atiker

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
devir kesiciye her türlü girer... asıl olay devir kesiciye kadar nasıl gittiğidir... benzindeki kadar seri olarak 4000-6500 devir aralığını alıyor mu almıyor mu bu çok daha önemlidir devir kesiciye girmesinden...
iki mesaj önce bu sorunuzu cevaplamışım zaten...
benzinle kıyaslamadım ama daha seri nasıl çıksın bilmiyorum 4000-6500 arasını.. gerçekten çok seri bir şekilde çıkıyor. o konuda zaten bir sıkıntı yok. sport açıkken tek kapı 206 1.6 motorluları çok kolay geçiyorum. üstelik çok daha ağır araba olmasına rağmen astra nın...

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benzinle kıyaslamadım ama daha seri nasıl çıksın bilmiyorum 4000-6500 arasını.. gerçekten çok seri bir şekilde çıkıyor. o konuda zaten bir sıkıntı yok. sport açıkken tek kapı 206 1.6 motorluları çok kolay geçiyorum. üstelik çok daha ağır araba olmasına rağmen astra nın...

siz beni atiker karşıtı sandınız sanırım... öncelikle bende arabamda atiker kullanıyorum... üstte yazdığım işin teknik kısmıdır.... teknik olarak atikerin enjektörleri biraz daha kötüdür performans konusunda... üstünde meme olduğu için üst devirlerde performans kaybına yol açabiliyor... ama siz zaten 1.6 kullandığınız için zaten arabanın kendi performansı çok fazla değil bundan dolayıda yakıt gereksiniminiz de çok olmadığı için sizde çok fazla fark olmamış olabilir... hatta güzel bir ayarla üst devirlerde güçde elde edilebilir ama bu sizin aracınız için geçerli... rolantideki ms süresini 5-6ms in altına indirmeden takılan memelerde eğer aracın üst devirindeki yakıt gereksinimi karşılanabilirse sorun olmuyor ama daha güçlü araçlarda bu sorun ortaya çıkabiliyor... ayrıca siz benim soruma daha hiç cevap vermemişsiniz... ben size soruyorum ki araç eskiden benzinde gittiği gibi mi gidiyor hala diye siz bana başka bir arabayı geçtiğinizi sölüyorsunuz... diğer arabada sorun olabilir, basmamış olabilir veya sizin araba daha güçlü olabilir ama burada önemli olan sizin arabanızın eski performansı ile şimdiki performansı arasındaki fark,kimleri geçtiğiniz değil...

S

Sertan_c

Bilgi Girilmemiş
bu kısımda cevaplamaya çalıştım sorunuzu. benzinle de olsa ancak bu kadar seri şekilde devirlenebilir demek istedim burda.
sanırım sizin bi yazınız vardı lpg kalibrasyonuyla ilgili. konuya oldukça teknik yaklaşıyorsunuz. o yazı çok hoşuma gitmişti, uzunca ve teknik bi şekilde açıklıyordu ayar konusunu... bence performans açısından gerçekten çok tatminkar, dediğim gibi benzinle olsa ancak bu kadar olurdu, daha fazlası turbo olur herhalde.. birde siz benim ters bişeyler yazdığımı düşündünüz sanırım, atiker karşıtı sandınız falan demişsiniz :) kaldı ki atiker e karşı da olabilirsiniz hiç problem değil atiker in ORTAĞI DEĞİLİM :) seven kullanır, sevmeyen kullanmaz, sadece kullanmadan sağdan soldan duyumlarla yorum yapmak yanlış olur. nokia telefonumu yaklaşık 1 yıllık uğraşlardan sonra iade edebildim. şimdi benim nokia telefonum bozuk çıktı diye nokia komple kötü bir marka mıdır? etraftan birkaç kişiden sorun duymaları yetiyor kötülemek için. oysa kötü olduğu için heryere yazanların yarısı kadarı memnun oldukları için sağda solda ben memnunum demiyor... neyse çok uzadı pardon.. :)

cance

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bu kısımda cevaplamaya çalıştım sorunuzu. benzinle de olsa ancak bu kadar seri şekilde devirlenebilir demek istedim burda.
sanırım sizin bi yazınız vardı lpg kalibrasyonuyla ilgili. konuya oldukça teknik yaklaşıyorsunuz. o yazı çok hoşuma gitmişti, uzunca ve teknik bi şekilde açıklıyordu ayar konusunu... bence performans açısından gerçekten çok tatminkar, dediğim gibi benzinle olsa ancak bu kadar olurdu, daha fazlası turbo olur herhalde.. birde siz benim ters bişeyler yazdığımı düşündünüz sanırım, atiker karşıtı sandınız falan demişsiniz :) kaldı ki atiker e karşı da olabilirsiniz hiç problem değil atiker in ORTAĞI DEĞİLİM :) seven kullanır, sevmeyen kullanmaz, sadece kullanmadan sağdan soldan duyumlarla yorum yapmak yanlış olur. nokia telefonumu yaklaşık 1 yıllık uğraşlardan sonra iade edebildim. şimdi benim nokia telefonum bozuk çıktı diye nokia komple kötü bir marka mıdır? etraftan birkaç kişiden sorun duymaları yetiyor kötülemek için. oysa kötü olduğu için heryere yazanların yarısı kadarı memnun oldukları için sağda solda ben memnunum demiyor... neyse çok uzadı pardon.. :)

sizin yazdığınz yeri yanlış anlamışım ben o zaman.... ben orada siz bir karşılaştırma yapmıyorsunuz sanmıştım ama aslında siz benzinle aynı olduğunu sölemek istemişsiniz... :D

alsanhukuk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar konunun arasın girmek istemiyorum ama bende de 97 model vectra 2000 motor cd var bende atiker taktırmayı dusunuyorum. aceba aynı araca konyada atiker taktıran ve memnun kalan armı teşekkürler.
97 astra f sahibiyim.. aracı üzerinde yeni atiker takılı olarak aldım ve konya da takılmış.. şu ana kadar çok memnunum.. herhangi bir sıkıntı yaşamadım. en son uzun yolda 1.500 km yol yaptım ve toplamda 200 TL lik gaz yaktım. ( lpg= 2.07 TL/L)

smlhyk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
tüple ilgili sıkıntıyla bir yıl uğraştım

Sevgili arkadaş arabamda atiker marka lpg var başıma gelmedik kalmadı nerede ise aracı satacaktım. Takan kişi hatayı kabul etmiyor, fabrikaya yazdım bölge distiribitörüne yönlendirdi neticede bir yıllık uğraş sonucunda şunu öğrendim twinport motorlarda brc veya atiker fark etmiyor (diğer markaları bilmiyorum) problem yaratıyor. Bunu atikerin yetkilileride biliyor bundan dolayı yaklaşık 5 ay önce yeni model üretmiş yanılmıyorsam sayffeyz deniliyor. Araştırın benim aracımdakini bununla değiştirecekler.

mustafa_ksu

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Benim Vectra C'de de atiker var. 1 yıl önce takılmış ve 6 aydır ben kullanıyorum. Aracı sırf denemek amacıyla Kayseri-K.Maraş arasında (ort.140 km/h max:187;)) ayrıca şehir içinde dur kalklarda iyice inceledim. LPG den kaynaklı herhangi bir sorun yok. Yakıt tüketimi şehir içi 198kr/km LPG:2,02:mad: şehirler arası 180-185 aralığında yakıyor. Şimdiye kadar arıza lambası,tekleme veya benzer bi sorunla karşılaşmadım Allah!a şükür,umarım karşılaşmam da.:rolleyes: Bende LPG kalitesinin %70 işçilik olduğuna inanıyorum. Marka ne olursa olsun kötü bi işçilikte rezil oluyosunuz. Ben BRC söktürüp atiker taktıran bikaç opelci tanıyorum...