Bir haftada akü bitermi?

MOKIA

Başkan
Bilgi Girilmemiş
www.iststatus.com
Mustafa Sorunun Çözülmemiş..!
Aramışlar felan reklamları izlemişsin bunlara kanma.
Ne aracın kontrol edilmiş ne akün kontrol edilmemiş.
Sorunun Geçiştirilmiş
Bir haftada akü bitmez.
Yarın allah göstermesin olmadık bi yerde kalırsın.
Arac sabah yine çalışmayabilir.

Onu yapmak için servisin gelmesine gerek yok
Onun yaptığını dedeni çağır oda yapar.
Sen aracın ve akün kontrol edilsin sorun varsa giderilsin diye servisi çağırıyorsun.

Son düzenleme:

astra_metin

Banlanan Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunun Geçiştirilmiş
Bir haftada akü bitmez.

Sen aracın ve akün kontrol edilsin sorun varsa giderilsin diye servisi çağırıyorsun.

bütün konuyu okudum cengiz güzel izah etmiş durumu

+1

mavim1974

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Sorunun Geçiştirilmiş
Bir haftada akü bitmez.

haklısın tabi, ekstradan benim yapamayacağım hiç bir şey yapılmadı, ama o saatte daha fazlasınıda beklemiyordum, derinlemesine incelemeyi yakında götüreceğim 5bin kontrtolünde yaptıracağım zaten, gerekirse akünün değişmesi için ısrarcı olacağım...

mavim1974

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et

a.gif
line.gif
a.gif
379837
a.gif

OPEL Astra'nın Giderilemeyen Akü Problemi ibrahim1965 [18 Kasım 2008, 09:00]
2001 model Astra arabamı satıp memnun olduğumdan 2007 Haziran ayında Opel Astra ctdı araç aldım. Aracımda 2008 Şubat ayından beri iki gün kullanmadığım da akü boşalma problemi oluşmaktadır. Defelarca Eyüp Mar Oto ve Bayrampaşa Odak servisine götürdüm. Eyüp Mar Oto problemi dahi kabul etmiyor.

Bu araçların bu şekilde olduğunu, her gün kullanmam gerektiğini söyleyip servise dahi almadan gönderiyor. Opel Odak'a aracımı 3 sefer birer hafta değişik zamanlarda bıraktım. Detaylı inceleyeceklerini, problemi gidereceklerini belirtmelerine rağmen aracım yine problemli.

En son geçen hafta aracı teslim aldım. V kayışının gevşek olması sebebi ile değiştirdiklerini, problem yaşamayacağımı söylediler. Fakat araç bu hafta yine aynı problemi yaptı.

Opel genel merkezi arıyorum. Aracınızla detaylı teknik ekip tarafından incelenecektir deniyor. Ama sonuç yok.

Aracımın bagajında yedek akü ile dolaşmaktayım. Garanti içindeki aracımın probleminin giderilmesi için aylardır uğraşıyorum. Opel 'in bu ayıplı aracın probleminin giderilmesini istiyorum. En sonunda aracın camına " bu aracın problemi servis tarafından çözülemiyor" şeklinde yazı asıp yollarda gezeceğim. ^

Sayın Yetkili,

Öncelikle Sayın YILMAZ’ın başvurusunu firmamıza ilettiğiniz için teşekkür ederiz.

Konu şikayet ile ilgili olarak en son 30.11.2008 tarihinde Odak Bayrampaşa Yetkili Servisimize giriş yapan müşterimizin aracında motor çalışırken ses gelmesi problemine ilişkin V kayışı değiştirilmiştir ve aracın çalışmaması ile ilgili herhangi bir problem olmadığı tespit edilmiştir.

Araç 13.11.2008 tarihinde sorunsuz bir şekilde müşterimize teslim edilmiştir.

Konuyu bu şekilde bilginize sunarız.

Saygılarımızla,

General Motors Türkiye Ltd. Şti.
Müşteri Hizmetleri

--------------------------------------------------------------------------

şikayetvar.com da rastladığım bir şikayet, acaba bende aynı duruma düşebilirmiyim ki:eek:

meftunn

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
benim garanti daha bitmemişti ve bi sabah araba çalışmadı.. takviyeyle araba çalıştırıldı ve elektrikçinin önüne gittik.. adam ölçtü akü değişmesi gerek dedi bi ara akü al tak falan... neyse bende opele gittim ölçtüler ekranda iyi akü yazısı çıkınca yeni akü vermediler bana.. olay olalı 1 seneyi geçti sanıorum akünün maşallahı var.. araba hemen hemen hergün çalışıyo gerçi bi yazın 15 20 gün çalışmadı o kadar.. şimdilik sorun yok

nouma_17

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ben pek akü'den anlama ama gerçekten reklamlara kanma arayanla gelen ekip nedeyse aynıdır, sen olumsuz bişey söyleseydın bile birşey yapacaklarını sanmam çünkü bende aracı alırken şatış ekıbınde pek memun kalmadın bu adamlar teslim derken terbiyesizlik yaptı daha sonra aradılar bende durumu soyledım ancak bı numara olmadı.

neyse cok uzatım bence en kısa surede servıse gotur ve aküyü değiştirtmeye bak bu adamlar garanti sırasında hiç birşey yapmıyırlar taki araç garantiden çıkıncaya kadar çıkıncada en ufak şeye bir sürü para istiyorlar. Allah kolaylık versin.:eek:

beyaz guvercin

Kayıtlı Kullanıcı
06-Ankara
Siteyi ziyaret et
ben geçen sene tatile gittiğimde 20 gün hiç çalıştırılmadı araç gelince tek marşta aldı 2003 araç akü 5 yaşında

az_ti_layk

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
ilk başta araçta orjınalından ayrı bir ses sistemi yada aydınlatma varmı arkadaşım onu belirt geneldee akü bitmesi bunlardan kaynaklanır 2, si araçta kesin kısa devre var akün bitiyor sağlam bir elektrikciye de götürsen olay çözülür bence :):)

OSMANERkan

Kayıtlı Kullanıcı
Bilgi Girilmemiş
Siteyi ziyaret et
Arkadaşlar, 2008 model 1.6 enjoy sedan astram var. daha 4 aylık ama 2 sefer opel asistandan servis çağırdım. Aracı 4 gün çalıştırmayınca 5. gün sabah marş basmıyor, yani akü boş. 2 ay önce ilk geldiklerinde opel dikicide akü arızalı dediler akü değişti, 1 ay önce yine marş basmadı bu sefer erdemirden geldiler, kablo ile aracı çalıştırdılar, detaylı kontol yapılması lazım diye servise götürdüm, 2 saat kontrol ettiler, problem yok dediler, ama oradaki usta dediki, BU ARACA EN FAZLA 3 GÜN GARANTİ VERİRİZ, 4. GÜN ÇALIŞMAZ dedi, bende dedimki vectra B aracım vardı 2001 model, haciz vardı ve 5 ay branda altında kaldı,6. ayda tek seferde çalıştı, neden bu 4 günde bitiyor dedim, bunlar boştaykende akım çeker dedi, bende vectra b de alarm vardı, pionerr teyp vardı, oda boşta akım çekiyordu neden 5 ay akü bitmedi dedim, bu modeller böyle yersen dedi. Heralde yapacak bişey yok ben garanti bitsin 200 Ah akü takacağım bari 10 gün gitsin, şimdi ben yurt dışına gidiyorum, 4 gün kaldığımda araç off. yedek akü aldım, bu durumlar için, opele hiç yakışmıyor. saygılar