Astra H & Golf V

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan toGah
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Astra H & Golf V

• 2004-2005 Astra H Elegance

Oy: 33 61.1%
  • 2004-2005 Golf V Comfortline

Oy: 21 38.9%

• Kullanılan toplam oy
    54
2004 golf 1.6 comfortlıne FSI motor 115 Bg lik 6 ileri sansumanlı aracı 2004 te ilk golf 5 ler yeni cıktığında sıfır almıştık 2 yıl aracı kullandım araç kusursuz her yönüyle yakıttaki cimriliği olsun yol tutusu olsun performansı olsun muhteşemdi yani artısı cok fazla olan bir araçtı.. şuan Astra H 1.6 elegance paket 115 bg lik araca sahibim golfle mukayesesini yaptıgımda astra nın süspansiyon sistemi daha sert , astra kalkışlarda ağır kalıyo fazlasıyla hantal bir araç ama yol tutuşuna diyecek birşey yok hatta golften bile cok cok iyi yol tutuşu ... ama tercih etmemi isterseniz golf derim...

okadar küçümsemeyin 1,6 102 hp 8v motorlar golf 4 te kullanıyordu gene golf 4 te 1,6 8v motorları emekli edip 1,6 16v 105 hp motorlara terfi edildi. golf 5 de 8v motor hiç kullanılmadı 1,6 16v 105 hp ve 1.6 16v FSI 115 hp motorlar kullanıldı.

Performansının kanıtına gelince 16v 115 hp golf 5 ler spor konumda 1,6 16v GTC ler ile denk gidebiliyor.

golf 5te 1,6 8v 4teki motorun revize edilmiş hali...

Golf e o kadar para vericeme astra aldım.aralarında pek bir fark yok..
tercih meselesi yani.Bide golf e o kadar para veriyosun orta donanımlı bişeler alıyosun.arabada 15" kapaklı jantlar var sis farları yok falan.deli ediyolar.

ince detaylar konusunda Golf bir adım önde gayat güzel bir araba ama sonuç olarak astra ile golf arasında elle tutulur bir fark göremiyorum ben iki aracında eksileri ve artıları var lakin ikiside açıklarını rahatlıkla kapatıyo sonuç olarak tasarımı ve opsiyon listesindeki seçenekler göz önüne alındığında astra tercih edilebilir diye düşünüyorum

benimde gönlümden geçen %90 astra ama bi kaç arkadaşım golf die tutturdu kafamı karıştırdı. neise biz bindiğimiz eşşekten şaşmayalım opele devam :)

bi kac arkadas golf 5 icin sorunsuz demis ama ben buna katilmiyorum. 2004 model golf 5 1.6 tiptronic midline aracimiz vardi aldiktan 1 yil sonra otomatik sanziman arizalandi ve neyse ki garantiden degisti. faturada yazan tutar 13.000 tl + KDV iyi ki garanti vardi :)

golf ü şişirmeyelim o kadar fiyatına göre hakkını vermiyor bence..

golf V kullanan kılavuz bir arkadaş var, arka tarafın kaydığını o da söylüyor.
Yalnız egsozdan çıkan sesini ben de beğendim.

golf olarak golf 5 veya 4 olsun hiçbirini bizzat kullanmadım ve nasıldır bilmiyorum..
yanlız golf 6 yı söylerseniz.daha yeni aldım 4 gün oldu alalı şu an 300 km'de şimdiye kadar ki izlenimlerimperfonmans olarak açıkcası 120 yi geçmedim (yeni olduğından )ama virajlara 100 ,110 gibi girdiğim hızlar oldu gerçekten viraja girdiğinizi bile hissettirmiyor,kalkışlarda bayağı atak ,egzos sesi mükemmel :)kabin sesi nerdeyse hiç yok,kasis geçişleri hissettirmiyor,müzik sistemi harika vosvagenlerin genelinde ses sistemi güzel,güvenlik üst düzeyde(8 hava yastığı standart kemer uyarısı diz hava yastığı asr ,edl ,esp,vs)çelik jant ve sis farı olmaması kötü:(onun dışında donanım tatmin edici,örnek olarak :yol bilgisayırını ayarladığınız taktirde, mesela 100 e ayarlarsanız 100 'ü geçince ekranda yazılı ve sesli uyarı veriyor isteğiniz bir hıza ayarlayabilirsiniz, onun dışında istediğiniz bir hzı ayarlarsanız o hızı gaza bassanızda geçmiyor (hız sabitleme değil),azami motor devrini geçince yazılı ve sesli uyarı ,bildiğimiz opellerde olan far patlak ,yağ eksik,kaput açık ,kapı açık v.s hepsini söylüyor ve ayrıca hava yastıklarını aktif veya pasif yapabiliyorsunuz.tüm aydınlatmaları yol bilgisayarından ayarlayabiliyorsunuz(kendiniz )herhangi bir arıza durumunda ekranda nerde arıza olduğunu yazıyor(hem ışıklı hem sesli hem yazılı )tec2 2 gibi düşünün arızanın nerde olduğunu cihaza bağlamadan ekranda yazıyor.kapların kapanması çok yumuşak ve sessiz,koltuklar da gayet rahat ,şimdilik izlenimlerim bunlar.Şu bir gerçek vosvagenler gerçekten sınıfındaki araçlara göre fiyat olarak bayağı pahalı ama sebebini kullanınca anladım ve verdiğim para tek tek kuruşu kuruşuna helal olsun diyorum... SAYGILAR...

Geri