cam filmi olan arkadaşlar dikkat!!!

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan dc6189
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
1- Arkadaşlar sis olmayan yerlerde sis farlarını kullanmak iyi olmuyor. Hoşunuza gidebilir ama karşıdan gelen araçlar için tehlikeli olabiliyor. Karşıdan gelen, farları ayarsız araçlardan rahatsız olduğunuzda onların sürücülerine sarf ettiğiniz iyi dileklerinizi bir düşünün.
2- Trafik polisi arkadaşlarla olan hoş olmayan diyaloglarınız için üzüldüm. Doğru veya yalan. Fark etmez. Hoş değil. Bir kaç yanlış yapan için koca camiayı karalamayalım. Karda, kışta, yağmurda, çamurda, gece gündüz canla başla görevlerini yapanlara saygılı olalım. Biz opelcilere de bunun yakışacağından eminim.
3- Kurallara uyduğumuz sürece sorunlarla karşılaşmayız. Bazı oto fan kulüpleri örnek davranışlar sergiliyor. Trafik kurallara uyma, sosyal ve kültürel faaliyetler gibi. Biz opelcilerin onlardan neyi eksik.

Son düzenleme:
bence düzgün film cektirip 400 ytl verin ruhsata işletin cezaları cıkartır basınız ağrımaz

cam film uygulaması ruhsata isletme diye birşey yoktur eger camlar cok koyu degilse karsındakı polisin istiyatifine kalmıs birseydir kanunda cama film uygulaması yasak veya serbest diye birsey yoktur bende 10gun önce cam film yaptırdım 2 numarayı tercih ettim

Bunun belli bir standartı olması lazım x şehrini ve y şehrini baz alalım mesala x şehrindeki polis sadece uyarırken y şehrindekipolis hem ceza yazıp hem aracı bağlıyor sanırım bu iş birazda insiyatif meselesi belli bir standart belirlenerek bu çifte standartın onune gecılebılır

ya kanka ben nasıl profıle resım yuklleyecem

Yıl 1996 babam,arkadaşı ben yemeğe gittik, onlar alkol aldığı için ben kullandım dönüşte; Çevirmeyi görünce ehliyetim olmadığı için (yaş=16) polis tanıdığın söylediği "Çevirme olunca parklara geç" lafına uydum.. Memur durdurdu, ceza yazdı arabayı bağladı bizimkiler alkollü olduğu,götürecek kimse olmadığı için.
Neden çevirdin diye soruncada farların kapalı idi dedi :D:D
Tabi o anda bunu babama anlatmak imkansız oldu, yemediğim fırça kalmamıştı :kop:
Dikkat edin bunları yaparken kaş yapacam derken göz çıkmasın.. :good:

:)))))) süperr yaaa:))))))))

yav benide çevirdiler böyle yağmur yağıyodu söktürdü yağmurun altında filimleri yoksa parka gidyodu araba

Ben trafikte özellikle dikkat ediyorum resmi plakalı ( siyah zeminli olanların hepsi ) araçların çoğunda en koyu film..Hatta belki standartlarda öyle bir film yoktur,10 numara filan galiba...Hani polis arabası v.b. olsa neyse...Bayındırlık Bakanlığının arabası mesela ama camlar simsiyah...Hani makam arabası olsa bi şekilde anlıycam ama o da değil..Sıradan bir araç..Resmi plakalı sadece..Bu olay 1-2 araçta da görmedim bayağı fazla yanii...Bu kurallar sadece bizim için mi geçerli acaba?..Ben de 2 numara film yaptırdım..Şu ana kadar çeviren olmadı ama ne kadar daha böyle gider bilmiyorum..Adamlar milletvekilinin aracında uyuşturucu yakalıyorlar bu kadar sorun olmuyor yaa..İnanamıyorum...Filmin kime ne zararı var...Çok koyu olmadıkça....:(

ben arka camlar yasak deil diye biliyordum ama sanırım onlarda yasakmış

Son düzenleme:
10 puanlık uzman sorusu arkadaşlar ;

markası farketmez 2000 yılından bu yana olan cip modellerini baz aldığımızda 100 tane cip getirin %95'i camları simsiyah yani film cekili ... bizim gücümüz cip almaya yetmiyor ama film çektirecek kadar paramızda yok değil onlara ağam paşam yaparken bizlere ceza kesmelerini şiddetle kınıyorum hatta ıkınıyorum(öderken)

Son düzenleme:
İki hafta önce Vatan caddesinde yaşadım benzeri bir durumu...
Sbah 8 trafiği sağdan yavaş yavaş gidiyorum arkamda fordçu bi abla fushionu vardı geldi vurdu polis çağırmıyalım ben sana 50 ytl veriyim işime geç kaldım dedi bende 50 yi kabul etmedim polisi çağırdım halbuki 50 ytlye hallederdim tampon biraz çizildi onun far tampon gitti neyse polis geldi baktı kazaya çekin kenara ii çektik abla suçlu ceza kesti sonra beni çağırdı yanına arabanda film var dedi dedim evet var ceza yazıcam dedi konuşurkende yazıyo ama ben ne yazdığının farkında bile diilim dedim memur bey napıosun ne cezası ben kaza yapmışım gelmiş bana arkadan vurmuş üstüne bide cezamı yicem evet kahvaltı yapmamışsındır diyerek bide dalga geçti üstüne dedim bak geçen her 10 arabanın 5 inde var onlarıda çevir yaz dedim işimi sendenmi öğrencem dedi baya kıl bi tip neyse sorgulama yaptı daha önce kaydın olsa arabanı götürürdüm dedi dikkat et bidaha karşılaşırsak alırım arabanı dedi cezayı ruhsatın arasına koydu ve gitti
Polise bişey sölesek yine kabahatli oluyoruz o yüsden herkes kendi istediği gibi yorumlasın...

Son düzenleme:
Geri