ateşli 1.7dti :)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan Mel-a-ku
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
cok saolun arkadaşlar. siz boyle guzel sozler soyleyınce arabaya bı başka bakıyorum. bugun temizledim komple içini dışını. araba yanıyor şu anda. komşum var takılıyo bana : hatchback ferrari yi temizlemişsin yine diye. hoş sozler bunlar. keske bide aracın zıplama problemi olmasa :)

yay ne kullanıosun melih?
ayrıca abi sen yorulmuyomusun ya her hafta bi ciladır bi temizliktir,yaladın yuttun vallahii yaaa.:D

yay ne kullanıosun melih?
ayrıca abi sen yorulmuyomusun ya her hafta bi ciladır bi temizliktir,yaladın yuttun vallahii yaaa.:D

yoruluyorum ama zevkli bir yorgunluk. ben ona bakacağım ki o da bana baksın. yaylarım apex 3.5cm lik. yarın sabah bı kaç foto alayım bari temizken çunku çok uğraştım :D tamponları bile iyice kurutup plastik parlatıcı ile cilaladım :)

melih apex sertmi dostum ..?
evet o temizlikten sonra yorgunluk süper oluyor aynınsın ben kendi arabama yapıyorum temiz olmadıgı zaman çok kötü duruoyr araba,baktıgın zaman ise ferrari gibi evet

ya vuruntu cok fazla var apex de. ama esneme yok denecek gibi virajlarda. anlamadıgım birşey mesela kot farkı var yolda. ılerlıyorsun bi anda yol çökmüş sonra devam ediyor. asfalt duz ama çökük. oralarda aşırı zıplama oluyor. bu da amortisor sisteminin yumuşaklığından kaynaklı heralde. çunku esneme aşşagı doğru değıl, yukarı doğru oluyor. yaylar sert oldugu için esneme sonrası yere olan vuruntu epey güçlü oluyor. ama şu anda çamurluk lastik arasına parmak düz şekilde anca giriyor. yan tutunca girmiyor. o kadar alçak. demekki aşşagı doğru esneme sıfır. yoksa sürterdi. şu anda sürtme yok.

bu yay işi iyiden iyiye canımı sıkmaya başladı. bugun virajda takla atacağımı hissettim nerdeyse. viraja biraz süratli girdim (!) girdiğim sürrat ta normal araçların girdiği sürrat. virajın içinde bir miktar yolda bozukluk vardı. araç oylesine esnedi ve zıplama yaptıki kendimi yan şeritte buldum. yayları çıkartacak noktaya geldim. tamam görüntü cok guzel ama goruntu için bu tip bir risk alınır mı sorusu geldi aklıma. şimdi yayları sokmeyı dusunuyorum. bana gore olmadığını anladım galiba. kafamda coilover var. siz ne dusunuyorsunuz? amortisorleri değiştirsem neredeyse coilover parasına gelecek. ben coilover dan yanayım. bana bir destek çıkın da fikir alışverişi yapalım. yolda ne kadar yaylı corsa C görsem zıplayıp duruyorlar. resmen kendi aracımı goruyorum sanki orda giden araba olarak.

nerde bi arkadaşla konvoy olarak bir kaç araba herhangi bir yere gidecek olsak, senin araba neden sureklı zıplıyor sorularına maruz kalıyorum. bu kadarı da normal mi bilmiyorum. yay takan arkadaşlar hepsine sorsan memnunlar. bu kadar mı şekilciyiz? yoksa sadece benim aracımdamı bu sorun var. yada ben mi yanlış goruyorum. Yay takmış butun corsalar yolda zıp zıp zıplıyorlar.....

Son düzenleme:
bu yay işi iyiden iyiye canımı sıkmaya başladı. bugun virajda takla atacağımı hissettim nerdeyse. viraja biraz süratli girdim (!) girdiğim sürrat ta normal araçların girdiği sürrat. virajın içinde bir miktar yolda bozukluk vardı. araç oylesine esnedi ve zıplama yaptıki kendimi yan şeritte buldum. yayları çıkartacak noktaya geldim. tamam görüntü cok guzel ama goruntu için bu tip bir risk alınır mı sorusu geldi aklıma. şimdi yayları sokmeyı dusunuyorum. bana gore olmadığını anladım galiba. kafamda coilover var. siz ne dusunuyorsunuz? amortisorleri değiştirsem neredeyse coilover parasına gelecek. ben coilover dan yanayım. bana bir destek çıkın da fikir alışverişi yapalım. yolda ne kadar yaylı corsa C görsem zıplayıp duruyorlar. resmen kendi aracımı goruyorum sanki orda giden araba olarak.

nerde bi arkadaşla konvoy olarak bir kaç araba herhangi bir yere gidecek olsak, senin araba neden sureklı zıplıyor sorularına maruz kalıyorum. bu kadarı da normal mi bilmiyorum. yay takan arkadaşlar hepsine sorsan memnunlar. bu kadar mı şekilciyiz? yoksa sadece benim aracımdamı bu sorun var. yada ben mi yanlış goruyorum. Yay takmış butun corsalar yolda zıp zıp zıplıyorlar.....

Geri