Bakım için yetkili servis mi, özel servis mi?

phdserkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Corsa C aracıma 110000 bakımı yaptırmak istiyorum. Ekstra hiçbir problem çıkmayacağını düşünürsek:

Yetkili servis: 106 TL (parça+işçilik dahil)
Özel servis: 120 TL parça+makul fiyata işçilik öneriyor.

Bu kalemler orijinal GM parça içermekte olup, tek farkı motor yağıdır. Servis kampanya kapsamında GM+Petrol Ofisi anlaşmalı bir yağ (0-40W) koyacağını söylemektedir. Motor yağı için benim tercihim ise Mobil1 0-40W'dır.

Sizlere sorum bu şartlar altında hangi servisi tercih etmeliyim?

Cevabınız için teşekkürler. Neden özel servis tercih etmeliyim, açıklayabilirseniz daha aydınlatıcı olursunuz...

yetkili servise git derim..araya mobil yag farki koyarsin,,yakit filitresi ufi orginal alirsin

yetkili servisler güzel ,avantajlı da..yağdan kazanıyor adamlar,litresi 7-8 lira olan gm yağ nerdeee,litresi 25 tl olan tam sentetik mobil 1 nerde.yağ çok önemli motor için,kaliteli yağdan taviz vermeden orta yolu bulmak gerek bence..

yetkili servise git derim..araya mobil yag farki koyarsin,,yakit filitresi ufi orginal alirsin

Ben zaten kendi ustama da UFI aldırıyorum. Ama orjinal mi bilemiyorum tabi. Biryerlerde üzerinde GM logosu da bulunmalı diyorlardı. UFI kesin yazıyor ama GM'e hiç dikkat etmedim geçenki ilk bakımda.

Aslında yetkili serviste yaptırmak istiyorum tabi. Müşteri temsilcisiyle Mobil1 istediğim hakkında konuştum. Biz hakkınız olan yağı açmadan paketiyle bagajınıza koyarız, Mobil1 yağ kullanırız dedi. Yağ farkı koyamıyorum yani. Bu da fiyatı fırlatır diye düşünüyorum:(

Bu sabah aracımı OPİS yetkili servisine götürdüm. Fiyat 99 TL (KDV dahil) denilmesine rağmen 106 TL alıyorlar. 3,5+3,5 atık bedeli vs. varmış. Yanıltıcı reklam diye düşünüyorum. Yağ farkını da (Mobil1 için) bir kez daha zorladım fakat ikna edemedim. İnşallah PO yağından yana sıkıntım olmaz.

NOT: Sırf meraktan, hız sabitleyici tesisatını denetlemelerini istedim, fakat yeni bir bülten geldiğini ve bundan sonra Corsa C'lere hız sabitleme takılmayacağını belirtti. Doğruluğundan tabi ki emin değilim fakat 1 hafta önce tesisatı incelememiz lazım derken, bugün takamıyoruz denilmesini yan çizmek olarak görüyorum. Yetkili servisleri anlamak çok zor :S

Kesinlikle özel servis

Corsa C aracıma 110000 bakımı yaptırmak istiyorum. Ekstra hiçbir problem çıkmayacağını düşünürsek:

Yetkili servis: 106 TL (parça+işçilik dahil)
Özel servis: 120 TL parça+makul fiyata işçilik öneriyor.

Bu kalemler orijinal GM parça içermekte olup, tek farkı motor yağıdır. Servis kampanya kapsamında GM+Petrol Ofisi anlaşmalı bir yağ (0-40W) koyacağını söylemektedir. Motor yağı için benim tercihim ise Mobil1 0-40W'dır.

Sizlere sorum bu şartlar altında hangi servisi tercih etmeliyim?

Kesinlikle özel servis araç garantide değilse özel servis.Yazımı okursan ATM -pendik servisinin aracıma yaptıklarını okursunuz.

Geri