benzine bu gece zam 7-9 kuruş arası

Bu toplumu anlamak ne kadar zor... arkadaşlar akaryakıt fiyatlarının üzerinde deli dumrul vergisi var. Hangi mantığa sığar %70 vergi? Burada toplum olarak her zaman acıların Emrah'ı rolünde olmaya... varsa yoksa ağlayalım da başka bir şey değil...

Bu ülkede otobüscülerin bir federasyonu var, taksicilerin bir cemiyeti var, kamyoncular derneği var var oğlu var. Hiç biride çıkıp arkadaş birlik içinde gelin gidelim yetkili bakanla konuşalım bu devlet vergisinin %30 çekilmesini talep edelim haaa yok ben deli dumrul vergimi alırım derlerse o zaman bu kişilerde hayır efendim sen böyle yaparsan o zaman bizde birlik içinde olur aynı anda hareket eder ve araçlarımızı şu tarihte şu saat içinde trafikte kontak kaparız ve bu vergiler %30 a düşene kadar da eyleme devam ederiz diyecek adam isterim. Buyursun ne kadar çekici varsa çeksin bakalım araçları... buyursun biber gazı ile araçlara müdehale etsinler. Böyle bir saçmalık olur mu ya? %70 vergi... ve bu dernek ve federasyonların başında olanların sesini çıkmaması...

Bu ülkede ne zaman birlikten kuvvet doğar kelimesinin anlamını öğrenmediğimiz sürece bu benzin fiyatı bırak 5 TL yi 20TL olsa bu vatandaşa mustah....

aynen katılıyorum :alkis::alkis:

Benzin zamının ardından haberci elinde mikrofon benzinlikte anında biri hemen sor soruyu benzin zamları konusunda ne düşünüyorsunuz? Verilen cevap aaa yine mi zam, alıştık, arada birde ağlama acıların çocuğu Emrah modunda olanlar... hata bizim başka kimsenin değil. Dedim gibi az bile 20 TL yapsınlar... nasıl olsa ses çıkaran yok... şak şak yapmaya devam...

arkadaşlar benzini dert eden şurda üç beş kişi benzini mazotu dert eden yok boşuna yazmayın o yüzden bu ülkede 1 milyon araba satılmış araba satışı rekora gidiyor ocak şubat satışlarında bile %100 ün üstünde satış patlaması olmuş hayla benzin şu kadar olmuş yeter diyorsunuz :D boş verin hayat güzel her şey yolunda bakıyorum trafik ana baba günü ilerlemiyor demek ki millet benzinini koyuyorki o araçlar trafikde gidiyor..

Bence burdaki tepkiyi sadece siteye girenler görüyor okuyor haziranda sandık gelicek önümüze en gzl tepkiyi orda vermeliyiz. yada medya çağırıp bütün araçlarla ilgili siteler toplanıcak ayrı ayrı protesto ilgi çekmez yol fln kağatılıcak artk ayaklanıcak millet belki öyle bi ses duyan olur 1 haftalığına 5 krş iner sonra 10 krş daha gelir 1 hafta geçmeden :)

once hıcbır sıyası partıye yakınlıgım olmadıgını herhengı bırıne zerre kadar sempatı duymadıgımı belırteyım. evet onumuzde secımler var.guzel bır cevap verılebılır. cevabı verıp hukumetı degıstırdık dıyelım. yenı gelen(bu hukumetten oncekılere bakarak) farklı ne yapacak merak edıyorum. bu gune kadar 60 tane hukumet goreve geldı.allah askınıza bu halk ne zaman bırısıne "ohh be basımızda adam var" dedı. ben bu secımde cevap verelım dıyen arkadasların, hukumet degıstıgınde hereseyın duzelecegıne(akaryakıt fıyatlarının dusecegıne) ınandıklarını sanmıyorum. varsa benım bılmedıgım bır hükümet bundan once memnun kalınan bı zahmetyazıverın.demokrası herkesı memnun etmez bu boyle bılıne.hıcbır zaman da hukumet halkın hepsınden takdır goremez. degısen hukumetın taraftarları eskıye nazaran ıyı olan ılserı referans gosterır, eskı hukumet taraftarları da kotuye gıden durumu. hukumet degısıklıgıyle zerre kadar sey degısecegıne ınanmıyorum zamlar ve enflasyon konusunda

kaçak ürünlerden bugüne kadar hep uzak durdum. ama ığdıra 210 km uzaklıktayım. hafta sonu ığdıra doğru sorti yapacam. kaçak mazotla depoyu fulleyip bidonları dolduracam. ondan sonra da mazot filtresi dolup, enjektörlerde tıkanacak. ben yine küfüre devam günaha devam. la havlee...
usta yorumlarına hastayım ya :D tam söylemek istediklerimi yazmışsın her defasında, Araç ihtiyaç değil zevk benim içinde valla :cool:

koy koy koy koy biraz daha koy...
eceviti birkez daha anıyorum. iyiki sokmuşun bize %37 vergiyi. yoksa memleketin hali nice olurdu.

koy koy koy koy biraz daha koy...
eceviti birkez daha anıyorum. iyiki sokmuşun bize %37 vergiyi. yoksa memleketin hali nice olurdu.
İyi de Ecevit'ten sonra iktidara gelenler koyun sürüsü mü? Tamam 1999 yılında ki geçici deprem vergilerini de Ecevit koydu. O zaman geçici olan bu vergileri kimler kalıcı hale getirdi? Muhalefette iken bunları acımasızca eleştirenler neden bugün bu vergileri geri almıyorlar da iyice artırıyorlar, bunlara yenilerini ilave ediyorlar? Çünkü para tatlıdır, nasıl olsa bahaneleri de hazır "bu vergileri biz koymadık Ecevit koydu" ;). Sıkıyorsa kaldırsana, tek başına iktidarsın işte, işine geldiği zaman şıp diye kanun çıkartıyorsun. Kayıp trilyon davası ile ilgili o maddeyi araya sokuştururken kime danıştılar?

İyi de Ecevit'ten sonra iktidara gelenler koyun sürüsü mü? Tamam 1999 yılında ki geçici deprem vergilerini de Ecevit koydu. O zaman geçici olan bu vergileri kimler kalıcı hale getirdi? Muhalefette iken bunları acımasızca eleştirenler neden bugün bu vergileri geri almıyorlar da iyice artırıyorlar, bunlara yenilerini ilave ediyorlar? Çünkü para tatlıdır, nasıl olsa bahaneleri de hazır "bu vergileri biz koymadık Ecevit koydu" ;). Sıkıyorsa kaldırsana, tek başına iktidarsın işte, işine geldiği zaman şıp diye kanun çıkartıyorsun. Kayıp trilyon davası ile ilgili o maddeyi araya sokuştururken kime danıştılar?
Abi sen gireni çıkaran siyasetci yada hükümet gördünmü hiç??? Her gelen bişey sokuyor biyerimize. ecevitte bunu soktu gitti. 1999 dan 2002 ye kadar toplanan vergilerle izmit yeniden yapılırdı kendi koydu kendi kaldırsaydı ozaman.
Bunlara zaten bahane lazım biz koymadık diyecek.

Senin aracılığınla tekrar yad edelim eceviti :)

Abi sen gireni çıkaran siyasetci yada hükümet gördünmü hiç??? Her gelen bişey sokuyor biyerimize. ecevitte bunu soktu gitti. 1999 dan 2002 ye kadar toplanan vergilerle izmit yeniden yapılırdı kendi koydu kendi kaldırsaydı ozaman.
Bunlara zaten bahane lazım biz koymadık diyecek.

Senin aracılığınla tekrar yad edelim eceviti :)

İşte buna hizmet denir :kop:

Geri