Astra G Otomatik Cam Kapatma (çift kilitleme ile)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gokibey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
araba da çift kilit de varmış, camlar kumandadan da kapanıyormuş:D

sabah gittim servise, ben çift kilit olayında kapıdaki kilitler Corsa'daki gibi tamamen içine girecek sanıyordum, Vectra'da girmiyormuş.
kapıyı kilitledi, bir daha kilitledi, bak ses geliyor şuan içerden de açılmaz dedi. ama kilitler dışarıda durduğu için elle çekince açılmaz mı bilmiyorum.
basılı tutunca camları da kapatıyormuş, ben yeteri kadar basılı tutmamışım sanırım :)

yok açılmaz emin ol.. boşa çıkıyor o dil. çeksen bile bişey ifade etmiyor.. aslında birazda dikaktli olmak lazım. arabanın içinde biri varken çift kilit yapmamak lazım. çıkmaz valla dışarı..

devreyı astra g nın kapı ıcıne montajını yaptınız mı nasıl çalışıyor.Birde kapı ıcıne montaj resımlerını koymamısınız resımlerı varsa bu konuda yardımalarınızı beklıyoruz.
İyi Çalışmlar
http://img149.imageshack.us/g/img1762pg.jpg/

soruyu banamı yazdınız yoksa bektaş beyemi yazdınız o yüzden cevap vermekte tereddüt ettim konuyu açtım sonra konu bambaşka yerlere gitti. :kop: hayra geçtim konuyu açarak. :)
bana sorduysanız kapı içinde bir yere montaj yapmadım. sadece güzelce bantladım su ve nem almasın diye içeride şuan hatırlamıyorum ama bir kablonun üzerine bantladım havada dursun diye. varsa sıcak silikon ile silikonlayın daha garanti olur.

serkan g. nickli arkadaşımızın arabasına bu cam modülünü taktık. arabası astra g kasa edition 2001 sanırım. Sunrooflu model....
bu arabada gökhan arkadaşımızın dediği gibi kondansatörün eksi ucu ile röle besleme bacağının eksi ucunu birleştirip arabadaki kahverengi renkteki saşe kablosuna bağlayınca çalıştı. diğer türlü rölenin besleme bacağını kahve maviye bağlayınca çalışmadı. bilgilerinize...
burdan kısaca şu sonucu çıkarttım;
astra g kasalarda 98-99 arasına kadar olanlarda rölenin besleme bacağını kahve maviye bağlayınca oluyor..
2000 model ve üstlerinde kondansatörün eksi ucu ile röle besleme bacağının eksi ucunu birleştirip arabadaki kahverengi renkteki saşe kablosuna bağlayınca oluyor.

en iyisi şase için alttaki kahverengi kablonun vidalandığı bölgeyi kullanmak. şase kablosuna elektrikçiden birde şase bağlantı ucu alıp takılırsa daha sağlam olur kanaatindeyim.

serkan g. nickli arkadaşımızın arabasına bu cam modülünü taktık. arabası astra g kasa edition 2001 sanırım. Sunrooflu model....
bu arabada gökhan arkadaşımızın dediği gibi kondansatörün eksi ucu ile röle besleme bacağının eksi ucunu birleştirip arabadaki kahverengi renkteki saşe kablosuna bağlayınca çalıştı. diğer türlü rölenin besleme bacağını kahve maviye bağlayınca çalışmadı. bilgilerinize...
burdan kısaca şu sonucu çıkarttım;
astra g kasalarda 98-99 arasına kadar olanlarda rölenin besleme bacağını kahve maviye bağlayınca oluyor..
2000 model ve üstlerinde kondansatörün eksi ucu ile röle besleme bacağının eksi ucunu birleştirip arabadaki kahverengi renkteki saşe kablosuna bağlayınca oluyor.

eline koluna sağlık abi.inat ettin işi bitirmeden takmadın kapı döşemesini.herşey için tekrar tekrar teşekkür ederim...

Bende 2003 astra hb comfort var.Sağ taraftaki yere mi yoksa kapı içine mi montajı yapayım?

Geri