Benzin fiyatları güncellenmiş(buna zam denmez zamcık denir.)

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Ülkenin %50 birlik olmadı inan adam gibi başka siyasi parti kalmadı alın mhp alın chp Allah için kıblelerini şaşırmış halkından uzak iki parti....
çıksın adam gibi parti akp yi kim takar??? onlarda meydanı boş buldu bu işin bilincinde meydanda at koşuşturuyorlar...
ama burdan sesleniyorum bunca ötv zamlardan sonra vekillerim bir maaş zamı daha hak etti..% 80 evet diyorum...
sırf el kaldırmak için onama için verilen 13bin azdır hele 4 senede emeklilik kaymak...
bakalım ahirette de at koşuşurabileceklermi?
Müslümanım diyorlar ama saltanat araba için maaşlar az diyorlar
Ömer(ra) bunlar gibi saltanat yaşamadı hatta halktan aşağı yaşadı...

Gerçek demokrasilerde iktidarın alternatifi muhalefettir... İktidar beğenilmiyorsa görev verilecek yer muhalefettir... "Ama onlarda kötü al birini vur ötekine" tarzı yaklaşımlar popülist yaklaşımdır...
Ülkemiz dinine bağlı muhafazakar çoğunluktan oluştuğu için adam bir açılışta "ya allah bismillah" desin içimizin yağları erir hemen... Geçen seçimlerde birisine otobüsün içinde soruyorlardı, adam işsiz karısı işsiz 4 çocuğu var okutamıyorum diyor geçinemiyorum diyor kime oy vereceksiniz diyince malum ismi veriyor, allah onu başımızdan eksik etmesin diyor... Bunu bana inci sözlükçülerin tabiri ile "ateistler" bile açıklayamaz...
Tabi ülkemizde ileri (!) demokrasi olduğu için böyle düşünülmesi normaldir... O zaman ne diyelim tepenize de çıksalar devam... benim içim rahat...

(Alıntım "ilk iki cümle" içindir, devamı kişisel görüşlerimdir semia hocam sakın yanlış anlamayın)

astraopc

Yönetici
Moderatör
52-Ordu
Siteyi ziyaret et
benzin satışları düştüğü anda ve bunu eylem yaparak sesimizi duyurduğumuz anda ve zorunlu haller dışında kimse benzin kullanmayacak diye açıklama yapıldığı anda ve bunun arkasında kararlı halde durulduğu anda istediğimiz fiyata benzin alırız
benzine neden zam geliyor dolaylı yoldan vergi toplanıyor devlet beklediği vergiyi toplayamadığı zaman ne olacak isterse 10 lira yapsınlar kimse almazsa (kimse almazsa derken zorunlu haller dışında ben işime toplu taşımayla da gidebilirim kendi arabamla da bu tercih meselesi) bu tepkiye ne devlet ne de benzin şirketleri dayanabilir ama bu zamın tek bir sebebi var oda cari açık
halk çok büyük bir güçtür kimse küçümsemesin yeter ki doğru zamanda doğru tepkiyi doğru şekilde verebilmek

saygı duyuyorum görüşünüze, dediğim gibi benzin almamak, mazot almamak, içki içmemek palyatif çözümlerdir, halk büyük güçtür ama bu örgütlenip ikdidarı protesto ederken kendini cezalandırmak ile olmaz. Palyatif çözümler ile bir yere varılmaz sonuç olarak o mühürü sandıkta doğru logoya vurmadıkça siz istediğiniz kadar benzin almayın. Eğer benzin almazsanız bu sefer ekmekten almaya başlar, ekmekten olmazsa ilaçtan almaya başlar. Sizz bunlarıda almayı protesto ederseniz sonuçta kendinizi cezalnadırmaktan öteye geçemezsiniz. Sorun burda benzine gelen zam değildir. Benzin. mazot, LPG, kalarifer yakıtı vs gibi petrol ürünlerine gelen zam ekonomiyi direk etkiler ve komple domino taşı etkisi yapar. Bununla birlikte 10 tl olan benzini almazsınız ama çocuklarınız gece karanlıkta mum ışığında ders yapamaz, yada siz 20. kattaki evinize merdivenlerden çıkamazsınız. Bunları neden söyledim çünkü petrol zammı ile beraber elektrik ve doğalgaz da zamlandı. Bunların hepsinin çözümü benzin almamak ise ben aracımı satar bir dahada direksiyonuna geçmem söz...

Son söz olarak, en nihayetinde güç halkta ama sandık başında kullanırsa mantıklı diğerleri sadece ölümlere sebep olucak latin ülkesi çözümleri. Sonuçta bizde yavaş tavaş polis devleti olma yolundayız...

Son düzenleme:

grattis

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Müstehak bu millete! Gider gene basar bunlara oyunu! Doğal gaza geçirdiler 1 hafta önce gıkı çıkmadı bu millettin, akaryakıta 30 kuruş birden koymuş çokmu! Bunları bu mevkilere getirip, böyle davranmalarına alkış tutanlar kıçlarına kına yaksınlar! Aldığınız her bir litre akaryakıtla Hatay daki kamplara para vermiş, muhaliflerin topuna tüfeğine sponsor olmuş durumdayız artık! Ülkede satacak birşey kalmayınca artık baktılar millet MAL artık gizlemeyede gerek yok 30 kuruş zammı yapıştırıverdiler! Ne diyeyim son anketlere göre %55 insanımız mutluymuş...

exilegs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Valla onu bunu bilmem ama içimden geçen Akp'den iyisi mi var diyosunuz...Benim kişisel görüşüm Mhp de CHP de bu AKP'den daha iyi yönetir kanaatindeyim. Siz arabanızı satsanız 3 yıl rahat yaşarsınız değil mi? Özelleştirme paraları bitince mecburen zamlara devam.Neymiş ülke kalkınıyormuş...Yalan komple yalan...

cagatay16

VIP Üye
16-Bursa
Siteyi ziyaret et
şunu bari düz hesap yapsalard benzin 5 mazot 4.5 hesaplaması zor oluyor küsüratlı olunca tamda astra alacaktık 38.400 dü makyajlandı zam geldi dediler 39.400 olmuş şimdi yaklaşık 1.5 bin tel daha eklendi oldu 41 bin tl ben böyle şansa:mad:

ERHAN M.

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaş ben anlamadım. Bu ülkenin %50'si beyinsizdi. Bakalım gelecek seçimde oran %'de kaç olacak. ülkede bunca fakir ve aç insan varken suriyelilerin karnını doyuruyoruz. Sanki tohumlarına para saydık!!! Bazı şerefsizlerde bizim vergilerimizle 6000 motor arabaya benzinli biniyorlar. Bizde onlar 6000 motor mercedes konforundan eksik kalmasınlar ve dünyayı gezsinler diye hergün yakıta yaptıkları zamlarla koyun gibi yakıt parası ödüyoruz. Ama bize müstahak motorin 20 tl olsun. Bu işin öbür dünyası var. Bakalım orada kim kime binecek göreceğiz.
Hakkımı haram ediyorum. Allah belalarını versin.

alperd

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
evet 60 litre depoda 20 tl fark ediyor yapacak birşey yok 20 tl için araba yatıracakda değiliz Hoş Latife Ama Vergiler Arttı sadece Yerine indirim Gelir inşallah Arkadaşlar 2 3 sene önce vergiden düşürdükleri payı geri aldılar Yurdumuzda petrol çıksa 1 depo 10 tl ye dolsa Ahhhh Ahhh Nerde
dışa bağımlılık cari açık belimizi büküyor ne yazıkki

yani çok iyi normal değil mi petrol istasyonlarına fazladan para bırakın oldu olacak bu zam az olmuş bunu da gönderin dersiniz, 2-3 senedir az almışlar yazıktır katkınız olur...

geçin bunları yemezler artık satılmadık yer kalmadı bu memlekette nereye gitti bu paralar? yandı bitti kül oldu. binin yine sırtımıza...

ksk_corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
biraz daha sakin... kırıcı sözler kullanmayalım yine de... sinirliyiz ama tersini düşünen insnalara da saygılı olalım... medenice tartışalım...

siezma

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
saygı duyuyorum görüşünüze, dediğim gibi benzin almamak, mazot almamak, içki içmemek palyatif çözümlerdir, halk büyük güçtür ama bu örgütlenip ikdidarı protesto ederken kendini cezalandırmak ile olmaz. Palyatif çözümler ile bir yere varılmaz sonuç olarak o mühürü sandıkta doğru logoya vurmadıkça siz istediğiniz kadar benzin almayın. Eğer benzin almazsanız bu sefer ekmekten almaya başlar, ekmekten olmazsa ilaçtan almaya başlar. Sizz bunlarıda almayı protesto ederseniz sonuçta kendinizi cezalnadırmaktan öteye geçemezsiniz. Sorun burda benzine gelen zam değildir. Benzin. mazot, LPG, kalarifer yakıtı vs gibi petrol ürünlerine gelen zam ekonomiyi direk etkiler ve komple domino taşı etkisi yapar. Bununla birlikte 10 tl olan benzini almazsınız ama çocuklarınız gece karanlıkta mum ışığında ders yapamaz, yada siz 20. kattaki evinize merdivenlerden çıkamazsınız. Bunları neden söyledim çünkü petrol zammı ile beraber elektrik ve doğalgaz da zamlandı. Bunların hepsinin çözümü benzin almamak ise ben aracımı satar bir dahada direksiyonuna geçmem söz...

Son söz olarak, en nihayetinde güç halkta ama sandık başında kullanırsa mantıklı diğerleri sadece ölümlere sebep olucak latin ülkesi çözümleri. Sonuçta bizde yavaş tavaş polis devleti olma yolundayız...

halk çok büyük bir güçtür kimse küçümsemesin yeter ki doğru zamanda doğru tepkiyi doğru şekilde verebilmek
aslında benzer şeyler söylüyoruz benim halk tepki versin derken söylemek istediğim kavga dövüş değil icabında benzine protesto etmek yada bu tepkisini seçimlerde göstermek vb. önemli olan tepkisiz kalmamak
biz millet olarak hep karıştırıyoruz zaten vur deyince öldürürüz tepki göstermek sokağa çıkıp taşkınlık yapmak değil bu tepkileri yasal olan sosyal dernekler organize edebileceği gibi bireysel olarak ta yapabiliriz

semia

Bölüm Sorumlusu
Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Gerçek demokrasilerde iktidarın alternatifi muhalefettir... İktidar beğenilmiyorsa görev verilecek yer muhalefettir... "Ama onlarda kötü al birini vur ötekine" tarzı yaklaşımlar popülist yaklaşımdır...
Ülkemiz dinine bağlı muhafazakar çoğunluktan oluştuğu için adam bir açılışta "ya allah bismillah" desin içimizin yağları erir hemen... Geçen seçimlerde birisine otobüsün içinde soruyorlardı, adam işsiz karısı işsiz 4 çocuğu var okutamıyorum diyor geçinemiyorum diyor kime oy vereceksiniz diyince malum ismi veriyor, allah onu başımızdan eksik etmesin diyor... Bunu bana inci sözlükçülerin tabiri ile "ateistler" bile açıklayamaz...
Tabi ülkemizde ileri (!) demokrasi olduğu için böyle düşünülmesi normaldir... O zaman ne diyelim tepenize de çıksalar devam... benim içim rahat...

(Alıntım "ilk iki cümle" içindir, devamı kişisel görüşlerimdir semia hocam sakın yanlış anlamayın)
neden alınayım kardeşim herkezin görüşüne saygılıyım... ve ortadada bir gerçek var...
alternativ muhalefet diyorsun bunlara mı ülke teslim edeceksin??? kıblesini şaşırmış ne oludklarını kendileri bile bilmeyen???
sorun adam gibi kıblesini bilen ülke sorununu bilen halkı ile özleşmiş muhalefet işte ülkede bu eksik...