Belki başınıza gelir yaparsınız

valla benzınde cok yakan babamın aracını benzını bıttıkten sonra benzın almayıp
, ınadına tupte calıstırıp 2 aya yakın benzın almadıgımı hatırlıyorum (aracınızın benzını yoksa veya benzın tettıbatı arızalıysa tup, benzın arası geçiş yapmaya yarayan tuşa basılı tutarak kontahı açıp aracınızı çalıstırıyorsunuz hava soguksa bikaç saniye aracınızın gaz pedalına basın motor titremesi geçer ;) ben durmadan çalıstırır calıstırmaz harekete geçtigimden bişey farketmiyordu) :D

Benim aklıma da bu benzin pompası geldi. Araç gelirken Bulgaristan da benzin pompasını yaktı orada değişmişti çakma bir ürün filan mı takıldı... bilemiyorum. Ama yolda bırakmaz bunca zaman bırakmadı ama adamı gıcık etmeye fazlası ile yetiyor.

Abi benzınle ugrasmak istemiyorsan yukarıda yazdıgım yontemle çalıstır direk tupte çalıssın araban ;) benzınlede ugrasmazsın ben yaz kıs demeden babamın arabasında tupte calıstırırım ve bir sorunda yasamadım ;)

Olcay zaten benim aracımda öyle düğmeye filan basmaya gerek yok. Klasik sistemde olan düğmenin aynından var. Ortada duruyor. Durum böyle olunca zaten ilk çalışma benzin 3000 devire ulaşınca kendileri gaza zıplıyor :) ısınmaya vs gerek yok yada direk lpg konumuna getirdiğimde direk lpg ile çalışıyor :) ama ben her zaman ilk çalışma ve 2-3 dakika benzinde bekler sonra bir ara gazı verir lpg geçerim ;)

Oğuz benim aracımda şöyle bir sorun var. Araç benzinde çalışıyor buraya kadar sorun yok hatta boşta olduğunda gaz veriyorum yiyor ama araç harekete geçtiğinde ise boğulur ve gitmiyor... biraz daha böyle zorlayınca birden araç ileri doğru atılıyor. Sende olan sorun da mı böyle bir şeydi?

abi bu anlattıkların lpg de oluyosa lpg nin elektrik sisteminde bi sıkıntı olabilir

Yok bu sorun LPG de değilde benzinde yapıyor. LPG geçinde araç canavar gibi gidiyor :)

Yok bu sorun LPG de değilde benzinde yapıyor. LPG geçinde araç canavar gibi gidiyor :)

abi bizim meriva lpg ye geçtimi performansı artıyor araba bi atikleşiyor :) katalizoru temızlettım bakalım bu somestırda orta susturucu dolmus olabılırmıs onu da iptal edıp duz boru baglatmayı dusunuyorum onu yapınca arabanın performansı dahada artacak yakıtıda daha fazla dusecek :) zaten yakmıyordu artık gıttıkce tup gostergesı azalacagına yeşıllerı gorecegım :D eheheh :D (gaza yuklenmedıgımızden fazla ses cıkacagını dusunmuyorum egzostan :) Katalızor bos olmasına ragmen sesı hıssedılmıyor sadece rampalarda kedi mırıltısı gıbı sessız bı ses gelıyor oda dısardan duyuluyor zaten :))

Artık aklı başında orayı sökelim bunu deneyelim demeyen nokta atışı ile arıza bulan bir usta bulursam :D baktırırım

Abi bosver kullan boyle sana ne zararı varkı durduk yere masraf sonra ;) Valla merıvanın on takımlar 11 yıllık servisteki usta lastik fırlıcak bigun dedı ama o dedıkten sonra 1 yıl kullandık bişey olmadı kendı ustamda sadece loplop ses ve yuksek suratlarda biraz titreme yapar ama bu sekılde sana sorun yaratmıyorsa bi 5 sene daha gider zaten kırılma fırlama falan olmaz dedı ve dedıgı gıbı aynı seyler oluyordu arabada :) Boyle ustalara can kurban ama bulunması cok zor :)

Yok zaten benzinle çalışmasında filan sorun yok. Bastım mı çalışıyor... arada böyle mallıkları tutuyor... :)

Geri