ASTRA G (car400)e USB girişi

gokibey

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
elinize sağlık araca montajladıktan sonra aydınlık bi ortamda video çekerseniz sevinirim.

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaslar aynı düzenegi yaptım 1 tane müzik kutusu açtım içini hoparlörüne gidiş kabloları teyibin (alpin marka)aux girişine bagladım yalnız ses çok bozuk çıkıyor yardım lütfen

merhaba, müzik kutusundan aldığın kabloların stereo mu? her iki hoparlöre giden kabloları renklerine göre ayırman lazım, siyah olan (-) uçları birleştir, kalan iki adet kırmızı uçlar ise SAĞ ve SOL olarak jak a bağla ve öyle teybe tak, birde ses olayı yalıtım olayıdır aslında, kutunun sesini tam açma teypten açmayı dene, yada kabloları dediğim gibi bi bağla olmazsa başka şekil veririz,,,

66ercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba, müzik kutusundan aldığın kabloların stereo mu? her iki hoparlöre giden kabloları renklerine göre ayırman lazım, siyah olan (-) uçları birleştir, kalan iki adet kırmızı uçlar ise SAĞ ve SOL olarak jak a bağla ve öyle teybe tak, birde ses olayı yalıtım olayıdır aslında, kutunun sesini tam açma teypten açmayı dene, yada kabloları dediğim gibi bi bağla olmazsa başka şekil veririz,,,
evet stereo aynen öyle yaptım zaten ama ses çok bozuk çıkıyor cızırtılı net bi ses yok yani anlayacan başka bi baglantı şekli varmı

sandero

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet stereo aynen öyle yaptım zaten ama ses çok bozuk çıkıyor cızırtılı net bi ses yok yani anlayacan başka bi baglantı şekli varmı

Hoparlöre yükseltilmiş ses gider. Yani doğal ses sinyali değil, güçlendirilmiş ses sinyali gider. Sizin teybe vermeniz gereken ses doğal ses sinyalidir.

Yani yapmanız gereken o aldığınız müzik kutusunu açacaksınız, orada bir amplifikatör entegresi vardır ona giren sesi alıp teybe vereceksiniz. Müzik kutusunun içindeki devrenin net bir fotoğrafı varsa buraya koyun yardımcı olalım.

Bunları yapamam diyorsanız, şu anda yaptığınız sistem aynen kalsın ancak o müzik kutusunun sesini bayağı kısın. Maksimum sesin 10 da 1 ine kadar kısın, ve sesi arabanın teybinden kontrol etmeyi deneyin. Olmazsa, bir üstteki paragrafı uygulamanız lazım.

Konuyu takip ediyorum. Deneyimlerinizi paylaşın ona göre sorununuzu çözelim.

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
özgüç bey henüz montajı yapmadınız herhalde

dediğim gibi konsolda sorun çıktı, nevşehirde ustalık biraz problem, düzgün boyayamadı, aslında navi yerleştirmek istiyorum konsola, o biraz daha sürecek, OPC konsol yok eldekini şekillendireceğim,,, her seferinde aynı şarkıdan başlama problemini çözersem direk montajlıyacağım...

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen teybin aux girişinden verdiğine göre problem olmaması lazım, yani normal bi Mp3 çalar gibi algılaması lazım, ki biz aux a 5800 telefonu takıp araç kiti gibi kullanıyoruz, bide müzk kutusunun sesini çok kıs öyle dene,

sandero

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sen teybin aux girişinden verdiğine göre problem olmaması lazım, yani normal bi Mp3 çalar gibi algılaması lazım, ki biz aux a 5800 telefonu takıp araç kiti gibi kullanıyoruz, bide müzk kutusunun sesini çok kıs öyle dene,

Abi işte sorun o. Kulaklık girişinden alınan ses amplifikatörden geçmemiş ses olduğu için cızırtı yapmıyor. Mp3 çalar, telefon kulaklık çıkışı vs hepsi kulaklık çıkışları. O yüzden sorun olmadan kullanabiliyoruz.

ercan66, müzik kutusunun kulaklık çıkışı varsa sesi ordan alın sorun düzelecektir.

66ercan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
galiba kulaklık yok en iyisimi bi müzik kutusu daha alayım ben ona deneyim bunun hali kalmamadı pek lehim falan derken

suluboya44

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
galiba kulaklık yok en iyisimi bi müzik kutusu daha alayım ben ona deneyim bunun hali kalmamadı pek lehim falan derken[/QUOTE
dene bakalım, olmazsa teyple beraber müzik kutusunu kargola bana ayarlar gönderirim,,, nevşehirdeyim, MNG ile sözleşmem var zaten uygun gönderir alırsın,,,