Bıktım yüksek güçlü farlardan, uzun gibi kısa farlardan.

VAKVAK95

Kayıtlı Kullanıcı
42-Konya
Siteyi ziyaret et
benim derdim dolmuşçularla

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
bence mercekle alakası yok merceksiz xenon kullanıyorum kendi aracımı arkadaşıma verip bende arkadaşımın aracına geçip denemeler yaptık peşpeşe takip ve kafa kafaya gelme durumlarında göz alma durumuyla hiç karşılaşmadım ayrıca bi kaç araba ne zaman bi yere gidsek telefon açar sorarım farlarım göz alıyomu diye
mercekli farları olanlarda eşşek gibi yukarı kaldırırsa farlarını bayaa bi göz alıyolar bence mercek kesinlikle çözüm degil ayrıca öyle dağı taşı da hiç aydınlatamadım eger farlarınızın içinde deformasyon yoksa far ayarınızda düzgünse göz alma fln olmuyo bence ha kimiside xenon takarken far ampulunun önündeki şapka diye tabir edilen yansıtıcıları söküyo ve ışık haddinden fazla dagılıyo
daha dün akşam bursadan eskişehire geldim yogun siste kimseden sellektör yemedim ama ayarsız sarı farlı arabalara sellektör atmaktan fenalık geldi ülkemizde far ayarı yaptıran kaç kişi var ki?? sanayide dükkanım var ben pek görmedim far ayarı için geleni çok nadir.

aynen bende merceksiz kullanıyorum hiçte rahatsız olan görmedim.Muayenedende kusursuz olarak geçti.Zaten şapkası da var . Ki bazı firmalar volvo,honda xenon uygulamasını mercek kullanmadan yapıyor.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karsıdan geleni terbiye edemiyeceginiz için kendimz basit önlemler alabiliriz
*araç içinin loş mavi aydınlatılması(minik mavi tek noktalı bir led konsoldan size dönük sekilde)
*ön camın çiziksiz lekesiz olması tertemiz olması iç-dış
*gece araç sürüş gözlükleri(sarı camlı)
*yurtdısında satılan invisible glass spreyleri(cama gelen ısınları dısarı yansıtıyor)

bende gece sürüşte ışıktan çok rahatsız oluyorum bu yüzden kendi farlarımı mercekli xenonla değiştirdm kendi ısıgınız karsıdakinden düşük olmasıda etkiler

gerekli zmanlarda camın bakımını yapıyorum biraz faydası oldu

şimdi yurtdısından bu sprayleri getirtmek icin ugrasıyorum kargosu paahlı oldugu için arayıstayım(ayrıca bu sprey dgier camlaradaa uygulandıgında cam filmi varmıs gibi içeriyi göstermiyor)

ayrıca bizi en çok rahatsız eden araclardan biri olan
honda civic lere türkiyedeki bayiler takıyor fabrika cıkısı değil.

DRaGGeRs

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
karsıdan geleni terbiye edemiyeceginiz için kendimz basit önlemler alabiliriz
*araç içinin loş mavi aydınlatılması(minik mavi tek noktalı bir led konsoldan size dönük sekilde)
*ön camın çiziksiz lekesiz olması tertemiz olması iç-dış
*gece araç sürüş gözlükleri(sarı camlı)
*yurtdısında satılan invisible glass spreyleri(cama gelen ısınları dısarı yansıtıyor)

bende gece sürüşte ışıktan çok rahatsız oluyorum bu yüzden kendi farlarımı mercekli xenonla değiştirdm kendi ısıgınız karsıdakinden düşük olmasıda etkiler

gerekli zmanlarda camın bakımını yapıyorum biraz faydası oldu

şimdi yurtdısından bu sprayleri getirtmek icin ugrasıyorum kargosu paahlı oldugu için arayıstayım(ayrıca bu sprey dgier camlaradaa uygulandıgında cam filmi varmıs gibi içeriyi göstermiyor)

ayrıca bizi en çok rahatsız eden araclardan biri olan
honda civic lere türkiyedeki bayiler takıyor fabrika cıkısı değil.

peki yanlış anlamazsan bir şey sormak istiyorum aracındaki angellerin orjinal ama deformasyona ugramamış fardan daha kaliteli göz almayacak yada iyi aydınlatma mı sağlıyo?

bende 2005 hondama bi dünya para verip bu angellerden aldım dağ taştan başka bişeyi göstermiyodu aynı şekilde 99 astrada da aynı sonucu aldık fk sonar eagle eyes vb.. markaların alayı çin ztn ve bi süre sonrada mercekler kararıp iş görmez oluyo

KRAL

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
eskki sorentolarda öyle araba yürüyen stadyum

MaX

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Xenonların göz aldığına katılıyorum. Ayarsız olanları gerçekten göz alıyor. sadece merceksizler değil angel eye a takılan xenonlarda göz alıyor. Merceği ayarsız olunca biri yukarı bakıyor biri aşağı bakıyor. Ayrıca yıllardır fabrika çıkışı merceksiz xenon kullanmış ve hala kullanan markalar var. Mercedes, volvo, honda, peugeot v.s. Sonuç olarak olay sadece farların ayarlı olup olmamasına bağlı

alpmurat

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.facebook.com
Mesela Meganların mercekleri benim gözümü alıyor. Bunlarda mercek ama büyük ihtimal ayarsılar ama dikkat ettğim nokta hep meganlarda aynı sorunu yaşıyorum

gokalp

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla bnm xenonların kelvini çok düşük yağmurda uzunla gidiom zor gösterio o derece bende 10.000 kevlin takıcam :D

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Özellikle tofaş renault gibi markaların sis farları merceksiz ve ısrarla gereksiz yerlerde bile süs amaçolı sis farı takıyorlar.Diğer unsur ise sis farlarımercekli bile olsa xenon takanlar normal far ve sis farının xenon şeklinde yandığında aynı rahatsız edici duruam geldiğini ya umursamıyorlar yada mercekli birşey olmaz diye düşünüyorlar.Tabi illa köti niyet var demiyorum asla.

Arkadaşımızın görüşlerine tamamen katılıyorum.Pervasız sürücüler çoğaldı yollarda.Bugün zevk için arkamdan şehir içi yolda sellektör yapanbirini durdurdum ama yandan kaçtı.Kaçmasaydı o farlarını ve sellektör kolunu ömür boyu kopmayacak bir arkadşalık bağıyla bağlayacaktım.

Xenonlar evet gerçekten çok faydalı.Nasıl faydalı, bazen normal halojen farın aydınlatmasının yeterli olmadığı noktalarda faydalı.Merceksiz kullananların hepsinin kötü niyetli olduğuna inanmıyorum arkadaşlar.Tabiki sırf parlak olsun diye mercek takmayan çok.Ama hepimiz genciz daha da genç olduk.Üç kuruşluk biriktirdiği parayla xenon alıp takanlar var ama iyi niyetle.Biz buna heves diyoruz.Ama sırf parlak görünsün diye takanlar gerçekten ezik insanlar.

Hepimiz hem fikiriz.Ayarsız farlar, gereksiz yerde uzun yakanlar, gereksiz yerde kırık tampona rağmen sis farı yakanlar, kısaca kendisinden başkasına saygısı olmayan ezik insanlara hepimiz karşıyız.

haydut25

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
walla bnm xenonların kelvini çok düşük yağmurda uzunla gidiom zor gösterio o derece bende 10.000 kevlin takıcam :D

Kelvin değeri yükseldikçe ışık şidddeti azalır,Yani aydınlatmayı olumsuz etkiler.Bence bunuda göz önünde bulundurun.