Astra H Yeni Proje

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan skyhan
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
hmm ozaman bize yara oo bekleriz 10 gun ucu nasıldı ben kabloyu hazır edeyim oray akdar :))))))))))

tmm abi çok saol bu arada bu cid ekranını nereye koaycagım ben tavana dusundum ama oraya nasıl uzatacagız yardımcı olurmusun bilgilerine dayanarak

Merak ettim, projenizi bitirdiniz mi?
Ayrıca benim aklıma takılan bir konuyuda konuya uygun olduğu için burada sormak istiyorum. 7" av girişi olan bir Navigasyon cihazını GID in yerine(çerçeveyi modifiye ederek tabi) monte etmeyi şimdiye kadar deneyen oldu mu? Bir de tabi bu av girişine RGB to AV bir aparatla bizim GID e gelen görüntüyü aktarabilir miyiz? Konuya çok hakim değilim ancak anladığım kadarıyla GID ekranı göğsün içinde biryere saklayarak data kablosundaki rgb sinyallerinden paralel çekmek lazım. Yani orijinal ekran varmış gibi davranıcak araba biz sadece kaçak hattan av girişiyle görüntüyü iki renk de olsa navigasyona aktarmış olacağız.
MI ACABA?

Merak ettim, projenizi bitirdiniz mi?
Ayrıca benim aklıma takılan bir konuyuda konuya uygun olduğu için burada sormak istiyorum. 7" av girişi olan bir Navigasyon cihazını GID in yerine(çerçeveyi modifiye ederek tabi) monte etmeyi şimdiye kadar deneyen oldu mu? Bir de tabi bu av girişine RGB to AV bir aparatla bizim GID e gelen görüntüyü aktarabilir miyiz? Konuya çok hakim değilim ancak anladığım kadarıyla GID ekranı göğsün içinde biryere saklayarak data kablosundaki rgb sinyallerinden paralel çekmek lazım. Yani orijinal ekran varmış gibi davranıcak araba biz sadece kaçak hattan av girişiyle görüntüyü iki renk de olsa navigasyona aktarmış olacağız.
MI ACABA?

aslinda dediginiz yapilabilir ancak ekrana gelen datat kablosunda rgb sinyali yok, rgb sinyali ekranin icindeki board ile olusturuluyor, yani sisin bir sekilde ekran icindeki boarddan rgb sinyali almaniz ve yeni takacaganiz ekrana vermeniz tabii burda cozunurluk ekranin tam ekran olmas ve aktarimda kullanilacak kablolar gibi problemleriniz olucak... Bizim ekranlarda RGB sinyali 30 pinli ribbon kablo ile aktariliyor, GID ekranlarda RGB sinyali bulunmaz bu sinyal icin bir adet ekrani arizali CID bulmaniz lazim... Ornek vermek gerekirse RGB icindeki R (Kirmizi) sinyali 5 adet pin ile gitmekte keza G ve B icinde ayni...

Dediginiz yapilir ama cok masrafli bigi duruyor, onun yerine tum arkadaslarin yaptigi gibi CID ve interface alabilirsiniz...

Kolay gelsin

Geri