Combo Garaj ( Combo Araç Sahipleri Buraya )

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SeSSiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Allah iyilik versin Mustafa, yiğen kısmetse mart25 - nisan 8 gibi gelicekmiş, dr. un verdiği tarih bu...hayırlısıyla bir alsak kucağımıza dünyamız değişecek... darısı başınıza..;)

Yılmaz abi şimdiden gözünüz aydın olsun bir ömür boyu vatana millete hayırlı bir evlat olsun sağlık afiyeti hiç eksik olmasın.

..

Arkadaşlar freni tam bastığımda ufak ve milisaniyelik bir ses geliyor ıslık gibi bu neyin delaletidir disk yamuk olabilirmi? bide daha öncede yazmıştım 50km/h ile ani sert frende aracım sağa doğru 30 derece kaydı arkası ??

Arkadaşlar freni tam bastığımda ufak ve milisaniyelik bir ses geliyor ıslık gibi bu neyin delaletidir disk yamuk olabilirmi? bide daha öncede yazmıştım 50km/h ile ani sert frende aracım sağa doğru 30 derece kaydı arkası ??

balatalarında aşırı toz olabilir, ses bundan kaynaklanıyor olabilir, ilk aldığımda bir süre bende de ses yapmıştı, daha sonraları ses kesildi...aracın ani frenlerde kayma yapıyorsa, arka balatalar kilitliyor olabilir, yani fren sisteminde problem vardır hidroliği eşit dağıtmıyor olabilir, sağ taraf soldan önce kavrayarak kilitliyor olabilir...ayrıca disk yamuk olsa fren pedalında titreme hissedersin titreme yoksa diskte sorun yoktur...bunlar beni tahminlerim tabi...ama fren hayati önem taşır en kısa zamanda baktırmanda fayda var...

tüm arakadaşlara hayırlı huzurlu akşamlar..

Dün özel servisime gittim. (Konya Yıldız Opel Özel Servisi).. perşembe günü muayenem olduğu için bir ön bakım yaptırıyım dedim.. Sonra gitmişkende hedefimde olan Hız Sabitleyici (cruise control) siparişi vedim.. Kısmetse çarşamba yada perşembe takılacak inşallah.. Maliyeti 150-TL ve 3 taksit ;) World karta 5 taksit :)

Bunun yanında para durumunun kontrol edip uygun olursa sis lambasıda düşünüyorumm. orjinal biraz pahalı (400-TL) o yüzden kaliteli olduğu söylenen yan sanayi (yaklaşık 200-TL) taktırmayı düşünüyorum :)

Eeeee bu kadar işlemden sonra comboya da keyifle binilir artık değil mi? :D

Geri