Astra J Sedan arka taraftan gelen ses

Smart55

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Orjinal 17 jant ve lastikleri var uzerinde. Hankook 215 50 17. Jant ve lastiklerden kesin değil cunku metalik bir lokurtu sesi bu.

• Beğen
Tepkiler: SahinUcar8186

SahinUcar8186

Kayıtlı Kullanıcı
73-Şırnak
Siteyi ziyaret et
Orjinal 17 jant ve lastikleri var uzerinde. Hankook 215 50 17. Jant ve lastiklerden kesin değil cunku metalik bir lokurtu sesi bu.
Açıkçası ben jant göbeği tam oturuyor mu diye bir tereddütte kaldım orjinal olmasaydı bi baktırın diyecektim ama orjinalse ondan değildir.

Hasip

Yönetici
Genel Başkan
03-Afyonkarahisar
Siteyi ziyaret et
Benim J kasa aracım varken ön taraftan gelen lokurtu sesi mevcuttu, amartisör takozlarını değiştirince kesilmişti...

Smart55

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Aracın garantisi bitmediği için dışarıda bir işlem yaptiramıorum. Araç daha 3.500 km de. 3 yetkili servis de birşey yok diyorlar. Evet ses var ama bu araba bu şekilde diye saçma cevaplar veriyor. Bana deselerki amortisörler veya farkli şu parça değişecek ve garantiye girmiyor çözüm getirseler ben yine karşılayacağim masrafı ama o da yok. Cevap, bu araç böyle. Şikayet var.com a şikayette bulunacağım. Sanki 250 bin km deki taksicilerin arabaların süspansiyonundan gelen lokurtu sesiyle aracı kullanmak da istemiyorum. Çukurlarda bariz arkadan gelen lokurtu bu...

smihci

Yönetici
Başkan
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Bu araçlarda ses gelmesi normal diyen servislerden yazılı bir belge isteyin bakalım o zaman ne diyecekler?

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Benim J kasa aracım varken ön taraftan gelen lokurtu sesi mevcuttu, amartisör takozlarını değiştirince kesilmişti...
Aracım 70 bin km de 2016. Acaba bende mi takozları değiştirsem :unsure: Çok masraflı bir işlem mi bu takoz değişimi? Bendeki jantlar 19 kısa süspansiyon boyu var vs vs diyorlar ondan olabilir diyorlar.

Readerps

Kayıtlı Kullanıcı
59-Tekirdağ
Siteyi ziyaret et
Benim aracımda Astra h benim amortisörler de çok sesli çalışıyor geçenlerde corsaya bindim benim gectigim yerlerden hiç ses yapmadan geçiyor astraların hepsi mi böyle yoksa bir anormallik mi var

Ozgur53

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Servis arka amortisör kütüklerinin değişmesi gerektiğini söyledi ve fiyat olarak ise 5000₺ belirtti. Değişmedim gerek yok sese razıyım...

DesertEagle67

Kayıtlı Kullanıcı
35-İzmir
Siteyi ziyaret et
Garanti varken sorun yok derler garanti bittikten sonra kritik değişmesi gerek derler.

• Beğen
Tepkiler: Smart55 ve Ozgur53

garbis

Kayıtlı Kullanıcı
34-İstanbul
Siteyi ziyaret et
Maslak Oto Sanayi de Tekcan Opel Servisi (google da artırsanız adresi bulursunuz) Şaban ustayı bir ziyaret edin. Derdinizi anlatın. Aracı lifte alın. Ön ve arka düzende ne kadar lastik/kauçuk varsa güzelce temizleyip lastik spreyleri ile bakım yapın. Daha sonra sessiz sürüşün ve opelinizin tadını çıkartın.

• Beğen
Tepkiler: Ozgur53