Astra G otomatik vites Pozisyon Şalteri

Redcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhaba,

Sizlere karşılaştığım arızayı ve nasıl çözdüğümü anlatma istiyorum,umarım birilerine yardımcı olur.

2004 Astra g otomatik aracım var zaman zaman P R N D 3 2 1 diye sıralı vites ışıklarının tamamı yanıp motor arıza ışığı yanıyordu ve araç D de sadece 1. Viteste kalıyordu D R arası geçiştede inanılmaz şekilde bir ses yapıyordu.Aracı kapatıp açınca genelde düzeliyordu bunun üzerine yakında olan çiftkurtlar opel servisine aracı götürdüm arıza tespit ücreti 170 lirayı verdim. Araçta pozisyon şalteri arızası olduğu ve 1520 lira fiyatı olduğundan bahsettiler eğer çözülmez ise çıkacak masrafın 10000 tl yi bulucağından bahsettiler. Benaracı alıp hemen kaçtım oradan internette ve parçaçılarda bu parçayı aramaya başladım.Bir kaç yerde çıkma olarak buldum bir yerde de sıfır olarak buldum çıkmalar 300 350 tl sıfır olanıda 500 tl ye buldum sıfır olanı gidip bizzat yerinde gördüm bu araçlarda Aisin marka japon malı bir şanzıman kullanılıyormuş ve yurt dışından gelmiş bir şanzımanın üzerinde sıfır olduğu çok net olan parçayı gördüm ve 2 hafta önce işçilikle 580 tl ye parçayı taktırdım şu anda hiç bir sorun yok,defalarca ileri geri vites değiştirmeme rağmen arıza yok.

Umarım başınıza böyle bir şey gelmez ve sorunsuz kullanılsınız, lastik alacaktık lastik parası gitti şaltere :::))))))))))))))

iPad 'den Tapatalk aracılığı ile gönderildi

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Öncelikle geçmiş olsun. Aracınızın anında S lambası yanıyormuydu?

ndipi

Bölüm Sorumlusu
Yönetici
Moderatör
Bilgi Girilmemiş
www.engelsizdostlar.com
Benim aracım da aynı dert vardı. Belki yaş itibarı ile donanım farkı olabilir. Özellikle soğuk havalarda filan yapardı usta bu şarteli temizledi ve düzeldi. O yüzden sormuştum. Vites konunun altında mı bu parça yoksa motor içinde mi?

Redcell

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim aracım da aynı dert vardı. Belki yaş itibarı ile donanım farkı olabilir. Özellikle soğuk havalarda filan yapardı usta bu şarteli temizledi ve düzeldi. O yüzden sormuştum. Vites konunun altında mı bu parça yoksa motor içinde mi?

bendeki akünün tam altında şanzımanın üstünde,aküyü aöküp alt tablayıda sökünce ortaya çıkıyor,sanırım model farkı olabilir bendeki presli bir parça içi açılıp işlem yapılcak türde bir şey değil,

hakankpl16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Yardim

Merhabalar foruma yeni katıldım ve daha yeni 2003 model 130 000 km otomatik astra g kasa 1.6 elegance aldım aracı aldıktan sonra yıkamaya teslim ettim arkadaş tanıdık motoru da temizlemiş suyla eyvah dedim aklıma gelen başıma geldi ve aynı sorunu yaşıyorum p1700 ve p0705 vites konum sensörü arızası veriyor bilgisayar ve vitesin yan tarafındaki tüm konum ışıkları yanıyor ve servis lambası yanıyor vites geçişleri muntazam ancak ilk hareket çok ağırlaştı pozisyon şalterini nereden temin ettiniz internette bir türlü bulamadım

su sebepli olmuş olabilir mi sizce

erdonoflu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş aynı arıza benim araçta mevcut parçayı aldığınız yeri yazarmısınız
yada 0542 218 61 61 den ararmısınız
şimdiden teşekürler

karabek

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
P N R D 1 2 3 konumlarının lambaları vites aralarında takılıp kalıyor ise aklı basında bi özel servise gidin.
Bende aynısı oldu parçanın aynısını tornacıda yaptırıp taktılar.

hakankpl16

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu parçayı çıkmacılardan buldum ben sıfır şanzımandan söküp gönderdiler Bursa da Opel ustası kendi özel servisi olan Doğan bey var irtibata geçebilirsiniz 0543 842 20 27

carismaaa1903

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
opel astra

[MENTION=70279]hakankpl16[/MENTION] parçayı bursa dan mı temin ettiniz. sıfır olarak nasıl temin ettiniz mahsuru yoksa eğer fiyat olarak ne kadar ödedeniz. aynı sorun malesef bende de var p0705 menzil sensörü devresinde arıza vermekte araç arabadan soğudum neredeyse yardımcı olursan sevinirim