Bir zamanlar sahip olduklarımız (konu herkese açıktır)

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan smihci
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
benimde ilk göz agrım bir depo ile sehir ici 1100 km yapıyordum tabı o zamanlar mazot 3,10du turbosu yoktu ama duzlukte gıdıyorduuu :D
30092010i.jpg

img1640bs.jpg

tabıkide su anda gösterecegımde babamın aracı beyaz olan babamın kırmızı olan bızım diger usta ilhan abının kırmızı olanda f1 sanzıman vardı özel yapılmıstı kırmızıyı hıc kullanamadım ama olsun beyaz bana yetıyordu babama benım saxoyu verıyordum bunu ben alıyordum :D:Dcekıldıgı yerde bızım tamırcı dukkanının önu.
16062007.jpg

ondan sonra babama ne kadar yalvardıysamda sattı o gsi yı bende sattım ve corsa c arac aldım on tarafını fln carbon kaplamıstım kendı ellerımle :)
10052011044.jpg

16052011055.jpg

ve son aracım su anda halada onu kullanmaktayım bununda icini carbon kaplıyorum konsol yarım kaldıgı ıcın fotoları yok ama bu hafta bıtıcek ınsallah eklerım :)
20120104112711.jpg

20120123165946.jpg

renault 11 flash S : namı diğer uçan teneke ,ilk araç olarak yanlış bi seçimdi ama onun koltuğunun rahatlığı günümüz araçlarının bile çoğunda yok.

citroen xsara 1,4 hdi . tam bi ekonomi aracı. adamlar yapmış kokluyordu mazotu ,konfor yol tutuş vs ,performan hariç eksiği yoktu. niye sattığımı hala bilmiyorum. fena gaza gelmişim bi onu hatırlıyorum.ama herhalde aldığım ilk ve son dizel araç olarak kalacak...

vw bora comforline . koltuğuna oturduğunda insana güven veren bi araçtı . altının alçak oluşu dışında bi sıkıntısını görmedim . yol tutuş,konfor ,donanım-tasarım, güvenlik açısından vw kalitesini yansıtan bi makina olarak hatırlıyorum.hayatımın ilk ve tek trafik cezasını sayesinde yedim.. top speed : 196 km/ saat olarak emniyet kayıtlarına geçti .:rock

opel tigra . bir süredir seviyeli bir beraberliğimiz var bakalım ne kadar sürecek.... :)

Son düzenleme:
renault 11 flash S : namı diğer uçan teneke ,ilk araç olarak yanlış bi seçimdi ama onun koltuğunun rahatlığı günümüz araçlarının bile çoğunda yok.

citroen xsara 1,4 hdi . tam bi ekonomi aracı. adamlar yapmış kokluyordu mazotu ,konfor yol tutuş vs ,performan hariç eksiği yoktu. niye sattığımı hala bilmiyorum. fena gaza gelmişim bi onu hatırlıyorum.ama herhalde aldığım ilk ve son dizel araç olarak kalacak...

vw bora comforline . koltuğuna oturduğunda insana güven veren bi araçtı . altının alçak oluşu dışında bi sıkıntısını görmedim . yol tutuş,konfor ,donanım-tasarım, güvenlik açısından vw kalitesini yansıtan bi makina olarak hatırlıyorum.hayatımın ilk ve tek trafik cezasını sayesinde yedim.. top speed : 196 km/ saat olarak emniyet kayıtlarına geçti .:rock

opel tigra . bir süredir seviyeli bir beraberliğimiz var bakalım ne kadar sürecek.... :)

ALLAH tamamina erdirir insallah :)

çok beğendim ya, müthiş bir başlık olmuş. Direk nostaljiye bağladım. ben de fotoğrafları toparlayınca babamın araba geçmişini yazayım biraz da Reno 12 görelim:)

İlk göz ağrım:
2004 Renault Clio 1.2 HB Authentique 16V...

15.000 TL para ile ne alınır sorusuna uzun uğraşlar sonucu yaklaşık 8-10 model araç arasında gidip gelip en temizi diyebileceğim bu aracı almıştım 2010 yazında...
Klima, ABS, 4 Hava Yastığı gibi donanımları mevcuttu... 80.000'deydi...
14.500 TL ye alıp 1 yıl binip 15.500 TL'ye satmıştım...

05072010948.jpg

020820101004.jpg

080320111711.jpg

310320111854.jpg

İçi dışı tertemizdi... 90 bindeydi satarken...
Artan benzin fiyatları ve sebebini bulamadığım bir arıza nedeni ile satmak zorunda kalmıştım...
Araç yağmur yağdığında su birikintisinden geçince stop ediyordu...
Yetkili servis, özel servis, oto elektrikçisi vs. götürmediğim yer kalmadı, cihaza bağladılar, altını kaldırdılar, baktılar, ettiler, en son motoru araç çalışırken yıkadılar yine bir şey bulamadılar... Servislerde test sürüşlerinde stop etmiyordu, ama yağmur yağdığında ben kullanırken ufak bir su birikintisine girince tüm ışıkları yakıp stop ediyordu... Bana has bir şanssızlıktı bu sanırım çünkü hiç duymadım başka benzeri şikayet...
Yine de yollarda gördüğümde bakarım tebessümle... Ne de olsa ilk arabamdı... :)

Son düzenleme:
İlk aracım 97 model Renault Laguna 2.0 S RXE idi. Motoruyla epey oynanmıştı. Otobanda 80 kilometre hızla giderken pert oldu :) (1997-2005)
İkinci aracım Citroen C2 VTR idi. Hiçbir oynama yapılmamıştı. Askerde olduğum sırada kardeşim aracı pert etti :( (2005-2008)
Üçüncü aracım Hoda Civic Elegance 1.6 Otm. Aracı yakıt sarfiyatına artık dayanamadığım için saatım. (2008-2011)
Şimdiki aracım 2011 trafiğe çıkışlı Corsa 1.3 DTE.

Konfor konusunda çok sıkıntım olsada bastığında giden ve fazla yakmayan bir araç olduğu için çoook seviyorum.

ilk arabam kendi şahsime ve hevesle aladığım ve modifiye çılgınlığıyla aldığım bir araba...2 sene bindim...gençlik işte...izi kalmadı şimdi...

ikinci olarak vectram 2 sene kahrımızı çekti...

3. olarakda babamla ortaklaşa aldığımız passat...

arada geçen bir vectra daha vardı onun resimlerini bulamadım...

Son düzenleme:
Konunun tekrar canlandığını görmek iyi.
Nostalji güzeldir :)

Geri