astra g de atiker sıralı tüp sorunu

bpoyraz

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaş alınsize atikerr...
konya atikere gönderdiğim mailin aynen kopyası:
2009 yılı mayıs ayında kayseri kyoto servisinde aracıma atiker fast marka sıralı sistem lpg taktırdım ve o gunden bu zaman sorunlar hiç bitmiyor
aracım; opel astra 2000model 1,6 16v otomatik vites
aracımdaki yaşadığım en son sorunlarr..hava sıcaklığı 6-7 derecenin altına düştüğünde, motor sucak olsun olmasın her kırmızı ışığa geldiğimde ya da yavaşlamak için frene bastığımda aracım stop ediyordu.kyoto servisi arızayla ilgilenmek yerine kulanılan lpgden kaynaklandığını ve bu şikayetle gelenin tek ben olmadığı yapacak bişey olmadığını söylediler. daha sonra sizin teknik servizini aradım durmu söyledim ve kyotonun ilgileneceğini ve yeniden gitmemi istediler. daha sonra kyoto aracın enjektörünü ve memelerini değiştirdi. 1,5mm meme taktıklarını söylediler. aracın çekişinin düşeceğini fakat az yakacağını söylediler. gerçekten de öyle oldu. ve stop etme sorunu tamamen gitmese de azaldı. fakat bu kezde araç arızxa lambası yakmaya başladı.opel servisidne makinaya bağlattığımda otomatik sanzuman basıç hatası ( 1,5mm meme takıldığı için gazı yetiştiremiyormuş ve araba devrini alıp vites atamıyormuş) ve egr valfi ( bu da yakıt karışımı hatasıymış) arızası verdi. yani yeri yapalım derken daha tehlikeli sorunlar yarattık ki otomatik şanzuman tamirinin masrafını tahmin edersiniz umarım.ve bu aruzalar ,ç,n defa kez kyotoya gidip ayar yaptırdım tamam hallettik diyorlar bikaç güün sonra yine arıza başlıyor. ben artık her haftasonumu serviste geçirmekten usandım.
artık bu lpg kitinin aracıma uyum sağlamadığını düşünüyorum. çünkü daha öncede opel astra aracım bardı başka marka sıralı sistem lpge kiti vardı fata hiç böyle sorunlarım olmamıştı. ve ben artık ürünüzü iade etmek istiyorum.
bu durumu kyotoya , işçiliğinz nekaadr sa 100-150 tl kesin kalan paramı bana verin ve lpg kitinizi geri alın dediğimde alamayacaklarını söylediler.

bu ürünü bayiniz üzerindenn iade etmem memkün olmayacakmı. eğer olmayacaksa tüketiciler birliği üzerinden ya da diğer huiki kanallardan mı maduriyetimin giderilmesini aramalıyım.
bu konu da ilginizi ve irtibata geçmenizi rica ederim.
ibrahim büyükpoyraz

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
o2 hatasını herzaman pc de görmeyebilirsiniz...
ben yerinizde olsam 100 küsür lira fiyatı vardır o parçayı değiştirirdim.
ancak size benzinde yüksek devirlerde bir süre kullamanızı tavsiye edecek arkadaşlarda olacaktır.
daha önce deneyip bundan fayda görenler olmuş ama bu daha ziyade uzun süreli lpg kullanımlarında geçerliymiş siz daha yeni taktırmışsınız zaten.

O2 sensoru diye hemen teşhisi koymuşsun hocam. ama arac benzinde düzenli çalışıyor. sadece Lpg de düzensizlikler var. ayrıca lpg kiti daha daha yeni takılmış Şimdiye kadar bu sorunu yaşıyormuydu bu arkadaş elbetteki hayır. Lpg montajından sonra bu sorunlar Baş göstermiş..

ve sorunu O2 sensoru diye yıkmayalım..!! aracın bobinini bujilerini elkt rik vb.. gibi birçok parçasını denemiş. ama sorun halen çözülmemiş.

Sorunun KESİNLİKLE LPG Kiti ile alakalı Atikerin ve o servisin peşini Bırakma ve hatta başka bir Yetkili serviste sorununun çözümü için üzeride düş uğraş hocam.

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
O2 sensoru diye hemen teşhisi koymuşsun hocam. ama arac benzinde düzenli çalışıyor. sadece Lpg de düzensizlikler var. ayrıca lpg kiti daha daha yeni takılmış Şimdiye kadar bu sorunu yaşıyormuydu bu arkadaş elbetteki hayır. Lpg montajından sonra bu sorunlar Baş göstermiş..

ve sorunu O2 sensoru diye yıkmayalım..!! aracın bobinini bujilerini elkt rik vb.. gibi birçok parçasını denemiş. ama sorun halen çözülmemiş.

Sorunun KESİNLİKLE LPG Kiti ile alakalı Atikerin ve o servisin peşini Bırakma ve hatta başka bir Yetkili serviste sorununun çözümü için üzeride düş uğraş hocam.
:rolleyes: benim yazdıklarımı oku daha sonra kendi yazdıklarını oku bakalım ne göreceksin...
ben senin gibi "KESİNLİKLE LPG Kiti ile alakalı" mı demişim yoksa "bana kalırsa" diyerek fikrimi mi belirtmişim... :) bana hemen teşhisi koymuşsun demişsin ama kendin çok daha ileri gitmişsin bu konuda.. :kop:
üstelik de konu sahibi en son geçen yıl yanıt yazmış... yani derdini anlatıp sonuçtan haberdar etmemiş çoğu kişinin yaptığı gibi...

simbore

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merhaba arkadaşlar benim 2001 model editionum var 2.5 yıldır brc sıralı sistem takılı sizlerin sorunlarını görünce belki katkım olur diye yazıyorum.Ara sıra aracım stop ediyordu,aşırı benzin tüketimi vardı çünkü en az beş km sonra lpg'ye geçiyordu o zamanda zaten gideceğim yere varmış oluyordum 2000 km yol yaptım bu ara tatilde. Uzun yolda 120 den sonra ve rampalarda motorda acayip teklemeler vardı.Brc servisine gittim epeyi uğraştılar her uğraşta otobana denemeye çıktık tam dört defa en son buldular arıza regülatörden kaynaklanıyormuş brc markaya 350 tl dediler yan ürünü varmış genesis mi ney onu 150 ye taktılar söktükleri parçaya da tamir olmaz dediler aracım düzeldi otobanda 170 yaptım en ufak tekleme kalmadı ha birde 1 km gitmeden lpg'ye geçiyor kısaca problemim kalmadı akşam eve gelince araçtan çıkan regülatörü alıp alyanla açtım içi kireçten tıkanmış çamur dolu içi nasıl bu kadar dayanmış şaşırdım içini temizledim tıkanan yerlerini açtım geri montajını yaptım canavar gibi oldu haftaya gidip bunu taktırıp öbürünüde iade edecem.umarım sorunlarınıza faydası olur iyi günler.

Son düzenleme:
P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Sayın simbore,
Şu regülatör nasıl bir şey resmini çekip paylaşabilir misin?
Sana zahmet...

P

partner352

Bilgi Girilmemiş
Teşşekkür ediyorum ellerine sağlık. LPG nin ana beyni yani...

istasyon29

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
:rolleyes: benim yazdıklarımı oku daha sonra kendi yazdıklarını oku bakalım ne göreceksin...
ben senin gibi "KESİNLİKLE LPG Kiti ile alakalı" mı demişim yoksa "bana kalırsa" diyerek fikrimi mi belirtmişim... :) bana hemen teşhisi koymuşsun demişsin ama kendin çok daha ileri gitmişsin bu konuda.. :kop:
üstelik de konu sahibi en son geçen yıl yanıt yazmış... yani derdini anlatıp sonuçtan haberdar etmemiş çoğu kişinin yaptığı gibi...

Ozaman çoğu kişinin yaptığı gibi sende her lpg ile sorunu olan arkadaşa o2 sensörü diye arıza teşhisi koyma.!:(
Seninde o2 sensöründen başka yol almadığın zaten ortada . O2 sensör satışı falanmı yapıyorsun .?? :kop: şüpheleniyorum bak şimdi.. :)
Birçok Arıza konularında aynı mesajını Yazdığını görüp izlediğim için milleti uyarayım dedim.!