Bagaj kapağını açtım,merkezi kilit motoru aracın neresindedir acaba?

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bagaj kapğını açtım,hatta döşemeyi söküp kilide falan ulaştım baya kontrol ettim ama zannedersem sorun merkezi kilit motorunda,yerini bilsem onu da kurcalayacam,bilen var mı acaba?

nzambak

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merkezi kilit sadece o motora giden elektriği kesiyo o yüzden eğer ses geliyo ama çalışmıyosa kesinlikle kilitin temizlenmesi yada değişmesi gerekiyo

ogretmen0761

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
merkezi kilit sadece o motora giden elektriği kesiyo o yüzden eğer ses geliyo ama çalışmıyosa kesinlikle kilitin temizlenmesi yada değişmesi gerekiyo
Nurettin Bey bu konuda bilgili olduğunuz kanısına vardım,derdimi biraz daha açayım,bagajdaki plastik tutamağı bastırınca klik diye küçücük ses geliyor ama bagaj kilidinini içinde küçük bir pim var,dinamonun ucunda,ona temas edip kilidi attıramıyor,bugün söktüm baktım kilide,temizledim,sigortaları kontrol ettim ama olmadı,acaba bagajdaki o siyah plastik tutamağı açıp bir de oarayı mı kontrol etsem?
Son sorum,astralarda merkezi kilit motoru var mı?varsa nerdedir,arkadaşın biri dağınık haldedir demiş de o yüzden?

H

hkndvc

Bilgi Girilmemiş
bagaj kilitlerinde dik ve yatay konumlar var.anahtar deliği dik konumdayken bagaj merkezi kilit tarafından açılmaz.belki sizin sorununuzla alakalı olabilir.

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
astrada tek bir merkezi kilit motoru diye bişey yok.
her kapının hatta benzin kapağının ayrı ayrı tam kilitlerin üstlerinde kendilerine ait motorları var.

marikan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merkezi kilit motoru denilen şey her kapı kilidinin içinde mevcuttur. Ama GM öyle imal etmişki içini açmak bile ölüm. Şahsen ben o kadar uğraşmama rağmen Vectra B aracımınkini açamadım. Açılmaz değil aslında açılır ama komple dağılır, geri toplamak zor veya imkansız olabilir... Onun yerine kilit haricinde sorun olup olmadığını iyice kontrol ettikten sonra kilite yönelmeniz daha mantıklı...