Astra H Yeni Proje

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan skyhan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

skyhan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merhabalar aracıma duble din almayı planlıyordum baktım kaliteli birşey 1200 civarından baslıyor. bende hep hayalimde vardı aracımda bilgisayar olsun:))) şimdi sizdende yorum bekliyorum ona göre işlemlere başlıcam.

7" laptop ekranı ikinci el tamir eden yerlerde var
bir adet laptop eski bi laptobum var p3 512 ramli ddr yukseltilebilir ekranını kullanmayacagım 15.4 ekran var çünkü ve yeni nesil 3g wİnnnn :d harita ve internet için.
şimdi lcd ekranı ekran bilgisi olan yere ozel bi fiber yapıp 7 inci sıgdırmak için ordakini kaldıracagım olctum tam 7 inc ii geliyor ve buna dokunmatik ekran ozeliiği sağlıcak kit nerden bulunur bilmiyorum ne kadardır onuda bilmiyorum daha sora bu ekranın kablosunu bagaja kadar uzaltmak laptobu bagaja monte edeğim zaten dokunmatik oluncada klavye ve mause pek gerek kalmaz işte yuksek kapasiteli hdd olacak sarkılar klipler internet falan filan olacak bu sekilde birşey sizden de yorum bekliyorum parca temini ve fiyat tan sora daha detaya ineriz

Son düzenleme:
Merhabalar aracıma duble din almayı planlıyordum baktım kaliteli birşey 1200 civarından baslıyor. bende hep hayalimde vardı aracımda bilgisayar olsun:))) şimdi sizdende yorum bekliyorum ona göre işlemlere başlıcam.

7" laptop ekranı ikinci el tamir eden yerlerde var
bir adet laptop eski bi laptobum var p3 512 ramli ddr yukseltilebilir ekranını kullanmayacagım 15.4 ekran var çünkü ve yeni nesil 3g wİnnnn :d harita ve internet için.
şimdi lcd ekranı ekran bilgisi olan yere ozel bi fiber yapıp 7 inci sıgdırmak için ordakini kaldıracagım olctum tam 7 inc ii geliyor ve buna dokunmatik ekran ozeliiği sağlıcak kit nerden bulunur bilmiyorum ne kadardır onuda bilmiyorum daha sora bu ekranın kablosunu bagaja kadar uzaltmak laptobu bagaja monte edeğim zaten dokunmatik oluncada klavye ve mause pek gerek kalmaz işte yuksek kapasiteli hdd olacak sarkılar klipler internet falan filan olacak bu sekilde birşey sizden de yorum bekliyorum parca temini ve fiyat tan sora daha detaya ineriz

Istersen bak dokunmatik ile ilgili benim projede bilgi var ama nasil yaparsin bilmem,

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=43629

Kisaca ozet gecersem:

BU PANEL SAYESINDE BEN EKRANIMI DOKUNMATIK SISTEME CEVIRDIM. YANLIS ANLASILMA OLMAMASI ICIN ANTI PARANTEZ BELIRTEYIM BU PANEL SAYESINDE SADECE BAGLI OLAN BILGISAYAR DOKUNMATIK OLARAK KONTROL EDILEBILIYOR. NORMAL YOL BILGISAYARI EKRANIN DA BIR DEGISIKLIK OLMUYOR.
BU PANELI BEN ITALYA DA BIR FIRMA ARACILIGI ILE YAPTIRDIM. BU FIRMA ISTEDIGINIZ EBATLARDA TOUCH PANELLER URETIYOR. BENIM ALDIGIM 4 KANALLI ANALOG RESISTIVE TIP DOKUNMATIK EKRAN. BUNUN FARKLI TIPLERINDE OLANLAR VAR. BENCE BU UCUZ VE MANTIKLI BIR COZUM. ITALYA DAKI BU FIRMA CINDEKI BIR FIRMANIN AVRUPA BAGLANTISI, FIRMA ADI VE BAGLANTI DETAYLARI ASAGIDA:
FIRMA ADI : DCD ITALY
ILETISIM BILGILERI : info@dcd.it
TABII BU ADAMLAR MINUMUM 100 PARCA ICIN BU ISI YAPIYORLAR SIZDE ADAMLARIN MAILINE YAZARKEN MINUMUM 100 PARCALIK BIR SIPARISINIZ OLDUGUNU VE BIR ADET SAMPLE A IHTIYAC DUYDUGUNUZU SOYLEYIN. BEN BOYLE YAPTIM. MALIYET CIKARDI. SONRA BANA CINDEN BIR ADET SAMPLE GELDI MERKEZ OFISTEN.NEYSE BURDAN SONRASI SIZIN BECERINIZE KALMIS ARKADASLAR.

Biraz önce google ararken buldum Firma Ata Teknoloji reklam gibi olmasın yasakmı bilmiyorum http://www.atateknoloji.com/urunler1.html 120$+Kdv ub kontorllu veriyolar 6.4 inc ekran ve program sayesinde dokunmatiği algılıyor fiyat uygun geldi sukru52 arkadasımız italyadan getirttirmiş ama sanırım buda işimizi görür evet dokunmatik fiyatı aldığımıza göre sırada lcd ekraı sid ekranını oraya monte etek bu kolay onemli olan lcd ekran ve laptop baglantı kablosunuz uzatılması bun nsaıl yapabilirz

Ben posta haric 50 usd yi aldim (Postayi cinliler vermis). Ancak ben cid ekrana yaptigim icin piyasada satilanlar olmuyordu. Ozel ebatlarda istedim. Ben olculeri gonderdim onlarda cihazi, cuk oturdu oraya. Senin ekran cid olmazsa standart ekran olcusu olacagi icin sen touch panel bulmakta zorlanmazsin diye dusunuyorum.
Git bilgisayarsiya vga uzatma kablosu al 4-5 metre isini gorur. Ayrica gitmisken 5 m USB uzatma kablosu 2 adet. Bence bunlardan biri touch panel icin kullanilacak birinide harici disk vs baglarken kullugun oradan kullanirsin iste. Ses icinde uzatma vs lazim olucak onlarida al.
Sonrasi sana kolay gele.

7 inc laptop ekranı oalagı için bga kablosu olmuyor laptobun anakrtın ustunde soketi var ona gore soket bulmak zor sanırım birebir karslık gelecek sekilde kablo eklemek lazım soketin gerisinden kesmek ama bayagı kablo var sen cid ekrana neden dokunmatik yaptın onu anlayamadım :)))

7 inc laptop ekranı oalagı için bga kablosu olmuyor laptobun anakrtın ustunde soketi var ona gore soket bulmak zor sanırım birebir karslık gelecek sekilde kablo eklemek lazım soketin gerisinden kesmek ama bayagı kablo var sen cid ekrana neden dokunmatik yaptın onu anlayamadım :)))

Aslinda sebep senin ki ile ayni, bilgisayari kontrol etmek icin. Cid interface sayesinde ben cid uzerinde goruyorum bilgisayari vs yi. Asagidaki videoyu izle cevap orda aslinda sasna kolay gele.

http://www.youtube.com/watch?v=ImnfVE7PJiY&feature=player_embedded

http://www.opelim.net/forums/showthread.php?t=43629

tekrar bu dokunmatik kiti satan kişilerle gorustum 7 inc lcd kafalık monitorleri filan yada lcd tvli monitorler var arac için onları kullanabiliyormusuz oneml iolan pc usb den olamsı dolayısıyla laptop vga cıkısınıdan s-video cıkısına donüştürücü ile 7 inc lcd goruntu aktarıp dokunmatik usb girişini pc ye baglamak yeterli oluyormus iş daha da kolaylastı :) malzemelri alıp yapmaya basladıgımda sizlerle paylasacagım burada

şimdi vga to s-video cıkıs sağlayan aparatlar var yada direk şaptobun s-video cıkıs var bunadan ucuz yollu 7 inc lcd ye baglantı yapsam ustune 7 inc touch kit takıp usb sini laptoba baglasam nasıl sonuc alırım acaba çözunurluk nasıl olur sizce

touchscreen kitleri bu linkte var
http://www.cartft.com/catalog/gl/73

buda benim o siteden almayı düşündügüm ekran açık kasa araca direk monte edip orjinal bi görnüp kaandırmayı düşünüyorum kenarlarına fiber uygulamasıyla birlikte:)
http://www.cartft.com/catalog/il/895

benim geriye kalan tek şey kendime güvenip yurtdısndan alısveriş ypabilmek gecenlerde kurcalarken yanlısla sipraişi vermişim adamlar ödeme konusudnda zırt pırt mail atıyodu paypal falanda hiç kullanmadım tırstım biraz:(

Son düzenleme:
Geri