astra g sahipleri yakıt / performans

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan caksac
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ne yazıkki yakıt pompasınıda yeni taktırdım. ancak benim araç soğukta %100 performansı varken ısınıncda en az %30 gidiyor.

* Gaz yememe, rampada çekmeme gibi durumlarda gözden kaçan bir diğer unsurda yakıt pompasıdır. Başka bir aracın yakıt pompası ile deneme imkanınız varsa bir deneyin derim.
* Sağlıklı bir aracın performansının en üst noktada olduğu an, motor ısısının ideal noktaya ulaştığı derecedir. Soğuk veya hararetli ısıda motorlar performansından kaybeder. O nedenle araçlarda termostat, fan gibi parçalar vardır.

Benim aracımda hem benzinde hemde tüpte bu sıkıntıyı yaşatıyor. Araç benzinli olduğu için yakıt pompasından benzin pompasını mı anlamamız gerekli ?

Zira eğer benzin pompa sı ise tüpte bu sorun yaşanmaması gerekmez mi ? Biri tüp biri benzin ?

* Gaz yememe, rampada çekmeme gibi durumlarda gözden kaçan bir diğer unsurda yakıt pompasıdır. Başka bir aracın yakıt pompası ile deneme imkanınız varsa bir deneyin derim.
* Sağlıklı bir aracın performansının en üst noktada olduğu an, motor ısısının ideal noktaya ulaştığı derecedir. Soğuk veya hararetli ısıda motorlar performansından kaybeder. O nedenle araçlarda termostat, fan gibi parçalar vardır.

Hocam sen komprasyon testi yaptırdın mı ? Senin iş subaplarda sanki ?

ne yazıkki yakıt pompasınıda yeni taktırdım. ancak benim araç soğukta %100 performansı varken ısınıncda en az %30 gidiyor.

Son düzenleme:
arabayı almadan önce motor kompresyon testi yaptırmıştım bıjileri söküp bir cihazla ölçüyorlar zaten alalı 2 -3 ay oldu orda iyiydi ortalama %75 motor verdi 2 göz 11 1 göz 9.5 diğeri 10.5 çıkmıştı. ama dyno testine sokmadım çünki en sağlam ölçüm kompresyon oluyor.
ama dyno testinede sokarım

Benim aracımda hem benzinde hemde tüpte bu sıkıntıyı yaşatıyor. Araç benzinli olduğu için yakıt pompasından benzin pompasını mı anlamamız gerekli ?

Zira eğer benzin pompa sı ise tüpte bu sorun yaşanmaması gerekmez mi ? Biri tüp biri benzin ?

LPG'ye sıcak bakmadığım için bu konuda hiçbir bilgim yok diyebilirim. Ama dediğin gibi, sorun hem benzinde hem de LPG'de oluyorsa benzin pompası uzak bir ihtimal olur.
Hem benzinde hem de LPG'de sıkıntı oluyorsa o zaman öncelikli olarak ateşleme sistemini kontrol etmekte fayda var. Burada kullanılan yedek parçalar kaliteli değilse arızayı bulmak zorlaşır :( .

Geri