Astra G Otomatik Cam Kapatma (çift kilitleme ile)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan gokibey
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Yazıyo zaten ne yapılacağı okumuyomusun : )

Cengiz abi, ben olayı cam kaldırma olayı olmayan araçlar için diye düşündüğüm için,benim 1.kilitlemede kalkıyor 2.kilitlemede kalkması için daha basit bir yöntemi vardır diye düşünmüştüm :D
Bayramın koşuşturması yaramıyor bana :D

benim vectrada anahtarla kapıyı kitlersem camlar kapanıyor ama uzaktan kumanda ile çift bassam bile genede cam kapama devreye girmiyor.

selam arkadaşlar. öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutluyorum. videoda çok net bir şekilde anlatılmış. farklı olarak ben boş bir kart aldım. ona taktım parçaları. sonrada splitter kutusu aldım içini boşalttım ve içine yarleştirdim. çok orjinal oldu. sağ taraftan yaptım bende 10 dk bile sürmüyor. çok basit bir işlem. herkes rahatlıkla yapabilir. yanlız siyah-mavi olan kablodan bende 2 tane vardı aynı sokette. 1. yi denedim olmadı. sonra 2. yi bağladım sonuç mükemmel. emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. sunroof dahil tüm camlar 2. kilitte kapanıyor.

selam arkadaşlar. öncelikle herkesin geçmiş bayramını kutluyorum. videoda çok net bir şekilde anlatılmış. farklı olarak ben boş bir kart aldım. ona taktım parçaları. sonrada splitter kutusu aldım içini boşalttım ve içine yarleştirdim. çok orjinal oldu. sağ taraftan yaptım bende 10 dk bile sürmüyor. çok basit bir işlem. herkes rahatlıkla yapabilir. yanlız siyah-mavi olan kablodan bende 2 tane vardı aynı sokette. 1. yi denedim olmadı. sonra 2. yi bağladım sonuç mükemmel. emeği geçen herkese çok teşekkür ederim. sunroof dahil tüm camlar 2. kilitte kapanıyor.
Mert bey,
Sağ kapı tarafından yapsak oluyor mu acaba?
Ben sol kapıya ses zolasyonu yaptımda sökmem zor olur sağ kapıya da izolasyon yapmadan evvel bunu yaparsam iyi olur.
Bi de videodaki malzemeleri buraya yazabilir misiniz?
Son bişey daha yaptığımız devreyi sağ kapıda nereye monte edeceğiz?
Tşk.

Mert bey,
Sağ kapı tarafından yapsak oluyor mu acaba?
Ben sol kapıya ses zolasyonu yaptımda sökmem zor olur sağ kapıya da izolasyon yapmadan evvel bunu yaparsam iyi olur.
Bi de videodaki malzemeleri buraya yazabilir misiniz?
Son bişey daha yaptığımız devreyi sağ kapıda nereye monte edeceğiz?
Tşk.

sağ kapıya değil. kapıyla işimiz yok. merkezi kilit beyni var. oradan yapacağız. arkadaşların çektiği resimlere göre tekrar açıklayayım.

malzemeler;

1N 4001 diyot
470μF 16V Elektrolitik Kondansatör
12 DCV Telecom Röle

Aralar birleşik olacak. Resimde belli değil fakat videoda belirgin.

İşaretli yöne göre kablo renklerine dikkat.

Diyotlardaki işarete dikkat.

· SARI+KAHVERENGİ birleştir şaseye bağla (araçtaki) kahverengi kablo. somunla takılmış yer.
· 2 NUMARA siyah-mavi (araçtaki) fakat bende 2 tane vardı deneyerek buldum.
· 4 NUMARA kırmızı-mavi (araçtaki)

.

Kabloların bağlı olduğu soket

Sağ kapının orda. Kapının alt köşesinin bittiği yerdeki plastiği çıkar. Tek vida tutuyor.

Son düzenleme:
<P></P>
sanırım hata oldu. resimler çıkmadı tekrar deneyeyim.

Ekli dosyalar

• 1.webp
    1.webp
    24.7 KB · Görüntüleme: 218
  • 2.webp
    2.webp
    20 KB · Görüntüleme: 205
  • 3.webp
    3.webp
    18 KB · Görüntüleme: 203
  • 4.webp
    4.webp