astra j lpg önerisi

bu arada almanyada 1.4 turboların fabrikadan lpgli versiyonları da var orada yazan benzin ve lpg tüketimine ve şuan ki lpg ve benzin fiyatına göre bir hesaplama yaptım tasarruf %19-21 seviyelerinde. Hep lpg %10 fazla yakıyor derlerdi de opelin kendi testine göre çok daha fazlasını yakıyor bilginiz olsun. Bence %20 tasarruf için araca 3-4binlik lpg sistemi takmayın hem sorun yaşama şansınız yüksek hemde kendini amorti edene kadar lpg sistemi çürür lpg fiyatları böyle giderse

selamlar , öncekle aracınız hayırlı olsun güzel bir seçim.
Lpg için şu anda sağlam ve çıkar bir yol gözükmemekte.. Hiçbirşey tam anlamıyla oturmamışken kobay olmak bana pek mantıklı gelmiyor. Eminim ki sizde benim gibi düşünüyorsunuzdur. Bildiğim kadarıyla sizin motorunuzla tsi motorun mantığı aynı. . Beklemek en güzeli şu an

iyi geceler arkadaslar öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.bugün aracı aldım 2011 model opel astra 1.4 t.Araca 100 tl lik benzin aldım ve bodrumda şehir içinde biraz dolaştım benzin göstergesi çok eksilmedi bence.bu aracı almayı 4-5 aydır kafama koymuştum zaten o yüzden lpg araştırmasınıda çok yaptım ama sonuca ulaşamamıştım.en doğrusu bisüre araca benzinde binmek diye düşünmeye başladım.ama aynı aracı olupta şuan lpg montajı yaptırıp sorunsuz şekilde yaptıran varsada yorumlarını alabilirim.

Öncelikle lpg montajı için acele etmeyin. Senede kaç km yapacağınızı ve kaç sene bu aracı kullanmayı düşündüğünüzü belirlemeye çalışın o dönemde. Sonra hesap-kitaptan sonra lpg montajına karar verirseniz:

- LPDI sıvı enjeksiyonlu sisteme gerek yok. Bu sistemler bilhassa TSI, GDI gibi direk enjeksiyonlu motorlar için gerekli. Montaj maliyeti de yüksektir sıralı sistemlere nazaran. Sizin araçtaki motor direk enjeksiyonlu değildir bu arada.

- Kalibrasyonu iyi yapılmış, karışımı fakire düşürmeyen kaliteli bir kitle randımanlı bir şekilde lpgde kullanabilirsiniz. Motoru sürekli sıkıştırarak kullanırsanız zaten benzinde bile sübap sorunu yaşayabilirsiniz.

- Turbo şarjlı bir motor olmasının lpg takılıp takılamamasıyla bir alakası yok. Olası sübap problemleri nedeniyle (VSR) böyle bir çekince var.

iyi geceler arkadaslar öncelikle cevaplarınız için teşekkür ederim.bugün aracı aldım 2011 model opel astra 1.4 t.Araca 100 tl lik benzin aldım ve bodrumda şehir içinde biraz dolaştım benzin göstergesi çok eksilmedi bence.bu aracı almayı 4-5 aydır kafama koymuştum zaten o yüzden lpg araştırmasınıda çok yaptım ama sonuca ulaşamamıştım.en doğrusu bisüre araca benzinde binmek diye düşünmeye başladım.ama aynı aracı olupta şuan lpg montajı yaptırıp sorunsuz şekilde yaptıran varsada yorumlarını alabilirim.

hayırlı olsun arabanız. yakıtı hesapladığınızda bizimle paylaşırsanız çok sevinirim. ben lpg'ye karşı bir insan değilim, günümüz koşullarında benzine yanaşılmıyor. ama tekrar söylüyorum beklemenizde fayda var. aynı motor araca montaj yaptırıp uzun süre sıkıntı yaşamadan kullanan varsa o zaman düşünebilirsiniz.

lpg nin benzinden ne kadar farkı var

1 ay önce astra enjoy plus aldım. şu anda 1500 km.de benzinli 1.6 motor. bu km.nin ortalama 1000 km.sini şehirler arası 500 km.sini şehir içi yaptım. ortalama yakıt tüketimi 100 km.de 6.5 lt.

acaba lpg taktırsam bu ne kadar değişir ve hangi marka önerirsiniz ?

1 ay önce astra enjoy plus aldım. şu anda 1500 km.de benzinli 1.6 motor. bu km.nin ortalama 1000 km.sini şehirler arası 500 km.sini şehir içi yaptım. ortalama yakıt tüketimi 100 km.de 6.5 lt.

acaba lpg taktırsam bu ne kadar değişir ve hangi marka önerirsiniz ?

Aynı araçtan Bendede Var 6.5 Şehir Dışı Yakıyo Basmassan Şehir İçi 10Lt'yi Buluyo Bilgin Olsun Bc'den DeğerLeri SıfırLa Şehir İçi Dolaş Kendin Gör :)

iyi akşamlar arkadaşlar.cevaplarınız için teşekkür ederim.aracı dünn aldım hanımın üzerine yaptık :-) aracı aldığımda 100 tl lik benzin aldım bugün dolaştım biraz şehir içinde ortalama yakıt tüketimi 8.6 lt yazıyor.bir önceki aracım 2004 model opel vectraydı aldığımda 122.000 km deydi 9 ayda 21.000 km yol yapmıştım 100 tl lik lpg ile şehir içinde maksimum 300 km yol giderdi.bunda dahada az yakıyor gibi bir his oluştu içimde.lpg taktırıp taktırmama konusunda kararsız kaldım bodrum trafiği şuan sakin ama sezon açıldığı zaman istanbul trafiğini aratmıyor açıkcası.

Geri