba ile aynı renge boyatıp ona takacağım,

ResT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
güzel bi çalışma kolay gelsin elektrik işinden biraz anlasam benimde aklımda cd dayanmıyo arabaya ama yemiyo :)

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunsuz ve kullanıma hazır olunca video ve fotoğrafları yükleyeceğim, zaten yapğım aşaması oldukça basit, zaten yedek konsol var bende, ve car 400 de evde zaten, evde rahat rahat çalışıp sonra beraber arabaya takacağım,,, eğer maliyet ve sorunsuz kullanım olursa isteyene yaparım,

ResT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunsuz ve kullanıma hazır olunca video ve fotoğrafları yükleyeceğim, zaten yapğım aşaması oldukça basit, zaten yedek konsol var bende, ve car 400 de evde zaten, evde rahat rahat çalışıp sonra beraber arabaya takacağım,,, eğer maliyet ve sorunsuz kullanım olursa isteyene yaparım,
takipteyim :D

knightrider

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tamam, proje güzel ama aux sadece bir giriştir. USB den okuması için ayrıca bir yazılım gerekmez mi mp3ler için...

okican

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
ses girişinden data aktarımı? nasıl olacak?
forumda daha önce de geçmişti bu konu.ama olabilirliği teknik olarak mümkün değil

emrastra

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içine sanırım mp3 çaları monte ettiniz ve jack çıkışından car400e ses verdiniz mp3 çalarların tuşlarını uzatarakta ses açma kısma ve parça değişimi yapan yeri direksiyona uzattınız ben böyle düşünüyorum

sandero

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
içine sanırım mp3 çaları monte ettiniz ve jack çıkışından car400e ses verdiniz mp3 çalarların tuşlarını uzatarakta ses açma kısma ve parça değişimi yapan yeri direksiyona uzattınız ben böyle düşünüyorum

Aynen böyle olması lazım, yani sanırım mp3 çalar kullanılacak usbden okumak için. Aslında, cd nin okunduktan sonra alınan data işlemciye girmeden önce kesilse ve işlemciye usb den okunan data iletilse tam anlamıyla usb çalar yapılmış olur ancak bunun yapılması çok zor ve yapan olduğunu sanmıyorum.

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar, dün gece projeyi hazırladım. Şimdi;
Malzemeler:
bir adet (kullanmdığım) mikado marka 50tl lik müzik kutusu olarak adlandırılan telefon bataryası ile çalışan USB ve SD kart okuyan cihaz.
CAR400 e aux girişi ile ilgili projeyi bilirsinmiz, aynı mantıkla entegreden preanfi girişlerini aldım, soketten 1ve3 bacakları birleştirdikten sonra teyp girişimiz hazır,
Müzik kutusunu açıp birbirinden ayırıyoruz, kart ve usb okuytucu olan bölüm ayrı, ses potansı ve on-off tuşu ve AUX girişi olan bölümü ayrı ayrı iki parça olarak klima kontrol panelinin altına, yani boş kutucuğun altı(kültablasının üstündeki bölüm)e yerleştiryoruz, müzik çaların stereo olan hoparlör çıkışlarını CAR400 e AUX girişi olarak aldığımız kablolara doğru olarak bağlıyoruz, müzik kutusu için ise çakmak soketinden aldığımız 12 volt a cep telefonun araç şarzını açıp plastik bir kutuya yerleştiriyoruz, ve kablolardan direk bağlıyoruz, cihazdan bataryayı ayırıp düz bağlıyoruz, sonra boşluığa yada oradan geçen kablolara ses yapmaması için bağlıyoruz, TEK OLUMSUZLUK, USB DEN DİNLEDİĞİMİZ MÜZİK, KONTAĞI KAPATTIĞIMIZDA YANİ HER BİNMEMİZDE ARACIMIZA MÜZİK SIRASI SIFIRDAN BAŞLIYOR, YANİ İLK DİNLEDİĞİMİZ ŞARKIDAN BAŞLIYOR,, fotoları akleyeceğim, zaten proje evde, orta konsol yedek gelmişti onu arabanın rengine boyattım, aracımda da pıoneer 2250 teyp takılı,,

Son düzenleme:

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
aslında en önemlisini unuttum bu sistem kaset modunda çalışır, onun için içindeki bandını kopardığımız bir kaset ile TEYP modunda çalışıyor, zaten bu modda iken direksiyondan ses tuşları, radyoya geçme tuşu aktif, sol taraftaki tuşlar ise pasif durumda, zaten sol taraftakiler radyoda işlevseller, bir diğer olumsuzluk ta USB den parça seçemiyoruz, ekranda göremiyoruz,

Ekli dosyalar

• SİTEYE JPG.jpg
    SİTEYE JPG.jpg
    99.9 KB · Görüntüleme: 345
  • SİTEYE JPG002.jpg
    SİTEYE JPG002.jpg
    98.2 KB · Görüntüleme: 285
  • SİTEYE JPG003.jpg
    SİTEYE JPG003.jpg
    93.8 KB · Görüntüleme: 288
  • SİTEYE copy copy.jpg
    SİTEYE copy copy.jpg