bazı şehirler vardır ki...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan apsimati
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

apsimati

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bazı şehirler vardır ki...
o şehirlerde gerek servis ve yedek parça sıkıntısı gerekte yol ve arazi koşulları yüzünden araba kullanmaktan ve de bi süre sonra da aracınızdan
soğursunuz...
ben bi örnek vererek başlamak istiyorum katılmaK isteyen arkadaşlar olursa beklerim.
ilk ilimiz:
ARTVİN....:eek:

artvin'de araç kullanmak ayrı bir zevktir.hatila vadisinin o dar ve aşırı virajlı yolları, kanyondan aşağı düşme tehlikesiyle bire bir olmak.şehir merkezinde sağ tarafın sürekli park edilmişliği. sağlıı sollu parklarla kıl payı da olsa araçlara sürtmeden araç kullanmak.kafkasörün o temiz havasını alarak orman içiden dar yollarda karşıdn neyin geleceğini blemeden adrenalin dolu bir sürüş yapmak.trafik ışığı olmamasına rağmen kaza yapmamak.başkadır memleketim başka....

bana öyle geliyor ki bu liste daha çok uzayacak ... kaç il vardı 81 mi ... bi 70 felan olur herhalde...

artvin'de araç kullanmak ayrı bir zevktir.hatila vadisinin o dar ve aşırı virajlı yolları, kanyondan aşağı düşme tehlikesiyle bire bir olmak.şehir merkezinde sağ tarafın sürekli park edilmişliği. sağlıı sollu parklarla kıl payı da olsa araçlara sürtmeden araç kullanmak.kafkasörün o temiz havasını alarak orman içiden dar yollarda karşıdn neyin geleceğini blemeden adrenalin dolu bir sürüş yapmak.trafik ışığı olmamasına rağmen kaza yapmamak.başkadır memleketim başka....

üstadım senin ve kimsenin memleket sevgine ve o memleketin güzelliklerine laf eden yok mevzu başka ...
...:cool:
sen artvine bi gel araban bi arıza yapsın servis bulama burdan 250 km sür trabzona... yok olmadı bi hafta parça bekle... bi sahile ineyim de 600 tane kör viraj dön ..yoldaki çukurladan hangisinden kaçacağını şaşır ...cankurtaranda mahsur kal...düz yol araki bulasın ya yokuş ya iniş...arabanın 4, ve 5,vitesini unut... bi süre sonra arabanın 3 vites olduğunu zannetmeye başla...arabanı park edecek yer bulama...sonra görüşelim..
yoksa doğal güzelliğine, kafkasörüne, hatilasına, macaheline, demirkapısına,ne kadar anasını ağlatsalarda çoruh vadisine...herşeyden öte insanına laf eden olurmu ...

Son düzenleme:
istanbuldan diyarbakıra gelen sürücüler illellah demektedir.biz istanbulda daha güvendeyiz diyorlar diyarbakır trafiğinde.kural yok denecek kadar az.ne sürücüsü ne yayası kural tanımıyor.giderken bakarsın önüne atlamış biri karşıya geçiyor seni umursamadan.kırmızı yansa da durmayan sürücüleri hesaba katmayacaksın zaten.araban yok diyelim yayasın gezerken ışık sana yansa da sen yayasın, arabası olan güçlüdür kırmızı yansa da ona o geçer sen durmalısın.saatlerce karşıdan karşşıya geçmeyi beklersin.ya da yaya geçidinde biri karşıya geçiyor gördün yol vereceksin durdun.hemen arkadaki sellektör korna, siren bu yetmezmiş gibi kafayı çıkarıp bağırır.suçun yaya geçidinde yayaya yol vermek.kırmızıda beklerken sarı yandı hareket etmediysen vay haline.ayvayı yedin demektir.10 araç bekliyorsanız 8 i kornalarını yırtarcasına çalar neye uğradığınızı şaşarsınız. hele arabanızı otoparka değilde caddeye bıraktınız.içinde de telefonunuzu unuttunuz.döner bakarsınız cam gitmiş, telefon da uçmuş.30 liralık telefon isteseydin verirdim kardeşim yahu.beni 70 liralık camdan etme:( ya da park edersin yolda dierleri gibi.kaza ya gelmiş vurmuştur, çamurluk gömülsü de içeri o kazadır.insaniyt namına da olsa bir özür dilemek için telefonunu bırakmaz. olan olmuştur canım hem bırakmasaydın yolun kenarına arabanı.ne işi var orada!

vesselam sözün özü: en zor trafik diyarbakır trafiğidir.inanmazsanız bulun diyarbakırda yaşayan birini sorun:)

işin espirisiyi üstat.biliyorum o sorunlarını.hatta ben nefret ediyorum sırf bu sorunlar yüzünden artvin'e gelmeyi.arabayı bırakacak yer bulunmaz bulamazsın.yolları bozuktur.bizim köyün yolu babam lisedeyken asfalt yapılacakmış, ben oldum liseye geldim asflat olacak bir gün denirdi, ben üniversiteyi bitirdim 4 yıldır gurbetteyim hala asfalt olacak.yazları köye gittiğimde inan astranın altı dümdüz oluyor.o yolları görseniz acırsınız.traktörün zor gçeceği yollar hala asfalttan uzak ucube şekilde.tam bir rezillik. parça sıkıntısı haddinden fazladır.karterin mi delindi ayvayı yedin.trabzona kadar arabanı çektirmen gerek.zaten opelden anlayan usta da yok artvinde.sana kaılıyorum:)

bana göre hersey ankaraya kadar , ankara otobanından sonra dogru duzgun yol yok

Geri