Cep Telefonlarımız

Telefonunuzun Sıfır Fiyatı

• 0 - 99 TL Aralığında

Oy: 4 2.3%
  • 100 - 199 TL Aralığında

Oy: 13 7.6%
  • 200 - 299 TL Aralığında

Oy: 21 12.3%
  • 300 - 399 TL Aralığında

Oy: 21 12.3%
  • 400 - 499 TL Aralığında

Oy: 24 14.0%
  • 500 - 999 TL Aralığında

Oy: 55 32.2%
  • 1000 TL ve Üstü

Oy: 33 19.3%

• Kullanılan toplam oy
    171
ericson 338 varsa ondan vardı sonra 388 oldu daha sonra kapağı açılan bir ericson sonra istiridye gibi bir ericson daha sonra nokia 5110,5140,9500, LG shine,nokia 8800, ve nokiae90

hangisi en iyisiydi derseniz nokia 9500 en iyisiydi

ne telefon manyağı bir ülkeymişiz be... kimsede para yok herkes maaşına küfür ediyor, ay sonunu getiremiyor, kredi kartının asgarisini ödeyerek geçiniyor, LPG den ucuz bişey olsa diye dert yanıyor... ama buna rağmen milyarlık telefonları elinden düşürmüyor... sorsan o özellikleri en son ne zaman kullandın diye, sormaya gerek yokki... aslında hiç kullanmamış bile... amaç sadece hava... yazık çok yazık...

neyse... bu konu uzar gider,
telefonun sıfır fiyatı kaç lira sorusuna cevap verecek olursak, öncelikle kısa bir açıklama yapayım... okul bittikten sonra yurtdışına çalışmaya gittim, para biriktirdim epey, sonrasında Türkiye'ye dönüp askerliğimi tamamladım... ve biriktirdiğim 25 milyar civarı paranın 5 milyarını kendime harcıycam dedim... gezdim dolaştım yedim içtim... 900 TL si ile de N70 aldım 2005 yılında... 5 yıldır aynı telefonu kullanıyorum... aldıktan sonra pişman olmadım değil ama, şimdiki aklım olsa şuanki sıfır fiyatı 300 tl yi geçmeyen bir telefon alırdım...

arz-talep meselesi.
20.000 liralık arabada şehiriçi/şehirdışı kullanılabiliyor, 200.000'lik araba da.
200.000 verip Mercedes alanın derdi hava mı oluyor?
Mercedes'e binenlerin hepsi hava atmak için almadığı gibi, pahalı telefon sahiplerinin de hepsi hava için almıyor.

benim ihtiyaçlarım 9 saatlik otobüs yolculuğumda şarjı 10 dk. dayanan laptopu açmak yerine telefondan internete girebilmek, film izleyebilmek,
pc başında olmadan 24 saat msn'e girebilmek,
İstanbul'da kimseye yol tarifi sormadan istediğim yere gitmek,
vsvs..

bu ihtiyaçların sebebi hava atmak değil.

Telefonum aşağıdaki resimdeki başkada telefon almadım hayatımda hiç,teknolojiyi takip etmek için lüks telefonlara ihtiyacım yok,10 inçlik netbookum var içinde her birşey var bende böyle takip ediyorum teknolojiyi.

bence piyasada bu zamana kadar çıkmış en iyi 2 telefondan birisi..
diğeri de bundan kısa zaman önce çıkan 7650 bence.

7650 Nokia'nın çıkarttığı ilk kameralı telefon diye biliyorum. zamanına göre telefonda yok yoktu. TV bile izlenebiliyordu. döneminde ne özellik varsa hepsi bunda vardı. aynı sistemi 3650'ye de uyguladılar.
ama bunlardan sonra satış stratejilerini birden değiştirdiler.
bu iki telefondan sonra tüm özelliklerin bir telefonda olduğu bir Nokia göremedim ben.
şimdi birinde bir özellik varsa diğerinde yok, başka birşey öbüründe yok.
ikisinden birisine sahip olmayı çok istemiştim, kısmet olmadı :)
bu devirde de biraz "kalas" oluyor :D taşımak dert.

benim ihtiyaçlarım 9 saatlik otobüs yolculuğumda şarjı 10 dk. dayanan laptopu açmak yerine telefondan internete girebilmek, film izleyebilmek,
vsvs..

Siz şehirlerarası otobüslerde telefonunuzu açık mı tutuyorsunuz? Tehlikeli olmaz mı biraz? Hem siz hem de diğer yolcular açısından!

Siz şehirlerarası otobüslerde telefonunuzu açık mı tutuyorsunuz? Tehlikeli olmaz mı biraz? Hem siz hem de diğer yolcular açısından!

şaka yapıyor olmalısınız,artık otobüslere binerken bas bas bağırıyorlar telinizi açık tutabilirsiniz diye..

vsvs..

bu ihtiyaçların sebebi hava atmak değil.

çağrı sen bu teknoloji işlerini daha iyi bilirsin benden ama benim netbookun 10 saat pil ömrü var,o lüks tellerin 2.5 bilemedin 3 inçlik ekranından ne msn ne gps ne de video vs izlemek hiç sarcağını düşünmüyorum:)

Emreye katılıyorum bende her konuda:)

şaka yapıyor olmalısınız,artık otobüslere binerken bas bas bağırıyorlar telinizi açık tutabilirsiniz diye..

Hımmmm! Ben uzun zamandır binmedim otobüse, ondandır o zaman... Kusura bakma.

nokia 5110
''' '' 3310
'' '' 2100
erıccson t10
samsung sgh 600
3230
nokıa 6600
nokıa 7610
n70
n73
cın malı 3 gun surdu maceram :D
nokıa 6300
samsung gt s 5233 2 gun oldu guzel telefon :)

evet, eskiden telefonunuzu kapatın diye uyarı yaparlardı, artık açık tutabilirsiniz ama sesini kapatın diyorlar.
ben bu durumlarda kesin sesini kapatmazlar diye düşünüyordum ama daha garip şeyler görüyorum, gece gece son ses açık şekilde yanındakine çektiği videoyu izletiyor adam yaa:saplak:

çağrı sen bu teknoloji işlerini daha iyi bilirsin benden ama benim netbookun 10 saat pil ömrü var,o lüks tellerin 2.5 bilemedin 3 inçlik ekranından ne msn ne gps ne de video vs izlemek hiç sarcağını düşünmüyorum:)

telefonu normal mesaj yazarkenki kadar uzakta tutarak çok rahat msn kullanılabiliyor. çünkü görüntüsü pc'deki gibi değil, rahat oluyor bir sorunu yok.
Q klavye olduğu için yazmayla ilgili de problem olmuyor.
gps'le ilgili de bir problemim yok, aynı mesafeden o da rahatlıkla anlaşılabiliyor, arada sırada şoförün hızını kontrol ediyorum:D
arabada hiç denemedim ama zaten zoom yapılabildiği için bir sorun olmaz.
filmleri telefonun çözünürlüğüne düşürüp atınca çok net izleniyor, ufacık altyazı bile okunabiliyor.ama yüksek çözünürlükte atılırsa telefonun 1 pikseline filmin 2-3 pikseli denk geleceği için net olmaz. filmlerde bir sorun yaşamadım.
~40 cm mesafeden rahat izlenebiliyor.

Ben her iş için özel üretilmiş, o işin ehli ürünleri tercih ediyorum. Yani gps ise navigasyon cihazı, fotoğrafsa fotoğraf makinesi, iltişimse telefon gibi. Bir kere deneyeyim dedim ve sene başında çıkar çıkmaz nokia e72 aldım. Ancak ne internetinden keyif alabildim, ne fotoğrafından. Gps için günlerce uğraştım, turkcell'den ayar gönderdiler olmadı, sonunda nokia'yı arayın dediler. İşlemler o kadar zor olmamalı. Sonuçta zararına sattım. Tomtom navigasyon cihazı aldım, paketten çıkar çıkmaz kullanmaya başladım. Aynı şekilde laptop ve netbook'um var internet için. Fotoğraf konusunda ise fotograf makinesi gibi hic bir telefon çekmiyor. Tabii ki tercih meselesi, diğer taraftan çok iyi neticeler olmasa da telefonda bunların hepsini yanınızda taşımış oluyorsunuz. Fakat e72 beni usandırmıştı.

Geri