Astra G Otomatik Cam Kapatma (çift kilitleme ile)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gokibey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
devreyi silikonla kaplasak nasıl olur acaba

Son düzenleme:
evet arkadaşlar sonunda ben de camlarımı çift kilitleme ile kapatıyorum.ilk başta 5 amperlik farklı bir röle kullandım kafayı yedim olmadı.sonra videoda anlatılan sarı röleden buldum ilk denememde çalışmaya başladı.hepinize çok teşekkürler.devreyi cengiz arkadaşın dediği gibi merkezi kilit beyninin olduğu yere(yolcu tarafı sağ ayak yanı) monte ettim.resimlerini de çekebilirim isterseniz.

evet arkadaşlar sonunda ben de camlarımı çift kilitleme ile kapatıyorum.ilk başta 5 amperlik farklı bir röle kullandım kafayı yedim olmadı.sonra videoda anlatılan sarı röleden buldum ilk denememde çalışmaya başladı.hepinize çok teşekkürler.devreyi cengiz arkadaşın dediği gibi merkezi kilit beyninin olduğu yere(yolcu tarafı sağ ayak yanı) monte ettim.resimlerini de çekebilirim isterseniz.

resim isteriz

Bu çalışmalarda bize yol gösteren gökhan ve cengiz arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.onların sayesinde araçlarımız her geçen gün yeni bir özelliğe kavuşuyor.

Uploaded with ImageShack.us

Eskişehirde yapmak isteyen arkadaş olursa yardımcı olabilirim.

Son düzenleme:
Teşekkürler hayırlı olsun, yalnız ilk resimde baglantıyı dogru yerden almışsın ama resimde işaretlerken yanlış soketi işaretlemişsin.

konunun başlarında Vectra için kumandadan cam kapama tech2 ile yapılıyor yazılmış ama devamında @lampard'da devre yapmış, tech2 iş görmeyecek mi yani?
birde çift kilitleme olması şart mı? araba cdx olmasına rağmen konsolda çift kilit düğmesi (alarm düğmesi gibi resmi var) yok ve kumandadan kapıları kilitledikten sonra 10 sn içinde tekrar kilite basmama rağmen çift kilit yapmıyor, yani kilit tamamen kapının içine girmiyor. benimde mi devre yapmam lazım?

Bu çalışmalarda bize yol gösteren gökhan ve cengiz arkadaşlarımıza çok teşekkür ediyoruz.onların sayesinde araçlarımız her geçen gün yeni bir özelliğe kavuşuyor.

ben tşk ederim arkadaşım. senin olay daha kolay ve güzel olmuş.

benim canım çıktı kapıda uğraşmaktan. resimlemeler ve anlatımında güzel.

benim yapmak istediğimde buydu esasında.
tid ekran ışıklandırması konusu olsun bu konu olsun .
İşte devreyi yapıyorsun şurdan şöyle burdan böyle yapıyorsun diye anlatımlar canımı çok sıkmıştı.
O yüzden iki konumda da ve bundan sonra yapacağım işlerde de böyle detaylı anlatım yapacağım ki beceremem diye korkanlar ve hatta anlamayanlar bile yapabilsin.

konunun başlarında Vectra için kumandadan cam kapama tech2 ile yapılıyor yazılmış ama devamında @lampard'da devre yapmış, tech2 iş görmeyecek mi yani?
birde çift kilitleme olması şart mı? araba cdx olmasına rağmen konsolda çift kilit düğmesi (alarm düğmesi gibi resmi var) yok ve kumandadan kapıları kilitledikten sonra 10 sn içinde tekrar kilite basmama rağmen çift kilit yapmıyor, yani kilit tamamen kapının içine girmiyor. benimde mi devre yapmam lazım?

çağrı çift kilit meselesi başka bi mesele. biz çift kilit yapmadık. o aracın kilit özelliği çift kilit olması şu açıdan önemli tek kilitle de camları kaldırabilirsin. ama arabanın içinde yolda gidiiyorsun camların açık, kapı kilidini kilitleyince camlarda kapanıyor bu yanı kötü o yüzden çift kilit olayı önemli. ya senin arabanda çift kilit özelliği yok yada aktif değil aynı model araba kullananlara bir sor istersen belki aktif edebilme şansın olur.

araba da çift kilit de varmış, camlar kumandadan da kapanıyormuş:D

sabah gittim servise, ben çift kilit olayında kapıdaki kilitler Corsa'daki gibi tamamen içine girecek sanıyordum, Vectra'da girmiyormuş.
kapıyı kilitledi, bir daha kilitledi, bak ses geliyor şuan içerden de açılmaz dedi. ama kilitler dışarıda durduğu için elle çekince açılmaz mı bilmiyorum.
basılı tutunca camları da kapatıyormuş, ben yeteri kadar basılı tutmamışım sanırım :)

Geri