Astra j Motor Kilitlenmesi yada Cruse Controlün Devreden Çıkması

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan akın2
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Ynt: Astra j Motor Kilitlenmesi yada Cruse Controlün Devreden Çıkması

dediğinize katılıyorum aracaın arzasıyla uğraşmak ayrı birde bunumu aldın bu paraya lafını duyduğum an bende biterim..

umarım aracı yolda bırakacak en ufak bir problem çıkmaz yoksa vay halime..

markopasa86 link' Alıntı:
ben astra ya bakmaya gittiğim günlerden birinde bayide bi akrabamı görmüştüm,o da eşine chevrolet cruze bakıyordu. ben astra yı tercih ettiğimi söylediğimde, bana sakın opel alma, servisleri çok problemli demişti. araç hakkında herhangi birşey demedi ama sırf servis sorunu yüzünden opel alma demişti, işin tuhafı çalıştığı sektör otomobil sektörydü. fakat astranın dizaynı beni o kadar büyülemişti ki, o söyledikleri bir kulağımdan girip diğerinden çıkmıştı. şimdi bu froumda okuduğum birçok şeyden sonra, akrabamın haklı olduğunu anladım. ve eğer bu aracı alıp bu tarz sorunlarla karşılaşırsam, gerçekten bana büyük kapak olucak. babamda otomobil olayından fazla anlamaz, eğer bu tarz sorunlar garanti kapsamına girmezse ve benim aracımda da çıkarsa, bittiğim andır . 50 milyar verdin ala ala bu aracı mı aldına gelir durum ki anlat derdini anlatablrsen ondan sonra :( ( şuan hakkaten sinirliyim akın bey in başına gelen sanki benm başıma gelmiş gibi bi durumdayım o yüzden yazdım bunları )
Cruze bakan arkadaşınızın Opeli kötülemesini anlayamadım. Cruzeye de Opel servisleri bakıyor, ne demek istemiş?

markopaşa bozmayın moralinizi hangi servis sorunlu değil memlekette? bizim insanımızın genel sorunu bu, müşteriye saygı, işinin ehli olma, anlayış, empati bizde olmayan şeyler. chevrolete de aynı servis bakıyor bu arada :)

hllb link' Alıntı:
markopaşa bozmayın moralinizi hangi servis sorunlu değil memlekette? bizim insanımızın genel sorunu bu, müşteriye saygı, işinin ehli olma, anlayış, empati bizde olmayan şeyler. chevrolete de aynı servis bakıyor bu arada :)
Çok yaşayın emi tam ben diyecektim. Hangi markanın servisi iyi ki? Renault ve Fiat servislerini çok yakından biliyorum. Onlara bakarak Opelin servislerinin Allah'ı var. O markaların servislerinde yaşadıklarım roman olur. En iyi çözüm bence Japon araçları. Bir araç çok fazla problem çıkarmasın ki servise gitmeyelim. Servise düştükten sonra iyisi kötüsü yok maalesef.

Cruze bakan arkadaşınızın Opeli kötülemesini anlayamadım. Cruzeye de Opel servisleri bakıyor, ne demek istemiş?
[/quote]
Herhalde opel hakkında çok olumsuz şeyler duyduğu için bana bunları söyledi, cruze forumlarına girmiyorum belki bu tür sorunlar o arçlarda da çıkıyordur. Kendisiyle konuşucam aracı alıp almadığını bilmiyorum, eğer aldıysa o araçla ve servisle ilgili sorun yaşayıp yaşamadını sorucam kendisine.

Cruzedeki sorunları şöyle özetleyeyim. Bizim yaşadıklarımız X 3

goxb link' Alıntı:
[quote author=hllb link=topic=1045.msg21819#msg21819 date=1301773256]
Çok yaşayın emi tam ben diyecektim. Hangi markanın servisi iyi ki? Renault ve Fiat servislerini çok yakından biliyorum. Onlara bakarak Opelin servislerinin Allah'ı var. O markaların servislerinde yaşadıklarım roman olur. En iyi çözüm bence Japon araçları. Bir araç çok fazla problem çıkarmasın ki servise gitmeyelim. Servise düştükten sonra iyisi kötüsü yok maalesef.
[/quote]
Umarım haklısınızdır, ben yanılmaya razıyım yeterki sorun çıkmasın hiçbirimzn aracında. Bize 99 model avensis vardı, 98 ağustosta aldık 2009 a kadar kullandık,onda da büyük bir kaza geçirdiğimz için değiştrmek zorunda kaldık. İnanın bana, periyodik bakımları dışında birkez servise girmedi o araç, tabiri caizse taş gibiydi. Benim kanaatim, araçların mekanik özellikleri ne kadar artarsa, sorun çıkma ihtimali de o kadar artıyor. Fakat yine de bu tarz araçları tercih ediyoruz :)

goxb link' Alıntı:
Cruzedeki sorunları şöyle özetleyeyim. Bizim yaşadıklarımız X 3
:D aman hocam bizim araç her taraftan su alıyor, o zaman onlar ne halde kimbilr  011zaa

siz cruze forumuna girin problemleri görünce birdaha girmek istemezsiniz :)
kedi ulaşamadığı ciğere mundar dermiş misali olmuş biraz
bakın araçta ufak tefek problemler var buna karşı değiliz ama
üstüne basa basa söylüyorum defalarca da söyledim bu tür küçük problemler
60 bin tllik golf dede var 70 bin tl lik volvo da çıkabiliyor vs vs.
Ama bizim araçlarda da çıkıyor bazen, bu beni de üzer her araç sahibini üzer
keşke hiç olmasa ama elektronik araç problem çıkıyor
ha ben şu anki gittiğim servislerden memnunum
5 dklık görüşmeden sonra garanti kapsamına alındı problem ve problemim çözülmüş oldu
benim için önemli olan bu, aracınızı almadan bence karamsar olmayın...

hakan bey manisada hangi servisi kullanıyordunz?

Geri