Cep Telefonlarımız

Telefonunuzun Sıfır Fiyatı

• 0 - 99 TL Aralığında

Oy: 4 2.3%
  • 100 - 199 TL Aralığında

Oy: 13 7.6%
  • 200 - 299 TL Aralığında

Oy: 21 12.3%
  • 300 - 399 TL Aralığında

Oy: 21 12.3%
  • 400 - 499 TL Aralığında

Oy: 24 14.0%
  • 500 - 999 TL Aralığında

Oy: 55 32.2%
  • 1000 TL ve Üstü

Oy: 33 19.3%

• Kullanılan toplam oy
    171
Ben her iş için özel üretilmiş, o işin ehli ürünleri tercih ediyorum. Yani gps ise navigasyon cihazı, fotoğrafsa fotoğraf makinesi, iltişimse telefon gibi. Bir kere deneyeyim dedim ve sene başında çıkar çıkmaz nokia e72 aldım. Ancak ne internetinden keyif alabildim, ne fotoğrafından. Gps için günlerce uğraştım, turkcell'den ayar gönderdiler olmadı, sonunda nokia'yı arayın dediler. İşlemler o kadar zor olmamalı. Sonuçta zararına sattım. Tomtom navigasyon cihazı aldım, paketten çıkar çıkmaz kullanmaya başladım. Aynı şekilde laptop ve netbook'um var internet için. Fotoğraf konusunda ise fotograf makinesi gibi hic bir telefon çekmiyor. Tabii ki tercih meselesi, diğer taraftan çok iyi neticeler olmasa da telefonda bunların hepsini yanınızda taşımış oluyorsunuz. Fakat e72 beni usandırmıştı.

tabiki katılıyorum her işi kendi makinasıyla yapmak daha güzel. bir tek güzel yanı acil durumlara cevap vermesi. bir olay oldu foto lazım hemen telle şak çekersin, bir adresi bulamadın açarsın telden navigasyonu, internette bir işlem yapmak zorunda kalırsın açarsın telden ama tabiki bunları o iş için üretilmiş cihazlarda yapmak çok daha güzel ve pratik.

Ben her iş için özel üretilmiş, o işin ehli ürünleri tercih ediyorum. Yani gps ise navigasyon cihazı, fotoğrafsa fotoğraf makinesi, iltişimse telefon gibi. Bir kere deneyeyim dedim ve sene başında çıkar çıkmaz nokia e72 aldım. Ancak ne internetinden keyif alabildim, ne fotoğrafından. Gps için günlerce uğraştım, turkcell'den ayar gönderdiler olmadı, sonunda nokia'yı arayın dediler. İşlemler o kadar zor olmamalı. Sonuçta zararına sattım. Tomtom navigasyon cihazı aldım, paketten çıkar çıkmaz kullanmaya başladım. Aynı şekilde laptop ve netbook'um var internet için. Fotoğraf konusunda ise fotograf makinesi gibi hic bir telefon çekmiyor. Tabii ki tercih meselesi, diğer taraftan çok iyi neticeler olmasa da telefonda bunların hepsini yanınızda taşımış oluyorsunuz. Fakat e72 beni usandırmıştı.
Zaten hepsini birden en iyi yapmaları imkansız. Kimisi iyi fotoğraf çeker (LG Renoir gibi), kimileri çok iyi internet deneyimi sunar(iPhone gibi) vs vs uzar bu liste...
Ama hepsinden biraz biraz yapmaları hayatı kolaylaştırıyor. Yani telefon+netbook(yada notebook)+fotoğraf makinesi+navigasyon cihazı taşımak çok zor.

E72'ye gelirsek; büyük ekran ve dokunmatik panel olmayan cihazlar her zaman daha düşük internet deneyimi ve navigasyon deneyimi sunarlar. Yani siz en başta tercih yaparken hata yapmışınız. İhtiyaçlarınıza göre bir tercih yapmamışınız...

valla dokunmatik ekran olmadan çok da rahat kullanıyorum :)

dokunmatik olsaydı internette sadece sayfa kaydırması daha hızlı yapılabilirdi, başka da artısı olmaz bence. dokunmatik ekrandaki tuşlara basarak yazmaktansa gerçek tuşlara basmak daha kullanışlı.
navi içinde nokia maps'i kullanmanız hata. Nokia'nın işi gps programı değil ki, nokia gps'ini koyar, program size kalmış. garmin yükleseydiniz keşke. en ufak sokaklara kadar detaylı gösteriyor.

fotoğraf konusunda haklısınız, özellikle karanlık ortamlardaki çekimler çok fena.
Gökhan'ın dediği gibi foto mak. taşıma imkanı olmadığı acil durumlarda kullanılır.

internet ile ilgili yaşadığınız sorunu da az buçuk tahmin ediyorum.
telefonun kendi tarayıcısı flashları göstermiyor. onun için de skyfire kurmalısınız.
bunlarda basit şeyler, skyfire kurmak 1 dk. bile sürmüyor, garmin de 5-10 dk arası değişir.
sonuçta adamlar bu imkanları sağlıyor.

sizin yaptığınızı otomobile uyarlarsak, sürekli şehiriçi evden işe işten eve kullanım için 3.000-4.000 cc araç almak gibi birşey olur sanırım. o motorla yapabileceğiniz çok şey var ama şehiriçinde kullanıp çok yakmasından şikayet etmek gibi birşey oluyor sizinki :)

Son düzenleme:
ericsson 388
ericsson 688
ericsson 1018
nokia 3210
nokia 6310
nokia 3310 :D (simitçide bile vardı bi ara)
nokia 3230 sanırım
nokia 6600
samsung D900
samsung j150
ve en sonunda son nokta iphone

valla dokunmatik ekran olmadan çok da rahat kullanıyorum :)

dokunmatik olsaydı internette sadece sayfa kaydırması daha hızlı yapılabilirdi, başka da artısı olmaz bence.

Çağrı inan arada dağlar kadar fark var:)
iPhone'la birlikte E63 kullanıyordum. Yani E63 ile nete girmek resmen işkence. Sayfa küçücük görünüyor. Tıklamak, zoom yapmak inan zahmetli.

Ama dokumatik bir cihazda (iPhone için konuşayım). zoom yapmak için 2 parmağını açıp kapatman yeterli. Syafayı mı kaydırcaksın, parmağını sürükle ekranda sayfayı istediğin yere kaydır. Sanal klavye ile fiziksel klavyeden daha hızlı yazabiliyorum. Bu sadece alışmakla ilgili birşey...

Çağrı inan arada dağlar kadar fark var:)
iPhone'la birlikte E63 kullanıyordum. Yani E63 ile nete girmek resmen işkence. Sayfa küçücük görünüyor. Tıklamak, zoom yapmak inan zahmetli.

Ama dokumatik bir cihazda (iPhone için konuşayım). zoom yapmak için 2 parmağını açıp kapatman yeterli. Syafayı mı kaydırcaksın, parmağını sürükle ekranda sayfayı istediğin yere kaydır. Sanal klavye ile fiziksel klavyeden daha hızlı yazabiliyorum. Bu sadece alışmakla ilgili birşey...

iPhone ayrı :) sonuçta onun fiyatına 2 tane E serisi alınabiliyor, o kadar da özelliği olsun :)
telefonun yarısını tuşlar kapladığı için sayfa büyüklüğü konusunda da haklısın Nokia'da yarı yarıya gözükür, aklıma gelmemişti.
eğer iPhone'da yanlışlıkla iki tuşa basmanın önüne geçmişlerse güzel, yoksa benim doğru tuşu denk getirmem biraz zor oluyor :D :D

iPhone ayrı :) sonuçta onun fiyatına 2 tane E serisi alınabiliyor, o kadar da özelliği olsun :)
telefonun yarısını tuşlar kapladığı için sayfa büyüklüğü konusunda da haklısın Nokia'da yarı yarıya gözükür, aklıma gelmemişti.
eğer iPhone'da yanlışlıkla iki tuşa basmanın önüne geçmişlerse güzel, yoksa benim doğru tuşu denk getirmem biraz zor oluyor :D :D

2 tuşa basmaktan kastın ne? Aynı anda 2 tuşa basamazsın, imkan vermiyor böyle birşeye.

tuşun üstünü denk getirip doğru tuşa basabilme yada ikisinin ortasına basıp iki harfi birden yazma :) bunu sorduğuna göre demekki iPhone böyle birşeye izin vermiyor.

tuşun üstünü denk getirip doğru tuşa basabilme yada ikisinin ortasına basıp iki harfi birden yazma :) bunu sorduğuna göre demekki iPhone böyle birşeye izin vermiyor.

2 harfi birden yazmaya izin vermiyor evet:) Karaktere dokunduğun anda yazmıyor, parmağını karakterin üzerinden çektiğin anda yazıyor. Eğer yanlış karaktere bastığını fark edersen parmağını kaldırmadan diğer karaktere sürüklersen onu yazar:)

2 harfi birden yazmaya izin vermiyor evet:) Karaktere dokunduğun anda yazmıyor, parmağını karakterin üzerinden çektiğin anda yazıyor. Eğer yanlış karaktere bastığını fark edersen parmağını kaldırmadan diğer karaktere sürüklersen onu yazar:)

işte budur ya :D yavaş yavaş sevmeye başlıyorum bu telefonu :D

Geri