Astra J bi-xenon far montajı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Astra J bi-xenon far montajı

Teşekkürler paylaşımlar için Mustafa! Oktay bey de sağolsunlar.

yavuzozkan link' Alıntı:
Teşekkürler paylaşımlar için Mustafa! Oktay bey de sağolsunlar.
Halojen ampulun omaj değeri ticari bir sir gibi saklanirken oktay abi sagolsun telefonda detaylı olarak arıza nasıl önlenir açıkladı. Böyle insanlar bulmak zor.

Dirençleri kaçtan ve nerden aldın?Pahalı gibi geldi.Halletmene sevindim.Eline sağlık.

İlandaki Orjinal xenon balast takımı.

madmax50 link' Alıntı:
Arkadaşlar xenon işi tamamlandı. Son olarak arıza ışığı konusunda Oktay Toker beyin yardımıyla her ampul için 3 adet paralel 22ohm 50w direnç takılarak aliminyum soğutucuya monte edildi. 6 adet direnç ve soğutcu aliminyum için 75 TL ödendi. Arıza ışığı artık yanmıyor. Farcıda far ayarı yapıldı ve işlem tamamlandı.
[img=450x600]http://i.imgur.com/0G5xlE6.jpg[/img]

Video ve fotoğraf örneklerini alışveriş merkezi otoparkında yapmayı düşünüyorum. İlk mesajda paylaşırım.
hayırlı olsun mustafa videolarını da bekliyoruz

oktay toker link' Alıntı:
Dirençleri kaçtan ve nerden aldın?Pahalı gibi geldi.Halletmene sevindim.Eline sağlık.

Abi 22 ohm 50w direnç Konya sokakta kimsede kalmamış neredeyse tüm dükkanları gezdim Yasin elektronik Yakup diye bir yerde bulabildim. Tanesi 8.5 TL +kdv kart çekince 10 liradan aldım. 6 TL aliminyum soğutucu. Bana da pahalı geldi ama ebay üzerinde de 4-5 dolar kalitelileri.

Abi telefonda bana şu şekilde demiştin yanlış hatırlamıyorsam 5v devre rölesini far çıkışına bağla bununla da 12v büyük röleyi açtır. 5v küçük röleyi ilk girişte kullanmanın amacı nedir? 12v gerilimde bozulma durumu olmaz mı?

LED ler Icin  direnç sandım. Peki şu ilandaki ledlerin  yanındaki devre nedir?  Arıza önleyici olabilirmi?
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-opel-astra-j-ledli-gunduz-fari-111447416/detay

Mustafa  hayırlı olsun  bekliyoruz son halini.

firstemperor link' Alıntı:
LED ler Icin  direnç sandım. Peki şu ilandaki ledlerin  yanındaki devre nedir?  Arıza önleyici olabilirmi?
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-otomobil-arazi-araci-opel-astra-j-ledli-gunduz-fari-111447416/detay

Mustafa  hayırlı olsun  bekliyoruz son halini.
Fotoğrafta görülen devre orjinal ledlerin besleme devresi. Arıza ile alakalı değil. Bu ledleri bizim farlara taksak yine arıza gösterir. Bizim kontrol ünitemiz halojen ampullere göre ayarlı olduğu için farklı omajdaki elemanların hepsi arıza olarak geri dönüyor. Sistemi aldatmanın yolu halojen ampulün omaj değerine göre sisteme direnç eklemekten geçiyor.

İyi dilekleriniz için teşekkürler.

İnsignia farında ki orjinal ampullü gündüz farında gündüz farı + ucuna 8 volt geliyordu.Astra içinde aynı durum geçerli ise 7805 kullanarak devre rolesini gündüz farı + ucunu sür ve sabit 12 volt hattı çekerek büyük roleden gündüz farı ledini çalıştır diye anllattığımı hatırlıyorum.Farlar ile ilğili bir durum değildi.Gündüz farını led ile çalıştırma olarak anlatmıştım.

8.5 tl Konya sokak için iyi fiyat denilebilir.Toptancılarda normal satışı zaten 6 tl civarı diye hatırlıyorum.Aliminyum sogutucuyu sonradan hatırladım onlar pahalıdır.

İnsignia farında ki orjinal ampullü gündüz farında gündüz farı + ucuna 8 volt geliyordu.Astra içinde aynı durum geçerli ise 7805 kullanarak devre rolesini gündüz farı + ucunu sür ve sabit 12 volt hattı çekerek büyük roleden gündüz farı ledini çalıştır diye anllattığımı hatırlıyorum.Farlar ile ilğili bir durum değildi.Gündüz farını led ile çalıştırma olarak anlatmıştım.

8.5 tl Konya sokak için iyi fiyat denilebilir.Toptancılarda normal satışı zaten 6 tl civarı diye hatırlıyorum.Aliminyum sogutucuyu sonradan hatırladım onlar pahalıdır.

Anladım abi yanlış anlamışım, gündüz farını da aküden alacağım artık. 11ohm 25w direnç kullanacağım peki park ampulu için yine 5w 11 ohm direnç mi kullanacağız? Bildiğin gibi bizim ampuller çift flaman 21w ve 5w olmak üzere.

Geri