bazı şehirler vardır ki...

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan apsimati
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
allah var manisayı ufak tefek aksaklıklarına ragmen sevıyorum trafık acısından

100 m düz yol yokki
ya çıkıyorsun
ya iniyorsun,
kozludan kendi evime 1. ve 2. viteslerde çıkabiliyorum düşün 15 dk
çıkarken 10-15 lt yakar inerken 0 yakar

sehırıcı ortalaman 5-7.5 arası yanı bu durumda :)
gordugum sehırlerden benım ıcın araba kullanmanın ıskence oldugu bırısını soyleyeyım Mardın.bır ekre sehırde asvalttan zıyade doseme taslar var.20 metrede bır kasıs var ve kasısler oyle boyle degıl.en son bır toyotayı kasısın ustunde kalmıs gormustum.sehır cok engebelı.alakasız yerlerde ısık var.tek guzel yanı yenımardınde park sıkıntısı yok.ama eskımardıne cıkarsanız oarada arabayı koyacak yer bulmak zulum.

mardin'in o eski döşeme taşları arabanın her yerinden ses gelmesine neden oluyor.araç klavye gibi tıklamalar gıcırtılarla dolu.eski mardine katılıyorum arabayı koyacak meydanda bulunan otopark var anahtarı bırakıyorsun araç üzerinde adamlar anasını ağlatıyor çekerken aracı.sürtmeler eziklerle alıyorsun aracını geriye.

bır oncekı aracımı satmamnın nedenı aracın mardınde gecırdıgı 7 aylık surecte nereden geldıgı bellı olmayan seslerle dolmus olmasıydı.dıkız aynasının ordan torpıdodan teybın ordan.allahım cok sınır bozucu bır durumdu.yuksek ses muzık dınlemekten bıkmıstım :D

Niğde..Yolları yedek parça sıkıntısı usta sıkıntısı..

istanbuldan diyarbakıra gelen sürücüler illellah demektedir.biz istanbulda daha güvendeyiz diyorlar diyarbakır trafiğinde.kural yok denecek kadar az.ne sürücüsü ne yayası kural tanımıyor.giderken bakarsın önüne atlamış biri karşıya geçiyor seni umursamadan.kırmızı yansa da durmayan sürücüleri hesaba katmayacaksın zaten.araban yok diyelim yayasın gezerken ışık sana yansa da sen yayasın, arabası olan güçlüdür kırmızı yansa da ona o geçer sen durmalısın.saatlerce karşıdan karşşıya geçmeyi beklersin.ya da yaya geçidinde biri karşıya geçiyor gördün yol vereceksin durdun.hemen arkadaki sellektör korna, siren bu yetmezmiş gibi kafayı çıkarıp bağırır.suçun yaya geçidinde yayaya yol vermek.kırmızıda beklerken sarı yandı hareket etmediysen vay haline.ayvayı yedin demektir.10 araç bekliyorsanız 8 i kornalarını yırtarcasına çalar neye uğradığınızı şaşarsınız. hele arabanızı otoparka değilde caddeye bıraktınız.içinde de telefonunuzu unuttunuz.döner bakarsınız cam gitmiş, telefon da uçmuş.30 liralık telefon isteseydin verirdim kardeşim yahu.beni 70 liralık camdan etme:( ya da park edersin yolda dierleri gibi.kaza ya gelmiş vurmuştur, çamurluk gömülsü de içeri o kazadır.insaniyt namına da olsa bir özür dilemek için telefonunu bırakmaz. olan olmuştur canım hem bırakmasaydın yolun kenarına arabanı.ne işi var orada!

vesselam sözün özü: en zor trafik diyarbakır trafiğidir.inanmazsanız bulun diyarbakırda yaşayan birini sorun:)

+Nevşehir

Ankara'da kaza oldumu insanlar iner birbirlerine geçmiş olsun der, işlerine bakarlar. Burda suçlu suçsuz hiç düşünmez iner inmez boğaz boğaza gelirler. Yayaya, bekleyene yol vermek filan yok, yolun ortasında saatlerce beklesen kimsenin umrunda olmaz. Yaya yoldan geçerken seni önemsemez, korna çalarsın "ne korna çalıyon görmüyormusun işte!" diye bağırır:)
:)

ilk 7 ilimiz ...
artvin . diyarbakır .zonguldak. mardin. istanbul ,nevşehir. niğde... :rulet:
manisa ve ankara kategori dışı kaldı...
konuyu takip etmeye devam ediyorum...:)

Son düzenleme:
ben de takip ediyorum.

Geri