Belki başınıza gelir yaparsınız

vectra b içinde o fiyatlara gm damgalı ürün bulabilirsiniz.

pompayı üreten bosh. gm damgası basılınca gm'de kar alıyor. aynı pompayı alacağım ve daha fazla para vereceğim... sözüm meclisten dışarı, ben buna enayilik derim açıkçası.

pompa üretiliyor belli bir maliyeti var.
bosh kar ve lojistik ücretlerini koyuyor.
gm kar ve lojistik ücretleri koyuyor.
100 liralık mal oluyor 250 lira. normal yani.

bunun yanında benim aracım lpg'li yani benzin pompaso bana sadece aracı çalıştırmak ve ısıtmak için gerekli. çok yüksek basınç sağlayan bir pompa ihtiyacım doğrultusunda değil. şu an ki aracım 185km/s son hız yapıyor. benim bu araç için tanesine 150 lira fark verip v ya da w hız endeksli lastik almama grek var mı?

şöyle düşünün bir bankacılık işlemini internet üzerinden yapınca havale için ücret almayan bankalar, aynı işlemi gişede yapınca faiş fiyatlar talep ediyorlar. neden? şube karı diyoruz biz buna ;)

Son düzenleme:
Açıkçası benzin pompasında benim aracın bir sorun var. Benim tahminim o yönde çünkü benzin basıncı çok az geliyor ya depoda pislik vardı bir yeri tıkadı yada pompa barı az ama çokta önemli değil aslında söküp bakma şansım olsa bakacağım ama aracın neresinde olduğunu bilmiyorum.

Son düzenleme:
ben 75 tl aldım bosch yazıyordu üzerinde :) kesin çakmadır demiyeceğim ama çakmaysa elimden çekeceği var parçacının :D

ben 75 tl aldım bosch yazıyordu üzerinde :) kesin çakmadır demiyeceğim ama çakmaysa elimden çekeceği var parçacının :D

üzerinde GM yazsaydı emin ol 130-140 liradan aşağı alamazdın ;)

aslında opel'lerin parçaları pahalı değil. GM kazıklıyor o kadar...:mad:

benzin pompasından şüphelendiğiniz an inadına marşa basmayın babam gibi pompayı eritirsiniz :) gaz / benzin geçirme düğmesine basılı tutarak marşa basın aracı çlıştırın.benzin azsa benzin alın tekrar basın çalışmazsa geçmiş olsun nurtopu gibi bir benzin pompanız oluyor 75 tl pompa işçilik size kalmış :D

evet bende eritmiştim :D

Açıkçası benzin pompasında benim aracın bir sorun var. Benim tahminim o yönde çünkü benzin basıncı çok az geliyor ya depoda pislik vardı bir yeri tıkadı yada pompa barı az ama çokta önemli değil aslında söküp bakma şansım olsa bakacağım ama aracın neresinde olduğunu bilmiyorum.

pompa arka koltuğun altında. siyah bir kapak var onu sökünce enteresan bir şekilde karşınızda duruyor :) aslında zor değil sadece çıkartırken neyi nerden söktüğünüze dikkat edin. ben bizimkini değiştirirken başında durdum pişman oldum valla boşuna işçilik verdik diye :) kaportacı kuzen abimle kesin yapardık çok basit. bana göre tek dikkat edilecek kısmı o siyah kapağın altında bir conta var uzadımı keserek falan ayarlamak lazım yoksa arabanın içine benzin kokusu salar...

pompa arka koltuğun altında. siyah bir kapak var onu sökünce enteresan bir şekilde karşınızda duruyor :) aslında zor değil sadece çıkartırken neyi nerden söktüğünüze dikkat edin. ben bizimkini değiştirirken başında durdum pişman oldum valla boşuna işçilik verdik diye :) kaportacı kuzen abimle kesin yapardık çok basit. bana göre tek dikkat edilecek kısmı o siyah kapağın altında bir conta var uzadımı keserek falan ayarlamak lazım yoksa arabanın içine benzin kokusu salar...

Benim araç bu bunda da mı aynı yerde dersin?

9ab7f1dd.jpg

Geri