Combo Garaj ( Combo Araç Sahipleri Buraya )

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SeSSiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
Selam arkadaşlar. Combocular burdaymış bizde yerimiz bilelim :) Uzun zamandır combo kullanıcısıyım, eski kasa vardı çok eskidiği için hiç başka markayı düşünmeden yine bir combo aldım. Yeni olunca insan hevesleniyor. Tamamen orijinal olarak kullanılmış yeni combomun üzerinde biraz çalıştım.

Araç mat beyaz folyo ile kaplandı

Tavan mat siyah folyo ile kaplandı

Orijinal 15 in. demir jantların yerine 15 inch 7 kollu alaşım jantlar taktım ama bunlar 6.5 inç olduğundan lastiklerimi 195 genişlik ile değiştireceğim

Arka frenlerde disk olduğu için kaliperleri kırmızıya boyadık.

Eski hususi aracımdan kalan jbl 30 cm bas kabinini bağlattım

Tavan çıtası taktırdım ama istediğim gibi olmadı orijinali ile değişecek ilerde.

Egsoz ucuna yandan bakınca çirkin görünmeyecek bir uç taktım

Arka kapı camları 3 numara ön kapı camları 1 numara siyah film ile kaplandı

Sırada ön tampon var, orijinal güzel bir tampon bulamazsam makyajlı olanla değiştireceğim. Orijinal farlar mercekli zenon olacak. İç aksamlarda bazı yerlere karbon kaplama yapacağım.
img0595xj.jpg
dsc01106st.jpg

Son düzenleme:
günaydınlar garaj herkesin sabah şerifleri hayrolsun.

Serhat garintin devam ediyor olmalı etmemiş olsa idi yetkili servisin yüksek fiyatlarına gerek yok diyecektim.
Avrupa yakasında oturan arakadaşlar var bilgi paylaşımı olur.

İlker hoşgeldin bizlerde senin gibi sıkı combocularız aracımızı seviyoruz usuldan eklemeler yapıp aracımıza renk katmaya çalışıyoruz.
senide tebrik ederiz aracına renk katmışın üst tarafı karbon ilemi kaplattın beyaz ile iyi uyum sağlamış üst çıta arayışım benimde devam ediyor yapıştırmalı ve vidalı diye ikiye ayrılıyor yapıştırma sağlam olmadığı için tercih etmiyecem ama henüz çıta bulmuş değilim.

Tavan düz siyah ama daha sonra 3M karbon ile değiştiricem. Araç gövdesi için kendim bir desen çalışıp onunla kaplicam. Tavan çıtasını vidalı yaptırdım, 55 lira olunca çok önemsemedim iyi bişey bulunca değişirim diye.

yazın bana tavan çıtası lazım olacak bebelerin bisikletlerini orda götürmeyi düşünüyorum memlekete,
tafsiye edeceğiniz ürün olursa yazarsanız sevinirim.
bu karbon olayı çeşitlere ayrılıyor sanırım kalite ve işçilik fiyatları farklılık gösteriyor kaput ve ve tavan kaplama muayenede sorun çıkarırmı sorusuda her zaman orta yerde duruyor.

Tavan çıtasını sadece aksesuar amaçlı aldığım için herhangi bir ürün taktırdım ama dediğim gibi çok ucuzdu 55 liraya montajını bile yaptıramazdım adam bi de montajını yaptı. tavana ekstra bi delik falanda açmadı. Yapıştırma olanlar mantıklı değil yıkamada falan asılıyolar çünkü.

Kaplama ile ilgili benimki şirket aracı olduğu için zaten yakında ruhsatına reklam logoludur yazılacak baskılı kaplamayı bekliyorum o yüzden sıkça görüntüsü değişecek. Benim kaplamayla ilgili esas amacım denemeler yapmak ilerde bir garaj açma hayalim var çünkü. Şu anda bu tür işlemleri kendim yaptığım için çok sorun olmuyor. Araç kaplamada piyasanın fiyatlarına baktım benim aracım üçte birine falan maloldu bana. Üstelik binek bir araçtan %50 daha fazla kaplanacak alan var ve daha çok malzeme gidiyor. Binek bir araç yaklaşık 10-12 metre malzeme ile kaplanırken benim sırf tavana 4 metre malzeme aldım e yanlarda camda yok oralarda kaplama epey malzeme gitti.

Karbon kaplamada aracın rengine uygun yapılırsa trafikte sorun olmaz. Muayenedede o şekilde gidince ona göre işleniyor gerekirse yine sorun olmuyor ekstra bi külfeti yok yani. Deneriz senin kaputta :)

Merhaba

Merhaba Combo'cu arkadaşlar.
Bende elimden geldiğince burada sizlerle olmaya çalışacağım.
Yılbaşında Corsa'mızı satarak Combo'ya geçiş yaptık, çokda iyi yaptık. :)
Buda benim Combom ve köpeğim Sylar..

Bu arada size bir sorum olacak aracın orjinal ses sistemine 1000 lik woofer ve amfi ekledim ama sesi biraz fazla açınca tavan sac'ından inanılmaz zırıltı geliyor. Her şarkıda yapmıyor ama sanırım bas'ın frekansına göre bir çok parçada çok fazla zırıltı çıkartıyor. Bunun basit bir çözümü varmı acaba, yoksa tavan döşemesini söktürüp tavan sacına destek attırmam gerekecek..

b-581191-combo_sylar_1.jpg

b-581193-combo_sylar_2.jpg

Rıfat hoşgeldin faceden aracını köpeğini biliyorum hoş bir çalışma yapmışın aracına tebrik ederim.
soruna cevap veren olacaktır henüz ben müzik olayına el atamadım inş o günlerde nasip olur.

Merhaba Combo'cu arkadaşlar.
Bende elimden geldiğince burada sizlerle olmaya çalışacağım.
Yılbaşında Corsa'mızı satarak Combo'ya geçiş yaptık, çokda iyi yaptık. :)
Buda benim Combom ve köpeğim Sylar..

Bu arada size bir sorum olacak aracın orjinal ses sistemine 1000 lik woofer ve amfi ekledim ama sesi biraz fazla açınca tavan sac'ından inanılmaz zırıltı geliyor. Her şarkıda yapmıyor ama sanırım bas'ın frekansına göre bir çok parçada çok fazla zırıltı çıkartıyor. Bunun basit bir çözümü varmı acaba, yoksa tavan döşemesini söktürüp tavan sacına destek attırmam gerekecek..

b-581191-combo_sylar_1.jpg

b-581193-combo_sylar_2.jpg

combonu ve yavrunu nette görmüştüm dikkat çekici:)

Evet Mustafaya katılıyorum mutlaka katılın arkadaşlar mangal vs vs alt yapı malzeme desteğini ben veriyorum tabi getirmek isteyende kendi malzemesini getirsin yarım elma gönül alma hem sanatsal fotolarda çekeceğim daha ne olsun dimi yani Mustafacığım:)

Geri