Astra OPC - Focal Edition Design By FERRO..

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan vsf42
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
hiç önemli değil bilgi paylaşımı için zaten burdaym:):cool: malzemeyi tekzen koctaş gibi yerler ceşitli yalıtım malzemeleri satıyor ama bunlar amaca hizmet etmiyor evler için genelde o malzemeler benim önericeğim sahibinden.com dan bakın birisi elinde kalan würth marka yalıtım plakalarını satıyordu 50 tl gibi bir rakama adedini ama tahminimce 3 veya 4 plaka yeter size yada 90 tl ye benim kullandığım focal b.a.m xxl olan malzeme var o yine 50cm*1 m fiyatı işinizi görürü onun haricindeki sp100-300 gibi henkelin urunleri cok işininizi görmez yani iyi malzemeler ama sizin istediğiniz o titresimi tıngırtıyı kesiceğine inanmıyorum cunku malzeme kalınlıgı fazla değil işciliği ucuza yaparsanız malzeme fiyatına kurtarırsımız birde ebay.com dan alabilirseniz orda daha uygun bu malzemeler

çok sağolun bilgi paylaşımı için evde internetim olmadığı için işyerinde ancak bakabiliyorum:D sahibinden.com'a bakacam fakat bu 3-4 plaka yeter mi bizim burdaki adamlar plakayı gösterdiler 50x25 cm çokda büyük değil onun için sana 3 kutu civarında harcarız dedi içinden 6 veya 4 adet çıkıyo. ben istetmenin orayı zamanında yaptırdım ziftli keçe ile kaplattım sadece bagaj üstüne yan çamurlukların iç tarafına yapılacak olsun yine 3 kutu anca yeter dedi.

çok sağolun bilgi paylaşımı için evde internetim olmadığı için işyerinde ancak bakabiliyorum:D sahibinden.com'a bakacam fakat bu 3-4 plaka yeter mi bizim burdaki adamlar plakayı gösterdiler 50x25 cm çokda büyük değil onun için sana 3 kutu civarında harcarız dedi içinden 6 veya 4 adet çıkıyo. ben istetmenin orayı zamanında yaptırdım ziftli keçe ile kaplattım sadece bagaj üstüne yan çamurlukların iç tarafına yapılacak olsun yine 3 kutu anca yeter dedi.

yani o dediğiniz plaka boyutunda malzemeyle aynen 3 4 kutu ediyor cunku bildiğim kadarıyla o kutu içinde olan malzemeler bu benşm dediğim sp100-300 gibi bir markadır onlardanda 5 plaka cıkıyor sanırsam ama tahminime göre 50cm/1metre olan benim dediğim plakalar4dan aracınızın bagajı için max 4 plaka yeter butun seside keser ama seslerin geldiği yeti iyi tespit edin eger bole kapı kolu veya içerideki bir mekanizmadan geliyor seklindeyse yaptığınız yalıtım kesmiyebilir o sesi :cool::bir::rakir::rakir:

konuyu cortlatalım.Bu kapı yalıtımlarını tahminimce döşememenin altındaki naylon malzemenin yerine yapmışlar.Bunu kapının dış sacının içine yani hopörlörün mıktanısının olduğu kısıma yapmak gerekmiyor mu

evet kaportadaki rezonansı engellemek için dediğin uygulama yapılır.
bu fotolardaki malzeme o değil gibi.
büyük ihtimal diğer uygulamayı da yapmışlardır.

evet kaportadaki rezonansı engellemek için dediğin uygulama yapılır.
bu fotolardaki malzeme o değil gibi.
büyük ihtimal diğer uygulamayı da yapmışlardır.

böyle bir uygulamaya bende girişeceğim ama CDC40 opera nın orjinal hopörlörleriyle ama dediğiniz gibi kapı içindeki rezonansıda düşünmek lazım.Hangi malzeme kullanılır falan epey zahmetli bir iş olacak

orijinal ana ünite ve hoparlörler için bu tür bir uygulama gereksiz masraf olur.
zaten gövde rezonansına neden olabilecek güçte parçalar olmuyor orjinaller.
yine de uygulamak istersen bu bür malzeme alternatifi çok ancak dynamat kalite olarak üst seviyede bir markadır.

orijinal ana ünite ve hoparlörler için bu tür bir uygulama gereksiz masraf olur.
zaten gövde rezonansına neden olabilecek güçte parçalar olmuyor orjinaller.
yine de uygulamak istersen bu bür malzeme alternatifi çok ancak dynamat kalite olarak üst seviyede bir markadır.

bu akşam Vectra GTS i olan bir abimle konuştum.Malum CDC40 Opera orjinal premium hopörlerler var GTS'te.Benzer uygulamayı gerçekleştirmiş.Seste ciddi iyileşme bass larda ciddi tokluk olduğunu söylüyor.Ufak ufak birşeyler belirleşmeye başladı kafamda.Bakalım bir uygulama yapalım sonuçları paylaşacağım ;)

bu akşam Vectra GTS i olan bir abimle konuştum.Malum CDC40 Opera orjinal premium hopörlerler var GTS'te.Benzer uygulamayı gerçekleştirmiş.Seste ciddi iyileşme bass larda ciddi tokluk olduğunu söylüyor.Ufak ufak birşeyler belirleşmeye başladı kafamda.Bakalım bir uygulama yapalım sonuçları paylaşacağım ;)

Belirgin fark oluyor. Kapi kapandiginda gelen tok ses kalite hissi veriyor. Kapi ic sacina terodem sp, doseme altina bituself uyguladim. Tabanda da komple bituself var. Kesinlikle tavsiye ederim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Belirgin fark oluyor. Kapi kapandiginda gelen tok ses kalite hissi veriyor. Kapi ic sacina terodem sp, doseme altina bituself uyguladim. Tabanda da komple bituself var. Kesinlikle tavsiye ederim.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk 2 ile gönderildi

Değerli bir bilgi bu.Teşekkür ediyorum.Kapı sacı içi için listemize terodem sp malzemesini de koyalım o ;)zaman

Geri