Astra H Yıkama Suyu Sensörü

nedimgok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun Aleyküm arkadaşlar öğrenmek istediğim bir şey var aracım astra h 2004 1.6 twinport elagance aracımda yıkama su seviyesi düşük arızası veriyor ancak ben bu sensörün yerini bir türlü bulamadım parçacılarda böyle bir şey olmadığını söylüyor peki bu araç nasıl oluyorda yıkama su seviyesi düşük diyor bilginize ihtiyacım var.

winner

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Selamun Aleyküm arkadaşlar öğrenmek istediğim bir şey var aracım astra h 2004 1.6 twinport elagance aracımda yıkama su seviyesi düşük arızası veriyor ancak ben bu sensörün yerini bir türlü bulamadım parçacılarda böyle bir şey olmadığını söylüyor peki bu araç nasıl oluyorda yıkama su seviyesi düşük diyor bilginize ihtiyacım var.

silecek su deposuna aracın altına eğilip bakın 2 soket olması lazım biri sensöre diğeride fıskiye motoruna girer..sol sis farı yanında...

nedimgok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
silecek su deposuna aracın altına eğilip bakın 2 soket olması lazım biri sensöre diğeride fıskiye motoruna girer..sol sis farı yanında...
motoru söktüm temizledim gm marka ama onun haricinde ne bir sensör soketi nede bir sensör bulamadım altına yattım bulamadım parçacılara sordum onlar yok diyor

nedimgok

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sorunu buldum benim aracımdaki cam su deposu değişmiş sensörsüz olanı takmışlar o yüzden sensörü bulamamışım.... :))

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer sensörsüz bidon var ise sensör takamazsınız. Bu yüzden hata uyarısı almamak için soketin ucunu kısa devre edin.
Yada bidonu değiştirip, sensör takın.

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Eğer sensörsüz bidon var ise sensör takamazsınız. Bu yüzden hata uyarısı almamak için soketin ucunu kısa devre edin.
Yada bidonu değiştirip, sensör takın.

Nasıl kısa devre edebiliriz acaba?

loweangel

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
iki ucu birbirine bağlamak gerekli herhâlde kısa devre derken bundan bahsetmiş arkadaş

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
İyide astra h da tüm bidonlar sensörsüzdür. Bidonu aldığınızda üzerinde bir işaret vardır yuvarlak şekilde , sensör gelen yerde. O kısımdan keser sensörü yerine takarsınız. Ben matkap ile deldirmiştim bir tornacıda, para bile almamışlardı...

Sensörlü ve sensörsüz bidon yok yani , şuan ki bidonunuzu olması gereken yerden deleceksiniz...

Rozetmen

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İyide astra h da tüm bidonlar sensörsüzdür. Bidonu aldığınızda üzerinde bir işaret vardır yuvarlak şekilde , sensör gelen yerde. O kısımdan keser sensörü yerine takarsınız. Ben matkap ile deldirmiştim bir tornacıda, para bile almamışlardı...

Sensörlü ve sensörsüz bidon yok yani , şuan ki bidonunuzu olması gereken yerden deleceksiniz...

Hocam nasıl olacak o iş bende de sensör hatası veriyor ustalar uğraşmıyor.zırt pırt ekrana Yıkama uyarısı geliyor can sıkıyor.