Bıktım yüksek güçlü farlardan, uzun gibi kısa farlardan.

BY_Corsa

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arka camda bulunan 3.stop un yanına 2 tane geriye bakan 15000k xenon projektör koymayı düşünüyorum, özellikle de yerden yüksekliği fazlaca olan servis aracı Volt,Transporter,Pejo J9,Boxer vb ayrıca doblo ve grubu olan ticarilerin gözünün içine sokabilmek için.Haksızlık bu ya..:mad::mad:
sehiriçinde yogun trafikte dur kalk gidiyorsun, adam ense köküme dayamış 10bin k xenon u, benim arabamın içi bu yağmış gibi.ne bu ya,sırf adam büyük aracında beyaz ışık kullanıyor diye diğer otomobil sürücüleri bu cefayı çekmek zorundamıyım

Dün akşam sehirler arası yolda arkamda 0403 kocaman otobüs var, sag seritte arkama girdi, tampom tamponayız, farları zerre kadar gözümü almıyor, ama gel gördü bu ticariler beni kör edecek...

hakaniko

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Merceksiz xenon kullananlar bu kesilme çizgisini görebiliyorlarmı?

merceksiz hali.

howto_12.jpg

Sonradan takılmış mercek.

howto_13.jpg

wikican

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
www.nasill.com
Hakan bey, güzel bir bilimsel çalışma bulmuşsunuz tebrik ederim.
İşin doğrusu herşeyin bir standardı var. Öyle veya böyle etrafı kör ederek dolaşmaya imkan verecek bir standart veya geçer kanun olduğunu hiç zannetmiyorum.
Uygulamada problemler var.
Trafiğe yazdım bunları. Bana dönmediler :) haklısınız en kısa sürede ekiplerimize bu konuda denetleme ve bağlama-ceza yazma talimatı çıkarıyoruz demiyeceklerini tahmin ediyorum. İnşallah yanılırım beni mahcup ederler.

Xenon u biraz araştırdım. Xenon gazından elde edilen bu ışık malesef yansıma katsayısı çok yüksek bir ışıkmış, kendince özel bir dalga boyunda ışık üretiyor. Bu xenonu aslında aydınlatmada etkili kılabilir yansımayla daha etkin aydınlatma elde edilebilir, ama ayarsız ise yüksek bir rahatsızlık alanına hitab edeceği de bir gerçek.

Xenon veya değil lambanın çeşidi pek önemli değil, farlar sadece yolu aydınlatmalı.

Trafiğe birkaç sefer daha ısrarla gönderide bulunacam gerçekten rahatsız oluyorum. O sarı gözlüklerden de tavsiye edenler oldu bunlardan da edinmeyi düşünüyorum.

patriot1

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
İmzanızdaki far beni şuanda bile rahatsız etti açıkcası.
yok abi tamamen çekimle alakalı.telefonla arkadaş değişik bir modda çekti.Normalde fotodaki kadar mavi ve göz alıcı değil.:) 8000 K.

Düzgün çekimini ekler buraya koyarım.

geographer

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
arkadaşlar öyle araç kullanan şoförler(Gerçek şoförleri tenzih ederim) varki daha uzunla mı kısayla mı gittiğini bilmiyor.

bugraGT

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
sarı gözlük fayda ediyor hatta aşırı rahatsızlık duyanlarda astigmat belirtiside denilebilir göz doktoruna görünmekte fayda var.

çiziksiz tertemiz bir cam sağlıklı gözler gerekirse sarı gözlük işe yarıcaktır.