Astra J bi-xenon far montajı

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan madmax50
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Astra J bi-xenon far montajı

madmax50 link' Alıntı:
Abi orjinalliğin bozulması konusunda tedirginsen bu işe hiç girme  :) Farların kenarları ayvayı yiyor. Araca takılınca üst kısımda 10 cm'lik bölümde görünüyor. Bunlar benim için sorun değil zira aracı satacak olursam bu farları söküp çıkma farla satarım. Mercekli farları ayrı satarım.

Evet boylede yapilabilir,benim aklima gelmedi

Bu farların silikonlu kısmını açmak için zedelemek yerine kasa birleşimi noktasından kesmek en temiz ve daha sonra kapatmasıda temiz görünen tek çözüm.Halojen fara orjinallik bozulmasın mantığı güdülürse ampulle devam şart.Gündüz gibi gideyim,sellektörümü atayım diyorsan orjinallikten şaşacaksın.

oktay toker link' Alıntı:
Bu farların silikonlu kısmını açmak için zedelemek yerine kasa birleşimi noktasından kesmek en temiz ve daha sonra kapatmasıda temiz görünen tek çözüm.Halojen fara orjinallik bozulmasın mantığı güdülürse ampulle devam şart.Gündüz gibi gideyim,sellektörümü atayım diyorsan orjinallikten şaşacaksın.

Abi farcılarda bize kesiyoruz dediler ama biz kesme sonrası nem almasından korktuk. Kenarlardan kesince birleşme yerleri birbiri üzerine geçemeyeceği için su alabilir dedik. Belki  de biz kesme tecrübemiz olmadığı için öyle düşündük.

Abi sanirim benim icin h7 icin mercek donusunu yeterli olacak

Kesmek ile silikonlu kısmı açmak arasında sonuç olarak fark yok ki.Her iki şekildede silikon yeni kullanılacak.Nemlenme puslanma her ikisindede olur bunun önüne geçmek orjinallaerde bile zorken olmaz demek yanlış olur.Tek sorun ani hava basıncı ile oluşan sirkülasyonuna bağlı tepkimedir.Hava kanallarını genişletmek tek çözüm olur.su alam denir ama silikonlu kısım nasıl su alsın?açık bir yer kaldı ise oraya suyu tutacaksın ki su girsin.
silikonlarında yapısı geregi neme oldukça yatkın dırlar başka çözüm maalesef yok.

Farlar açılınca h7 mercek ile yapılacak çalışma tavsiye etmem orjinal hali daha iyi olur.Bi-xenon merceğin yapısı itibari ile aydıonlatma farkı çok bariz fazladır.Aynı meblayı xenon takım hariç kaldıki mercek takılınca zaten halojen kullanmayacasınız illaki çin xenon alıp takacaksınız o nednele h7 merceğede vereceksin bi-xenon merceğede vereceksin.

bu arada oktay bey benim bir sorum olacak size gen4 veya gen5 balast ile xenon ampul kullandığımızda arıza ışığımız yanacak mı acaba çünkü sırf ondan illallah ettiğim için xenon kiti söküp attım.

İlğili konumda oldukça detaylı anlatım yaptım.LAkin bu sistemi çakma xenon ile kullanımınıda tasvif etmediğimi belirteyim.

İlğili konumda oldukça detaylı anlatım yaptım.LAkin bu sistemi çakma xenon ile kullanımınıda tasvif etmediğimi belirteyim.
oktay abı ozelden mesaj attım sana

Geri