Combo Garaj ( Combo Araç Sahipleri Buraya )

• Konuyu Başlatan Konuyu Başlatan SeSSiz
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi
ismim Bülent arkadaşlar Aracın sorununa gelince 2006 yılında 1.3 cityplus modelini 0 km olarak aldık. Aldığımız günden bu yana sorunu bitmiyor,

sorunlar şöyle;

1- Kasislerden geçerken ön takımlardan gıcırt diye bir ses gelmesi

2- Volant dişli yemesi (20 yıldır araba kullanıyorum volant dişlisinin ne olduğunu bilmezdim bu araçta öğrendim) helal olsun yedi 1.500 TL i

3- Arka kapı raylarının siyah bölgesi resmen kabuk gibi soyulmaya başladı

4- Direksiyon kutusu problemi, taşlı yoldan giderken sanki beynime vuruyorlar

5- Direksiyonu sağ sola çevirinde gelen lak luk sesleri. Değişmesi gereken parça direksiyon kutusu ve Rot mili

6- Cam sileceklerinin 1 yılda dökülmesi hiç silmez oldu

Daha neler neler.. buraya yazsam roman olur kısacası hiç isminin değerini vermedi bu araç.

Ayrıca Volant dişlisi problemi yine başladı

NALET OLSUN BUNU YAPAN ADAMA

slm...evet saydığınız problemler bu araçlarda mevcuttu ancak bu problemler bildiğim kadarıyla 2005 çıkışlı ve 2005 sonu yani 2006 olarak çıkan arçlarda vardı...ilk parti oldukça problemliymiş duyduğuma göre herkes garanti kapsamındayken aracında dediğiniz birçok noktayı değiştirmiş...özellikle de direksiyon kutuları problemli diye biliyorum,

hatta sizin saydığınız problemlerin birçoğu ile karşılaşan biriyle tanıştım serviste tesadüfen, adam opeli mahkemeye vermiş parasının iyadesini istemiş, hakem heyeti bilirkişi raporuna göre hareket edilecek demiş, mahkemesi devam ediyormuş diye anlatmıştı ayaküstü serviste...

benim aracımda aralık 2005 .çıkışlı ancak ben çok fazla problemle karşılaşmadım, kısmet tabi... sadece arka koltuk mandalı değişti garantiden o dönemde...ama zaman içinde belirli noktalardan sesler gelmeye başladı onları da her yıl bakım için servise gittiğimde elden geçittirdim, gerekli yerleri yağlatıp ön takımlarda da gevşeyen yerleri sıktırdım sorun kalmadı...

şunu da unutmamak lazım bu araçlar corsa nın steyşınvagonu gibi düşünün...connect yada doblo ile kıyaslayarak aynı sertlikte kullanırsanız araç iki yıl içerisinde dökülmeye başlar...araç kamyonet sınıfında belki ancak hiçte o amçla kullanılacak bi araç değil, avrupa yollarına göre tasarlanmış sanki...

birde volant dişlisinden bahsetmişsiniz...bende bi dönem rolantideyken devir saati kendi kendine yükselip düşüyor ek olarak zaman zaman debriyajı bırakınca rolantide dişlilerden lakırtılı ses geliyor diye servise gittim, acaba rolantide mi problem var diye, aldığım cevap bu araçlarda çift volant varmış, bu nedenle motor küçük olduğu için aracın stop etmemesi için özellikle motor soğukken beyin otomatik olarak gaz veriyormuş, ses gelmesi de aynı şekilde çift volant olduğu içinmiş dediler...

aracım 3 yaşını doldurdu 4.yaşına başladı bugüne kadar hiç silecek değiştirmedim geçenlede sadece arka kapı sileceklerinden birinin ucunun yıprandığını gördüm oda normal bazen arka camlar çamurlu iken geri vistese takınca silecekler otomatik çalıştığı için kuru kuruya silmeye çalışınca yıpranabiliyor...

sanırım araçtaki problemler biraz sizin şansızlığınız, özellikle problemi serideki filodan bi araç denk gelmesi nedeniyle, birazda belki kullanım farkından olabilir...dayanıklılık konusunda bende çok çok memnun olduğumu söyleyemem belki sınıfındaki doblo conneckt ve cady ile kıyaslandığında, ama önemli olan kullanım amacı ve şekli, bu sınıftakilerin en iyi yolcu konforuna sahip araç bana göre...bende aile arabası olarak kullandığım için buda benim için yeterli...en büyü şikayetim bu aracın kamyonet sınıfında olması nedeniyle yüksek vergisi, her yıl muayene zorunluluğu, ve 1..3 yaş vergi farkında değilde 1..6 yaş tan sonra vergi indirimine giriyor olması...tasarruflu olsun diye dizel araç alıyoruz ancak aradaki bu farkları hesaba koyunca yılda yapılan km yi göz önüne alırsak 1,4 yada 1,6 benzinli bi arabadan çok da farkı kalmıyor, hele birde sıfır alınca millet 3 yıl muayeneye gitmezken biz her yıl gitmeye devam ediyoruz malesef...şartlar değişmezsse bu araçlar için artık büyük araçtan inip küçüğe geçmeyi düşünmeye başladım doğrusu...

neyse sanırım konuyu fazla uzattım...kazasız ve arızasız güle güle iyi günlerde kullanın inşallah...

arkadaşlar vermiş olduğunuz bilgiler için hepinize tşk ederim. Ben hatay'da oturuyorum. Bulunduğum yerdeki servislerde hiç iyi değil, bırakın ilgi göstermeyi içeri girdiğim zaman hayırdır niye geldin sorusu ile dahi karşılaştım.

EVet bu aracı 0km aldık rahatlığına konforuna diyecek birşeyim yok ama dünyanın masrafını ettim hiç memnun değilim. Bundan önce 2004 model renault kangoo kullanıyordum şimdiki aklım olsa ömür boyu binerdim o araca, ne mekaniz arızasını gördüm ne birşeyini meğer taş gibi arabaymış

Şimdi volant dişlisi yine ses yapmaya başladı aracım henüz 32.000 km de ve resmen tiksindim. Müşterisini bulsam 16-17 e gözümü kıpmadan vereceğim

Alper Kardeşim ne yaptın rüzgarlıkla korna işini;

Ben neyi unuttum biliyormusun
Lastiklerdeki opel logolu kapakları almayı

Neyse artık bir daha ki sefere Adapazarı'na giderken uğrayayım
Onların fiyatı ne kadarı

abiler ancak geldim birazdan çıkarım yağmur varmı sizce bu akşam güneşliği alayım mı diye teredütte kaldım.

sevgili dostlar mesai mangalımızın dumanları altında bitti.

Sinan 18.30 gibi inş obamanın ardından tıkanmış yollara denk gelmezsem yanındayım inş görüşmek üzere saygılar sevgiler.

Geri