Astra H Bagaj Aydınlatma Swichi

onur1971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Geçen gün bagaj lambasının yanmadığını farkettim. Kontrol ettim ampul sağlam ; sigorta da sağlam... Fakat ampule elektrik gonderen swich i bir türlü bulamadım
Hatta 7--8 kez bagajı kapatıp açtım. Bir kere tesadüfen ampul yandı. Kapatıp açmaya devam ettim
ancak sonrasında tekrar sorun devam etti ve bir daha yanmadı... Sanırım temas sorunu var ve şu an yanmıyor
Benim gibi hoby şeklinde elektronik ile uğraşan arkadaşlar bilir Mıknatıs kontrollü RED anahtar denilen bir sistem vardır. Red anahtara mıknatıs yaklaştırıldığında RED anahtar swich gibi akımı geçirir... Acaba klasik swich yerine böyle bir uygulama ile mi kontor ediliyor diye düşünmeye başladım.
Henüz servise goturmedim ama bir kez de forum dan yardım almak istedim...
Swich varsa da olabilecek muhtemel yerin kilit mekanizması içerisinde olduğunu tahin ediyorum...
Bu sorunu daha önce yaşamış bir arkadaşımız varsa veya Astra H bagaj aydınlatma swichinin yerini bilen arkadaşların yardımını rica ediyorum...

bektas_butun

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
hiç astra h kasalara bakamadım..
ama dediğin gibi RED anahtarda koyacaklarını zannetmem..
benim aklıma gelen başka bişey.. kablosu kopmuş olmasın.. bagaj kapağı aç kapa yapa yapa..
çünkü araç daha yeni.. hemen bozulmaz swich diye düşünüyorum.. benim araba 10 yıllık hala aynı swich çalışıyo..

onur1971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Dostum haklısın bu kadar zamanda bozulmaması gerekir. Ancak işin tuhaf tarafı ortalıkta görünene bir swich ve anahtar tarzı mekanik bir şey yok. İşin tuhafı forumları alt üst ettim aynı sorunu yaşayan birini de bulamadım...

Reha

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Tespitiniz bence doğru, doğan taksilerde bile mıknatıslı değil, ama ağırlıkla çalışan swich vardır bagajlarında. Her hangi bir mekanik hareket olmadan, swichin içindeki ağırlık anahtarı açar/kapatır. Bu swich, çok büyük ihtimal ile bagaj kapak döşemesinin altında, bir yerlere gizlidir.

Yine de yazayım, kesin bir bilgim yok.

onur1971

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İlginize teşekkür ederim. Ama hâlâ bu swich nerde bulunmakta öğrenebilmiş değilim. Bagaj kapağını da komple sökmek istemiyorum. Malum iç kaplamalar tek parça değil.Komple sökmek ve sonunda da bulamamak gibi bir sıkıntı var. Umarım bilen bir arkadaş çıkar ve yardımcı olur...

schaman

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ayni sorun bende,de var svic,in veya sigortanin yerini bilen varsa bi yardimci olsun arkadaslar.Simdiden sagolun.

EMRULLAH ULUKURT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Bende de aynı sıkıntı var.Araç 2007 opel astra h..bilen birisi yardımcı olursa iyi olur.TEŞEKKÜRLER

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Swich bence klit mekanizmasının içinde olabilir. Benimde hiç gözüme çarpmamıştı. 6 yıldır halen çalışıyor.

kenfat10

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ee nooldu şimdi bendede aynı sorun var konunun devamı yok lütfen sahip çıkın konularınıza arkadaşlar.Çözüm bulundumu?

teknokolik35

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Aynı sorun benim clio da vardı yıllar önce. Swich klit mekanizmasının içindeydi. Ortalıkta yoksa kesin kilitin içindedir.