astra g motor performansı ıstıyorum + 45 hp

fırat ısık

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burdayım arkadaslar eğerkı 10 mılyar tutacaksa eğer gıderım arabamı satıp 3500 motorlu bı araba alırım dağa ıyı dağa cok hp olmazmı bene olur erı kalan paraylada bıtanede benzın tanker alırım dağa mantıklı :D

kadett

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gordugunuz uzere Kullanmis oldugunuz aracinizin extra hp almasi adina actiginiz konudaki yorumlar sonucunda belirli bir butceyi ayarlamaniz lazim .
Yapi itibari ile araciniz 100 hp lerden 140 hp lere cikacak ise
sikistirmanizi ciddi bir sekilde arttirmaniz ve bu sikistirma sonucunda olusacak gereklilikleri eksantrik ve kapak islemleri buna ek gerekli buyuklukteki gaz kelebegi manifold supap kapak islemi vs vs .
Tabi standard beyin sizin almak istediginiz hp leri destekleyemeyeceginden VEYA extra islemleride gormesi gerektiginden komple bir beyin sistemini araciniza uygulamaniz gerekiyor.Benzin pompasi vs vs nerdeyse hersey degismek durumunda.
Bunlara ek sanzumaniniz maalesef bu artisa fazla dayanamayacagindan onada el atmaniz.
Bunlarin hepsi size bir maaliyet cikaracak.
Size bakin sadece Bir maaliyet cikaracak dedim .
Kafadan Yuksek maaliyet cikaracak demiyorum .
Cunki sizi tanimiyoruz belkide bu maaliyeti harcamaya hazir olabilirsiniz.

Ama bunun yaninda diger arkadaslarinda bahsettigi gibi
GEREKSIZ DEMIYORUM ama hic olmaz ise araciniz uzerine 8-9 binleri harcamak yerine ayni ucretlerden belki biraz daha asagisini ekleyerek Zaten standardinda istemis oldugunuz guclerinde uzerinde olan ama FABRIKASYON olan araclarida arastirip mantik cercevesinde aracinizi degistirirseniz bu size tavsiyem olur.
Ama illada bu araba olacaksa Bilin ki motor omrunuz cok kisa olacak. Asla 100 bin km leri falan beklemeyin belki 25 belkide 35 ki yuksek tutuyorum.
Bu arada Mutlaka problemleriniz cikacak bir fabrikasyion gibi her an bas marsa gideyim OLMUYOR.
kisacasi ugrasacak iseniz yapmak istediginiz projeniz Atla deve degil parcalar geldikten sonra sanki motoru rektifiyeden gecireceksiniz diyelim .

emrebozok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
burdayım arkadaslar eğerkı 10 mılyar tutacaksa eğer gıderım arabamı satıp 3500 motorlu bı araba alırım dağa ıyı dağa cok hp olmazmı bene olur erı kalan paraylada bıtanede benzın tanker alırım dağa mantıklı :D

3500 cc ye gerek yok,vti alırsın paşa paşa binersin mis gibi

MERKEZ

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
VTI da da şöyle sorun var arabalar hem çok gazlandı hemde yaşlandı. Satılan bir çok vtı bitik alanlar alır almaz motor problemi çekiyor.

Birde problem çıkartırsa vtı dan anlıyan usta çok az.