Astra J Sedan arka taraftan gelen ses

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Sakın ses var diye Opel Odak Cevizlibağa gitmeyin onlar gereksiz parça değiştirip paranızı almaya bayılıyorlar. 2014 te garantisi biten corsam için salıncaklar değişmesi gerekiyor dediler. Düzenli lastik parça bakımı ile 2020 de sattığımda hala "tık " yoktu.

• Beğen
Tepkiler: Ozgur53

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Maslak Oto Sanayi de Tekcan Opel Servisi (google da artırsanız adresi bulursunuz) Şaban ustayı bir ziyaret edin. Derdinizi anlatın. Aracı lifte alın. Ön ve arka düzende ne kadar lastik/kauçuk varsa güzelce temizleyip lastik spreyleri ile bakım yapın. Daha sonra sessiz sürüşün ve opelinizin tadını çıkartın.
Çok teşekkürler en kısa sürede uğrayacağım Şaban ustaya :) (y)

• Beğen
Tepkiler: garbis

Smart55

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Konuyu tekrar açayım dedim. Araç 10 bin km ye yaklasti. Arkadan çukurlarda ve bozuk asfaltta gümleme sesi devam ediyor. Ancak, sıcak havalarda azalma gösteriyor. Bir de Avruoa yskasinda Hüseyin ustaya göstereceğim. O da olmazsa arka amortisörler değiştireceğim. Fsrklı önerisi olan varsa sevinirim. Araç 2020 model 6.000 km de. Teşekkürler.

Ersin_35

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Konuyu tekrar açayım dedim. Araç 10 bin km ye yaklasti. Arkadan çukurlarda ve bozuk asfaltta gümleme sesi devam ediyor. Ancak, sıcak havalarda azalma gösteriyor. Bir de Avruoa yskasinda Hüseyin ustaya göstereceğim. O da olmazsa arka amortisörler değiştireceğim. Fsrklı önerisi olan varsa sevinirim. Araç 2020 model 6.000 km de. Teşekkürler.
Merhaba. Maşallah hiç kullanmıyorsunuz. Benim aynı model 45.000 km oldu.
Sese gelince bazen oluyor ama çok seyrek. Kısa ve derin çukurlarda oluyor. İlk başlarda çok korkuyordum bişey oldu diye alıştım artık. Bu olay aracın ağırlığı ve süspansiyonların sertliği ile ilgili. Sizden çok fazla km yapıyorum. Beni bile rahatsız etmiyor. Çok takılmayın bence.

Smart55

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Merhaba. Maşallah hiç kullanmıyorsunuz. Benim aynı model 45.000 km oldu.
Sese gelince bazen oluyor ama çok seyrek. Kısa ve derin çukurlarda oluyor. İlk başlarda çok korkuyordum bişey oldu diye alıştım artık. Bu olay aracın ağırlığı ve süspansiyonların sertliği ile ilgili. Sizden çok fazla km yapıyorum. Beni bile rahatsız etmiyor. Çok takılmayın bence.
Şirket arabam olmasindan çok kullanamiyorum haklisinız. Enterasan olan şu an sıcak havalarda çok daha seyrek oluyir gümleme sesi arkadan gelen. Soğukta çok daha fazlaydı. Özellikle 30 km şehiriçi hızlarda çukura denk gelirse yapıyor. Bazen yapiyir bazen yapmıyor. Ama sifır araba olmasından neredeyse can sıkıyor ister iatemez. Onun haricinde memnunum araçtan aslında. Yakıtı 1 lt diğer muadillerine göre fazla olmasın rağmen sorun etmiyorum. Şehirdışı otoban kukkanımı 135 ike 6.3. şehiriçi 8.4 civarı...

Smart55

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Dayanamadım geçenlerde 1 kutu gres bazlı sprey yağ aldım üsebmedim arka watts bağlantısının altına girdim tüm bağlantı noktalarına spreyi sıktım. Sonra sol ve sağ amortisörlerin koruyucu plastiklerini sıyirıp üst kısımlarına doğru iyice sıktım. Amortisör demiri dahil. Daha sonra hızımı alamadım aynı şeyi ön 2 amortisörlere de yaptım. Sonuç, başarilı. Alt takımda neredeyse ses kalmadı. Özellikle düşük hızlarda çukura girdiğimde arka amortisörlerden gelen gümleme sesi de kesildi. Sanki daha yumuşak çalışıyor gibi şu an. Tabi spreyin etkisi giderse ne okur bilmem. Ama şu an sonuç süper. Ses tamamen kayboldu. Bu arada 4 fren kaliperlerine de sıktım. Bilginiz olsun istedim.

Smart55

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Tekrar selamlar. Arkadaşlar aracım 20.000 km ye geldi. Arkadan gelen ses hala kesilmedi. Arka amortisörleri söktürüp kontrol ettirdim sorun yok. Ayrica fren kalioer pimlerini ve fren sistemini de. Sorun yok görünürde. Geriye sadece arka amortisör takozları kaliyor. Sizce degiştirmeli miyim? Sorun devam ederse de çok da maliyetli olacak. Bu arada sıcak havalarda 22 derece ve üstünde ses yok dene ek kadar az. 4 senedir çukurlarda gelen bu gümlemeyi cözemedim. Araç 2020 1.4 turbo sedan otomatik. Çok da memnunum aslında. Sırf bu durumdan satmayı düşünüyorum açıkçası. Nebyapmak lazım? Teşekkür ederim.